התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

הקו הלוהט: "דלתא איירליינס" מוסיפה 4 טיסות שבועיות ישירות ישראל - ניו יורק
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 25.09.2015 04:09
לאחר ש"אמריקן איירליינס" הודיעה על סגירת הקו ישראל-פילדלפיה, החליטה חברת התעופה האמריקנית שמרכזה באטלנטה להוסיף טיסות בקו העמוס ביותר לישראל וממנה

Boeing LR777-200 של חברת דלתא איירליינס

Boeing LR777-200 המשמש את חברת "דלתא" לטיסות בקו ישראל-ארה"ב

חברת התעופה האמריקנית "דלתא איירליינס" (Delta Air Lines), חברת התעופה השנייה בגודלה בעולם לאחר "אמריקן איירליינס", מרחיבה את פעילותה על הקו ישראל-ארה"ב ותתחרה ביתר שאת בחברת התעופה הישראלית "אל על" על הטסים מניו יורק לישראל וממנה.

דלתא הודיעה על הוספת  4 טיסות שבועיות שימריאו וינחתו ב-JFK, החל מה-27 במאי 2016.

גורמי תעופה ישראלים-אמריקנים אישרו, כי החלטת דלתא התקבלה לאחר שחברת תעופה אמריקנית אחרת - American Airlines - החליטה לבטל מינואר 2016 את טיסותיה היומיות לישראל. כזכור, אמריקן איירליינס טענה שהסיבות לכך הינן "מסחריות בלבד" חודשים ספורים לאחר שנציגי החברה ביקרו בישראל וטענו שהקו ת"א-פילדלפיה, שבו טסו מתחילת השנה 95,000 נוסעים, הוא אחד המבטיחים של החברה. החלטת דלתא מחזקת חשדות שהועלו, כי אמריקן איירליינס נסוגה מהקו ישראל-ארה"ב בשל לחץ של ארגוני החרמה ערבים נגד ישראל.

סוף סוף אפשר לחזור מישראל בשעות היום

"משמעות החלטת דלתא היא הוספת כ-16 טיסות נוספות בחודש, שיתווספו לאחד הקווים המבוקשים ביותר בין ישראל לארה"ב", מסביר בעל סוכנות נסיעות ישראלית-אמריקנית בניו יורק, המתמחה בקו. "זה אומר יותר מ-2,300 מושבים נוספים בשבוע בקו. הטיסות הללו יתווספו לכ-30 טיסות חודשיות שדלתא מפעילה. כלומר, היצע הטיסות של דלתא בקו ניו יורק-ישראל יגדל ליותר מ-46 טיסות בחודש  - ואני צופה שהתחרות על כל נוסע תחריף. להערכתי, בסופו של דבר, זה יוזיל את מחירי הטיסות הישירות בקו למצב שלא ישתלם יותר להשתמש בקווי טיסות לא-ישירים (כמו דרך איסטנבול באמצעות חברת התעופה התורכית או קייב באמצעות חברת התעופה האוקראינית)".

דובר של דלתא מסר, כי 4 הטיסות החדשות ימריאו בשעות היום - בימים שלישי, רביעי, שישי ושבת, וישלימו את 7 הטיסות הנוכחיות של דלתא, הממריאות מדי לילה. 

"זהו אחד השווקים הטרנס-אטלנטיים הגדולים והרווחיים ביותר שלנו", הודה הדובר. "מצאנו שיש ביקוש גבוה מההיצע לטיסות בקו הזה ושיש דרישה מלקוחות לגמישות רבה יותר בשעות הטיסות". ואכן, הטיסות החדשות ימריאו מתל אביב ב-11:50 לפנה"צ וינחתו בנמל התעופה קנדי בשעה 16:50 אחה"צ.

במה נטוס?

דלתא הוסיפה לפעילות בקו מטוס שני מדגם בואינג LR777-200, בעל קיבולת של 291 מושבים.

דובר דלתא הזכיר, כי לרשות הנוסעים בקו ניו יורק - ישראל עומד טרמינל 4 ב-JFK, שהושקעו בו כ- 1.35 מיליארד דולר, ממנו יוכלו להמשיך בטיסות המשך ליותר מ-60 יעדים בארצות הברית - בהם: לוס אנג'לס, שיקגו, אורלנדו, מיאמי, סן פרנסיסקו, סיאטל ועוד.

הוא ציין, כי לכל נוסעי מחלקות העסקים של כל טיסות דלתא בקו תל אביב-ניו יורק מובטחים מושבי מיטה שטוחים לגמרי, עם יציאה ישירה למעבר ופינוקים רבים. נוסעים שטסים במחלקת דלתא קומפורט + (שירות הפרימיום של מחלקת התיירים של דלתא), נהנים מ-4 אינצ'ים נוספים במרחב לרגליים ו-50% יותר בזווית המשענת. בכל רחבי המטוס (כולל במחלקת התיירים) יש חיבור למערכת בידור אישית תוך-מושבית עשירה ולשירות Wi-Fi.

היו ימים

ההיסטוריה של חברת התעופה דלתא בישראל לא הייתה סוגה תמיד בשושנים.

החברה טסה לישראל החל משנת 1991 במשך עשור, עד להדרדרות המצב הביטחוני בארץ... ולאחר מכן פעלה עד לשנת 2006 באמצעות הסכם עם אל על.

רק ב-2006 חזרה דלתא לפעילות ישירה לישראל עם פתיחת טיסותיה מאטלנטה לת"א, ובשנת 2007 חידשה את טיסותיה בקו ניו יורק-תל אביב.

לפי תוכניות החברה, ביוני 2009 היו אמורות להתווסף 4 טיסות שבועיות נוספות בקו ניו יורק-תל אביב, מהלך שהיה גורם לדלתא להיות החברה האמריקנית בעלת מספר הטיסות הרב ביותר לישראל. אבל ברגע האחרון דלתא הודיעה כי ההתרחבות הבינלאומית של החברה מופסקת, וכתוצאה מכך גם תוכנית הוספת הטיסות לישראל נגנזה. 

עם כניסת US Airways (שהתמזגה בהמשך עם אמריקן איירליינס) לזירה בקיץ 2009, הטיסה היומית של דלתא בקו ישראל - ניו יורק עברה משימוש בבואינג 777-200LR למטוס קטן יותר - בואינג 767-300ER... ובמקביל דלתא הקטינה את תדירויות הטיסות בקו אטלנטה-תל אביב מ-7 טיסות ל-4 טיסות בשבוע.

עם זאת, החל מקיץ 2010, הכפילה החברה את מספר המושבים בקו היומי מניו יורק באמצעות שימוש במטוס בואינג 747-400 במקום בבואינג 767-300ER, והעלתה את תדירות הטיסות מאטלנטה בחזרה לטיסה יומית במטוס בואינג 777-200LR.

ב-1 בספטמבר 2011 שוב ביטלה דלתא את הקו אטלנטה-תל אביב, והחל מאוקטובר 2014, החברה גם צמצמה את כמות המושבים בטיסה היומית לניו יורק במעבר מבואינג 747 לבואינג 777-200.

עכשיו, כאמור, דלתא רוצה לחזור בגדול.

לכל הכתבות החדשות

צילום מאתר "דלתא"

הוסף תגובה חדשה