התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

מצוד בדרום פלורידה אחר 6 מוּברים ישראלים-אמריקנים הנחשדים בהונאה ובסחיטה
שרות ILUSA | פורסם: 30.09.2015 07:58
"הבעלים"... "המוכר"... "המחתימה"... "הרילוקטור"... "הנהג"... "הסבל"... "המחסנאי". ה-FBI החליט לשים סוף ל"שיטה הישראלית" בדרום פלורידה

מבוקשים ע"י ה-FBI: המוברים הישראלים-אמריקנים שעושים בושותמבוקשים ע"י ה-FBI: המוברים הישראלים-אמריקנים שעושים בושות

תמונותיהם של שישה ישראלים-אמריקנים ויהודי-אמריקני אחד, שעבדו בחברות הובלת והעברת בתים ובתי עסק בדרום פלורידה, מופצות מזה כשבועיים ברחבי מיאמי וסביבותיה, לאחר שהתובע הפדראלי במחוז Broward שבדרום פלורידה הוציא נגדם צווי מעצר בשורה של חשדות כבדים - בראשם סחיטת לקוחות.

הכתב הפלילי של ערוץ 10 בדרום פלורידה, ג'ון טורצ'ין (JOHN Turchin), המתמצא בתיק החקירה, הסביר איך עבדה "השיטה הישראלית" על לקוחות תמימים במיאמי וסביבתה (למרבה הצער, השיטה מוכרת להמוני הישראלים-האמריקנים שעבדו בענף בכל רחבי ארצות הברית):

"החשודים המרכזיים היו מגיעים לבתים כעובדי חברת הובלות לגיטימית, מתחייבים למועד ולמחיר ומחתימים את הלקוחות על חוזה העברת תכולה. בבוא היום, הם היו אורזים את תכולת הבית ומעמיסים אותה על משאיותיהם... ואז החלה הסחיטה. לאחר שלא הייתה כבר דרך חזרה, החשבון קפץ למעלה - לעיתים פי 2, לפעמים פי 3 - בטענות שונות ומשונות. כך או כך, הם סירבו לפרוק ולמסור את התכולה אלא אם שולם להם מלוא הסכום שסחטו. והייתה מערכת שלמה שתמכה בזה מ'המשרדים'".

החשד הוא שהשבעה נהגו כך באופן רציף וקבוע, כלפי כל מי שנפל ברשתם. 

לטענת התובע במחוז Broward, המבוקשים הללו, ש-6 מהם כאמור ישראלים-אמריקנים, הפעילו את 'השיטה':

ברק באונשטיין, "הנהג", שלאחרונה עבד בחברת National Moving שבסיסה במיאמי.

אייל מלול, "הבעלים", שלאחרונה ניהל את חברת ההובלות Elite Van Lines. בתריסר השנים האחרונות מלול כבר הואשם בשורה ארוכה של עבירות - מסחיטה ועד הלבנת הון. כתובתו האחרונה הייתה בעיר Plantation שליד מיאמי.

משה בכר, "הרילוקטור", תושב הוליווד שבפלורידה, שהפעיל חברה לרילוקיישן בשם USA ReLocation Systems, חשוד גם הוא בהונאת לקוחות וניפוח חשבונות.

ניל ליביק, "המחסנאי", יהודי-אמריקני תושב פורט לודרדייל, מנהל חברת מחסנים בשם Majesty Moving Storage, עשה את מלאכתו על לקוחות שהופנו מחברות ההובלה משום שנזקקו לאחסון זמני, ותמיד נדרשו לשלם בעת השחרור סכומים גבוהים בהרבה מכפי שננקבו להם בהזמנת האחסון. אם לא שילמו - לא שוחררה תכולתם.

יובל פרס, "המוכר", תושב Sunny Isles Beach, נהג, ע"פ החשד, להציג עצמו בשמות בדויים ופיתה לקוחות להכנס למלכודת.

 

יצחק לוזון, "הסבל", חשוד גם הוא בהשתתפות בסחיטה.

עדי קרטר, "המחתימה", חשודה שרימתה לקוחות כשהחתימה אותם על חוזים שאיפשרו לשאר חברי הכנופייה להכפיל ואף לשלש את הערכת המחיר הראשונית ולבצע את הסחיטה.

המשטרה וה-FBI במיאמי מבקשים מכל מי שמכיר אותם ואת מקום הימצאם הנוכחי לדווח (גם בעילום שם) לטלפון: 305-471-TIPS.

"אנשים כאלה חייבים להוריד מהרחוב", סיכם הכתב ג'ון טורצ'ין.

לכל הכתבות החדשות

תגובות

איזו בושה! להכניס את כולם לכלא. Such a shame for us! Throw them all into jail.

המיץ של הזבל הישראאלי

I want to to thank you for this very good read!! I definitely enjoyed every little bit of it. I have got you saved as a favorite to look at new things you post…

הוסף תגובה חדשה