התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

מתל אביב ומפאלם ביץ', שני ישראלים מעורבים באחד מפשעי הסייבר החמורים ביותר שבוצעו אי פעם
מאת: נצח שלמון | פורסם: 22.07.2015 11:55
המזימה נולדה בתקופת לימודיהם באוניברסיטת פלורידה, וב-10 השנים שעברו מאז הם הגיעו לשליטה במחשבי אחד הבנקים האמריקאים הגדולים - JP Morgan

פשע סייבר נגד JP MORGAN

המשרדים המרכזיים של ג'יי-פי מורגן ב-270 פארק אבניו בניו יורק

 

 

 

פחות משבוע לאחר שבמבצע בינלאומי של ה-FBI נחשפה רשת האקרים הבינלאומית שבין חבריה היו 3 ישראלים, שאחד מהם חשוד אף בסיוע לטרור - עוד שיתוף פעולה ישראלי-אמריקאי הביא למעצרם של 4 בני אדם, בהם 2 ישראלים - אחד שחי בארץ ושני ישראלי שחי בארצות הברית, בחשד שפרצו למחשבי אחד הבנקים האמריקאים הגדולים - JP Morgan, (בתצלום משמאל המשרדים המרכזיים ב-270 פארק אבניו בניו יורק), הריצו באמצעות מערכות הבנק מניות קטנות ('מתחת לראדאר') בוול סטריט, וגנבו את פרטיהם של יותר מ-80 מיליון לקוחות! אדם חמישי שמבוקש בפרשה נמצא ברוסיה וטרם נתפס.

המכנה המשותף לכולם - הם נפגשו והתחברו בתקופת לימודיהם באוניברסיטת פלורידה. לאחר שסיימו את לימודיהם יצרו שותפות שמתקיימה מזה כ-10 שנים. אחד השותפים הישראלים נשאר בפלורידה והתמקם בפאלם ביץ' עם עוד 2 שותפים. הישראלי השני חזר לתל אביב ופעל משם. שותף נוסף פעל ממוסקבה.

בעשור האחרון, לטענת דובר סוכנות החקירות הפדראלית, ה-FBI, 'השותפות' פרצה למחשבים של גופים פיננסים רבים בארה"ב, עד שגילו דרך לחדור למחשבי בנק ג'יי-פי מורגן, וביצעו את מה שמסתמן כאחד מפשעי הסייבר החמורים ביותר שבוצעו אי פעם. ביתר ספציפיות ציין הדובר, כי בין היתר תואשם כנופיית הסייבר בהרצה של לפחות חמש מניות בשנים 2011-12.

החקירה שהביאה לחשיפת ולכידת הרשת נמשכה מאז חודש אוגוסט 2014 - אז דווח כי האקרים חדרו למחשבי ג'יי.פי מורגן צ'ייס ולארבעה בנקים נוספים.

את המעצר בישראל - של הישראלי והישראלי-האמריקאי (ששהה בחופשת קיץ) ביצעה יחידת הסייבר של משטרת ישראל, ומשרד המשפטים האמריקני כבר הגיש בקשה להסגרתם לארה"ב. שני העצורים בארצות הברית חשודים גם בהלבנת הון.

לכל הכתבות החדשות

צילום: ויקיפדיה; איור מאתר בנק ג'יי-פי מורגן

הוסף תגובה חדשה