התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

2 אלופי ברידג' ישראלים מואשמים שרימו בדרך לזכייה ב-3 טורנירים יוקרתיים בארה"ב
שרות ILUSA | פורסם: 31.08.2015 13:31
את ההאשמה החריפה נגד לוטן פישר ורון שוורץ העלו דווקא חבריהם לקבוצה - 2 אמריקנים ו-2 נורבגים, ולא יריביהם שהובסו על ידם בטורנירים שהתקיימו בשנה האחרונה

פישר (מימין) ושוורץ (משמאל): איך אפשר לרמות בברידג'לוטן פישר (מימין) ורון שוורץ (משמאל): איך אפשר לרמות בברידג'

שני כוכבי ברידג' ישראלים עומדים במרכז פרשה המסעירה את עולם הברידג' - משחק קלפים רדום בדרך כלל, שבו צריך יותר שכל ממזל. השניים מואשמים שרימו בדרך למספר זכיות בטורנירים יוקרתיים שהתקיימו השנה בארה"ב.

את ההאשמה החריפה נגד השניים, לוטן פישר ורון שוורץ, העלו דווקא חבריהם לקבוצה - 2 אמריקנים ו-2 נורבגים, ולא יריביהם שהובסו על ידם. חברי הקבוצה הודיעו, כי הם מוותרים על התארים שזכו בהם יחדיו ומחזירים את חלקם בכספי הזכיות. 

הצוות הישראלי-אמריקני-נורבגי, בראשות רון שוורץ (28) הישראלי, זכה מאז יולי 2014 ב-3 טורנירי ברידג' יוקרתיים בארה"ב, שהתקיימו בלאס וגאס, ברוד איילנד ובניו אורלינס.

פישר (26), הישראלי השני בצוות, בן זוגו למשחק של שוורץ, נחשב מזה שנים לילד הפלא של ענף הברידג', אך כבר נטען בעבר נגד 'שיטות' המשחק שלו. גם פישר וגם שוורץ חברים באיגוד הברידג' העולמי ונחשבים שחקנים מקצועיים המוזמנים לטורנירים בינלאומיים רבים.

משחק ברידג'

האם אפשר לרמות?

כוכב הברידג' בויה ברוגלנד הנורבגי, הוא שחשף את 'התרמית' ושיכנע את חבריו לצוות להיפרד מהישראלים ולהחזיר את 3 התארים שבהם זכו ביחד. עם זאת, חברי הצוות לא מסרו כיצד שוורץ ופישר רימו והאם הם עצמם היו מוּדעים במהלך המשחקים... ואם כן, מדוע לא חשפו את התרמית לפני שגרפו את הזכיות והפרסים.

שוורץ ופישר מכחישים את ההאשמות, מייחסים אותם לקנאה וצרוּת עין ואינם מתכוונים להחזיר את תאריהם וזכיותיהם. לטענתם, בטורנירי ברידג' מקצועיים בינלאומיים מופרדים חברי הקבוצה, השחקנים, באמצעות מסכים, ורואים רק את הפנים של יריביהם. אלפים צופים במשחקים החיי, ועשרות-אלפים רואים אותם בשידורים חיים באינטרנט. אי אפשר לרמות. 

לכל הכתבות החדשות

צילומים של פישר ושוורץ באדיבות ארגון הברידג' העולמי; צילום ממשחק ברידג': Sigismund von Dobschütz / ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה