התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

בית משפט שלח את "הבוס של העולם התחתון הישראלי בלוס אנג'לס" ל-32 שנות מאסר
שרות ILUSA | פורסם: 02.08.2015 22:26
בתחינתו להקלת עונשו, משה מצרי ("הדתי") סיפר על ילדות ענייה בת"א שבה קיבל מכות אם אביו לא שילם דמי חסות, אך השופט קבע כי הנהיג "קשר פלילי בינלאומי רחב"

משה מצרי באחד ממאות תצלומי מעקבים שנערכו אחריו והוגשו לבית המשפט בלוס אנג'לסמשה מצרי באחד ממאות תצלומי מעקבים שנערכו אחריו והוגשו לבית המשפט בלוס אנג'לס; ובתצלום למטה מימין, לאחר מעצרו

משה מצרי "הדתי"

 

 

בית המשפט המחוזי בלוס אנג'לס לא עשה ביום שישי הנחות למשה מצרי, הידוע בכינויו "משה הדתי" (למרות שאומרים שאינו ממש דתי). השופט ג'יימס אוטרו (James S. Otero)  מיתג אותו כ"בוס נחשב של העולם התחתון הישראלי בלוס אנג'לס", ודן אותו ל-32 שנות מאסר בכלא פדרלי.

מצרי, בן ה-48, נשוי ואב ל-5 ילדים בגילאי 6 עד 18, נעצר באל.איי ב-2013 בחשד שקשר קשר לייבא 20 ק"ג קוקאין לארה"בבפרשה שנודעה כ"תיק הקוקאין". הוא הורשע מלבד בסחר בסמים בעוד 13 עבירות - מהלבנת הון ועד סחיטה באיומים. הוא יהיה זכאי להקלת עונשו ולשחרור מוקדם רק בגיל 75 ובתנאי שיגורש לישראל.

בנימוקי הטלת העונש הנוקשה, השופט התייחס לדמותו האלימה של מצרי, כפי שהצטיירה מההאזנות הסתר שנעשו עליו לפני מעצרו, בהם הוא נשמע מורה להפעיל אלימות ולהשתמש בכלי נשק, לפגוע ברכוש ולהרוג "אם אין ברירה אחרת", כדי להחזיר 'חובות', 'ללמד לקח' ו'להראות מי הבוס' של העולם התחתון הישראלי בעיר המלאכים. השופט גם התייחס לאיומים שהשמיע מצרי כלפי משפחתו של קצין במשטרת לוס אנג'לס.

כפי שעלה מכתב התביעה, מצרי נחשף לאחר פעילות סמויה של ה-FBI, הרשות למלחמה בסמים ומשטרת לוס אנג'לס, שנמשכה 8 חודשים ב-3 יבשות. ראיות נגד מצרי נאספו באל.איי, בהולנד, בבלגיה, בקנדה וכמובן בישראל.

עם חשיפת קשר הקוקאין בין בית ים ללוס אנג'לס, נעצרו 12 חשודים, בהם אחיו של משה, שמואל מצרי, שהועמד לדין בישראל ונידון על הפרשה ל-12 שנות מאסר.

מעדויות שהושמעו בבית המשפט עולה, כי משטרת לוס אנג'לס 'חיפשה' את מצרי במשך שנים, ללא הצלחה רבה. חוקרים טענו, כי היה 'המוח' מאחורי שורה של גניבות, התקפות אלימות וסחיטות שנקט בקהילת הישראלים בלוס אנג'לס. לטענת עדי התביעה במשפטו, מצרי היה גם הבורר של הפושעים הישראלים בלוס אנג'לס ותיווך בסכסוכים עסקיים.

"נולד וגדל בשכונות העוני של תל אביב"

בפנייתו לשופט, מצרי ביקש רחמים וסליחה: "מאז מעצרי עברתי חוויה מבישה ומשפילה... עשיתי הרבה חשבון נפש. אני לוקח אחריות מלאה לפעולה שלי, ומרגיש צער עמוק שאיכזבתי את המשפחה שלי, הקהילה שלי, אחי היהודים, את החברה בכללותה ואת עצמי".

ממסמכים שהגישו פרקליטיו לביה"מ בניסיון להקל את עונשו מסופר, כי מצרי נולד וגדל "בשכונות העוני של תל אביב", כלשון הפנייה לשופט. הוריו עלו לישראל מעיראק ב-1951 ואביו פתח דוכן מזון, שהיה נתון לסחיטות דבר שבשיגרה. ע"פ המסמכים, אביו של משה הוכה לא פעם ונזקק לאשפוז בבית חולים כאשר סירב לשלם דמי חסות. ואם החזיק האב בסירובו, גם משה הקטן הוכה.

הילדות הקשה לא שיכנעה את השופט, שציין כי מצרי, שהיגר לאל.איי בסוף 1990, הוא מאז שנות שנות ה-90 כוכב ראשי בסצינת הפשע הישראלית בלוס אנג'לס ותפס מעמד של בוס שבו החזיק 15 שנה.

בגזר דינו, השופט משוכנע כי "מצרי הוא מנהיג של קשר פלילי בינלאומי רחב, העוסק בסחר בסמים והלבנת הון על פני יבשות רבות".

מיד לאחר הישמע גזר הדין, עורך דינו של מצרי, דין סטיוארד (Dean Steward), הודיע על כוונת מרשו לערער על חומרת הדין. 

בני משפחתו ההמומים סבורים שזה לא מגיע לו ושבית המשפט לא התחשב בנתינה הרבה שלו, הן למשפחתו והן בסתר לאחרים. "הוא אפילו לא קרוב למה שתיארו אותו במשפט", טענה בת משפחה.

עד להישמע ערעורו, ימשיך מצרי לשבת בכלא.

לכל הכתבות החדשות

צילומים: LAPD

הוסף תגובה חדשה