התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

כדי להביס את BDS – הקהילה הישראלית-אמריקאית חייבת להתגייס עכשיו
מאת: אדם מילשטיין, מיוחד ל-ILUSA | פורסם: 22.07.2015 23:32
אדם מילשטיין, אקטיביסט ופילנתרופ ישראלי-אמריקאי, קורא לישראלים החיים בארה"ב להרכיב צבא של פעילים למלחמה בתנועת החרם נגד ישראל

כרזות BDS

יהדות ארה״ב עמדה לאחרונה בפני צונאמי של שנאה בקמפוסים האקדמיים וברחבי הקהילה.

בשנה החולפת, הצעות לסדר היום הקוראות לחרם ולהסטת השקעות מישראל התקבלו או עלו לדיון בפני 30 אגודות סטודנטים ברחבי ארה״ב.

קבוצות סטודנטים עוינות לישראל האשימו סטודנטים יהודיים אשר ביקשו להתמנות לתפקידים באוניברסיטאות UCLA ו-Stanford ב״נאמנות כפולה״, וטענו שבשל קשריהם עם הקהילה היהודית הם אינם מסוגלים לייצג את כלל הסטודנטים.

AEPi - ארגון האחווה היהודי הגדול בארה״ב - מדווח על עלייה חסרת תקדים בהתקפות על אנשיו ובמעשי ונדליזם כנגד בתי החברים. קמפוס אחר קמפוס, תומכי ישראל וסטודנטים יהודים מסומנים כמטרה, מוטרדים ואף מותקפים פיסית.

ההתפתחויות הללו העלו חששות כבדים ועוררו דיון בקרב הקהילה היהודית האמריקאית. הסיבות לתקריות וחומרת האיום הם נושאים שנויים במחלוקת בקרב הקהילה.

כפילנתרופים ופעילים פרו-ישראליים, אשתי גילה ואני עמדנו זה שנים רבות בחזית המאבק, תוך שיתוף פעולה עם ארגונים שונים שמטרתם להגן על מדינת ישראל ועל עם ישראל.

למיטב שיפוטנו, ישנן 3 עובדות בסיסיות על תנועת החרם ועל קבוצות השנאה הקשורות בה, אותן יש להבין על מנת לנצח במאבק:

1. התנועה להחרמת ישראל שואפת למחוק את המדינה מהמפה!

אחרי שכשלו בניסיונם להשמיד את המדינה היהודית באמצעות קליעים ופצצות, פנו אויבי ישראל לציוצים בטוויטר, פוסטים בפייסבוק וסרטונים ביוטיוב.

בשנים האחרונות, קבוצות השנאה האלה למדו שהן הרבה יותר יעילות כאשר הן מתחזות לפעילי צדק אשר מתנגדים רק למדיניותה של ישראל, ופעילותם היא 'רק' תגובה לפעולותיה של ממשלת ישראל.

יותר מדי מחברינו בקהילה היהודית מאמינים לשקר הזה.

הם מאמינים שאיום ה-BDS יחלוף אם ישראל תיסוג מהשטחים עליהם השתלטה במהלך מלחמת ששת הימים, או תמצא דרך להתקדם במסלול הדיפלומטי מול הנהגה פלסטינית שכבר דחתה הצעות שלום פעמים רבות, לרבות הצעה אשר כללה 97% מהשטחים.

המציאות היא שארגוני שטנה אלה אינם מכירים בזכותה של ישראל להתקיים בשום גבולות שהם. מפת המזרח התיכון שהם מפרסמים מגלה את כוונותיהם האמיתיות, בכך שהיא מציגה מדינה אחת בשם פלסטין המשתרעת מהירדן אל הים התיכון, ללא זכר לישראל.

2. ה-BDS היא תנועה אנטישמית.

בעוד משטרים רודנים רומסים ברגל גסה זכויות אדם ברחבי המזרח התיכון, ה-BDS בחרו להציב אך ורק את מדינת היהודים - הדמוקרטיה היחידה באיזור כולו - כמושא לחרם ולביקורת.

בתעמולה המורכבת משקרים מתועבים על ישראל ותוך האשמות באפרטהייד וברצח עם, קבוצות השנאה מבצעות דמוניזציה של מדינת ישראל ומחרימות אותה באותו האופן בו אנטישמים ביצעו דמוניזציה של היהודים והחרימו את עסקיהם בעבר.

אם באמת היה איכפת להם מרווחת העם הפלסטיני, מדוע לא הועברה ולוּ הצעה אחת לסדר היום נגד לבנון, שם הפלסטינים הם אזרחים סוג ב׳ אשר נשללה מהם הזכות לקניין ואפילו החופש לעסוק במקצועות החוק והרפואה?...

אם באמת איכפת להם מזכויות אדם, מדוע לא הועברה ולו הצעה אחת לסדר היום בנוגע לאיראן, שם נשים מדוכאות, הומוסקסואלים נתלים ועיתונאים נכלאים?

התשובה לכך היא פשוטה: במהותן, לקבוצות האלו ״איכפת״ רק מיהודים, לא מפלסטינים.

3. תנועה החרם ממומנת היטב, מאורגנת ברמה הארצית ומקושרת לשורה של ארגוני קיצון אנטי-אמריקאיים, אנטי מערביים, ובחלק מהמקרים ארגוני טרור.

חאטם באזיאן, מייסד ארגון ״סטודנטים למען צדק בפלסטין״ (SJP), קרא בפומבי לאינתיפאדה באמריקה כנגד ממשלת ארה״ב.

מנהיגי עבר רבים של Holy Land Foundation - חזית שהורשעה בגיוס מיליוני דולרים עבור החמאס ואשר נסגרה ע״י ממשלת ארה״ב בשנת 2008 - מרכיבה כעת את ההנהגה של ״מוסלמים-אמריקאים למען פלסטין״ (AMP), ארגון הגג הגדול ביותר התומך בפעילויות ה-BDS בתוך ומחוץ לקמפוסים.

הם עושים זאת באמצעות גיוס כספים, הפצת חומרים אנטי-ישראליים, תיאום דוברים וארגון כנסים.

תוך התחזות לפעילי צדק חברתי, קבוצה קטנה זו של קיצונים מסוכנים השכילה לשטוף את מוחם של סטודנטים רבים בקמפוס אחר קמפוס ולרקום בריתות עם ארגונים השואפים לקדם זכויות מיעוטים, נשים ולהט״ב.

BDS

המכבים באים

בעומדנו בפני אויב אנטישמי המחויב להשמדתנו, אשר אינו בוחל בשיטות נלוזות - מהי הדרך הנכונה להגיב?

ארגונים פרו-ישראליים רבים עושים עבודה חיונית בחינוך, דיפולמטיה ציבורית והכשרת דוברים ופעילים אשר חייבת להימשך.

עם זאת, לאור מטחי השנאה וההפחדה אנו זקוקים לחשיבה חדשנית, מסגרת טרייה לשיתוף פעולה, וכלים יצירתיים להסברה ולהנחתת מכת מחץ על האויב.

בחודש שעבר הייתה לי הזכות לסייע בארגון מפגש פסגה בלאס וגאס שאירחו ד״ר מרים ושלדון אדלסון ובו השתתפו למעלה מ-50 ארגונים הנוטלים חלק במאבק.

הקמנו כוח משימה הקרוי ״מכבים״, אשר יעמוד בראש תנועה ארצית למאבק באנטישמיות ובפעילי השנאה התוקפים יהודים ואת מדינת ישראל באוניברסיטאות אמריקאיות ומעבר להן.

אנו מאמינים שהקמת כח המשימה החדש הזה תהווה נקודת מפנה במאבק ותביא לריכוז המאמצים של מיטב הארגונים הפועלים למען ישראל באופן חסר תקדים.

נעבור ממגננה למתקפה.

נחשוף את הבסיס האנטישמי של תנועת החרם ואת רצונה להשמיד את מדינת ישראל, ונעניק לסטודנטים שלנו את הכלים להביס אותה.

כחלק מהמאבק, עלינו לעשות שימוש במשאב ייחודי אשר לא נוצל במלואו עד כה: הקהילה הישראלית-אמריקאית.

משך זמן רב מדי חיו רוב הישראלים הגרים בארה״ב בנפרד מקהילה יהודית מסורתית, וניתקו עצמם ממאמצי הסברה למען ישראל. לפני 8 שנים חברתי אל כמה מנהיגים ישראלים-אמריקאיים נוספים בלוס אנג׳לס וייסדנו את המועצה הישראלית-אמריקאית (IAC) על מנת לשנות את המציאות הזו.

ישראלים-אמריקאיים ניחנים בידע רב ובתשוקה לנושא זה. הניסיון האישי שלהם מהווה יתרון חשוב בהסברה משום שהרבה יותר קל להסביר את האתגרים הבטחוניים בישראל כאשר יש לך משפחה בירושלים או בשדרות, או אם שירתת בצה״ל.

ישראלים-אמריקאים - המתאפיינים באומץ הישראלי המסורתי - יכולים להרכיב צבא של פעילים שאינו נרתע מלעמוד על שלו ולצאת נגד השקרים המסופרים על מדינת ישראל ועל העם היהודי.

הגענו לנקודת מפנה קריטית.

אנו זקוקים לכל אחד ולכל אחת בקהילה הפרו-ישראלית שמוכנים להעמיד את כישוריהם למען המטרה, ולאפשר לנו להעביר את המוקד ממגננה למתקפה.

בעוצמה, בנחישות ובאחדות, נוכל להראות לאנטישמים המשתלטים על האוניברסיטאות האמריקאיות שצונאמים נעים ביותר מכיוון אחד.

אדם מילשטייןאדם מילשטיין (בתצלום מימין) הוא פילנתרופ ישראלי-אמריקאי, אקטיביסט ויזם נדל״ן. על מנת ללמוד עוד אודות מאמציהם של אדם וגילה מילשטיין בחזית ההסברה הישראלית או ליצור קשר, בקרו באתר האינטרנט של הקרן המשפחתית שלהם ועיקבו אחר אדם בטוויטר [email protected]

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה