התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

כך מגייסים ישראלים לעבודה בארה"ב ללא רשיונות: זיופים, שקרים, צפצוף על החוק
שרות ILUSA | פורסם: 26.10.2015 14:29
בית משפט בישראל קבע, כי "בביצוע עבירה כלפי מדינה אחרת יש חומרה קשה העלולה לפגוע בכל ישראלי שמבקש ויזה מממשלת ארה"ב"

קניון ביוסטון: בתמורה לעבירה על החוק, הבטחה לאלפי דולרים ועבודה במוֹלים היוקרתיים ביותר בארה"בקניון ביוסטון: בתמורה לעבירה על החוק, הבטחה לאלפי דולרים בחודש ועבודה במוֹלים היוקרתיים ביותר בארה"ב

שיטת גיוסם של צעירים ישראלים לעבודה בארה"ב ללא אישורי עבודה נחשפה לאחרונה על קצה המזלג במשפט שהתקיים בבית משפט שלום בישראל.

אחת הנאשמות, ח', היא צעירה ישראלית בת 21 שבשנת 2012 נענתה למודעת פרסום שהציעה עבודה במכירות בעגלות בקניונים בארה"ב.

ע"פ כתב האישום, היא נפגשה בארץ עם מנהל מכירות של חברת העגלות מחו"ל, בן 29, ובעידודו רקחו השניים מזימה, שבה הודו והורשעו, לפיה זייפו לח' תעודת לימודים שאמורה הייתה לאפשר לה להשיג במירמה ויזת כניסה כתיירת לארצות הברית.

מנהל המכירות הודה, כי עזר לח' בכל הליך הסדרת המסמכים לצורך קבלת ויזת הכניסה, ושניהם היו מודעים לעובדה כי ויזה כזו אינה מתירה עבודה בתחומי ארה"ב. למרות זאת התכוון מנהל המכירות להעסיק את ח' בארה"ב וח' התכוונה לעבוד עבורו, ויחד התכוונו לעבור על החוק האמריקני.

וכך, בראיון שעברה בשגרירות ארה"ב בתל אביב, ח' נהגה על פי הנחיותיו של מנהל המכירות, הצהירה שהיא סטודנטית והציגה מסמך מזויף המאשר זאת.

עבדה - וגורשה

בקשתה של ח' לוויזה אושרה על סמך המסמך המזויף, ובסופו של דבר היא עבדה במשך כשנה עבור הנאשם במכירה לא חוקית בקניונים בארה"ב, תחת ויזת התייר שקיבלה. היא נתפסה בפשיטה של רשויות ההגירה על המוֹל שבו עבדה, וגורשה מארה"ב. התביעה בישראל החליטה להעמיד אותה ואת שולחה לדין.

בפסק הדין קבע בית המשפט הישראלי, כי "בביצוע עבירה כלפי מדינה אחרת יש חומרה קשה העלולה לפגוע בכל מי שמבקש ויזה מממשלת ארצות הברית", ודן את שני הנאשמים למאסר על תנאי לתקופה של 3 חודשים. בנוסף, מנהל המכירות נקנס ב-3,000 ש"ח והנאשמת ב-750 ש"ח.

בחקירתו, איש המכירות, העובד היום בחברת נדל"ן ומצפה ללידת בנו הבכור, לקח אחריות והכיר בחומרת מעשיו ובנזק שגרם. אך לטענתו, בפועל לא הוא אלא אחד מעובדי החברה הכין את המסמך המזויף עבור ח'.

גם ח' הודתה שידעה כי מעורבת בזיוף בלתי חוקי, אך לטענתה היא הייתה צעירה שרק השתחררה מהצבא, לא הייתה מודעת למשמעות מעשיה ולא פעלה בשיקול דעת.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה