התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

תכנית נתניהו: לסגור את הקונסוליות הישראליות בפילדלפיה, אטלנטה וסן פרנסיסקו
שרות ILUSA | פורסם: 11.08.2015 01:53
שר החוץ לשעבר טוען שמדובר בפגיעה בביטחון המדינה. במשרד החוץ טוענים ששיישארו מספיק קונסוליות בארה"ב. העובדים המקומיים מודאגים שיישארו בלי עבודה

עמוד הפייסבוק של הקונסוליה הישראלית באטלנטה, המועמדת לסגירהעמוד הפייסבוק של הקונסוליה הישראלית באטלנטה, המועמדת לסגירה

"פוגרום" - כך מכנה שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, את כוונתו של שר החוץ בפועל בנימין נתניהו לסגור 7 נציגויות ישראליות בעולם, בהן 3 קונסוליות בארה"ב - בפילדלפיה, אטלנטה וסן פרנסיסקו, ובהן שגרירות אחת בקמרון.

במכתב אזהרה שפירסם ליברמן הוא קורה להחלטה "תמוהה", טוען שהיא נובעת משיקולים לא-ענייניים של ראש הממשלה נתניהו ומתריע מפני "פגיעה קשה בביטחון הלאומי וביכולתה של ישראל להגן על עצמה בזירה הבינלאומית".

לטענת משרד החוץ, הכסף שייחסך ישמש לתגבור נציגויות במקומות חשובים יותר, כמו סין, הודו וברזיל.

גם לאחר שייסגרו הקונסוליות הכלליות של ישראל בסן פרנסיסקו, פילדלפיה ואטלנטה - יוותרו 6 קונסוליות ישראליות בארצות הברית: בניו יורק, שיקגו, לוס אנג'לס, בוסטון, יוסטון ופלורידה. זאת בנוסף לשגרירות בוושינגטון ולמשלחת ישראל לאו"ם היושבת בניו יורק.

אם יתבצעו הקיצוצים, תחומי שיפוטן של הקונסולויות הגדולות יורחבו. כך, למשל, הקונסוליה הגדולה בניו יורק תכסה גם את מדינות הכיסוי של הקונסוליה בפילדלפיה - פנסילבניה, דלאוור, דרום ניו ג'רזי, מערב ווירג'יניה, אוהיו וקנטאקי; זו של אל.איי תכסה את מדינות הכיסוי של הקונסוליה בסן פרנסיסקו, הכוללות את סיליקון ואלי ומדינות החוף המערבי אורגון ו-וושינגטון.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה