התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

ומי עוזר להסברה הישראלית בארצות הברית? הדרוזים
שרות ILUSA | פורסם: 03.11.2015 01:18
כ-50 צעירים דרוזים מסיירים בימים אלה בארה"ב ומסבירים את ישראל בבתי ספר, בפני ארגונים ובכלי התקשורת דרך עיניהם של אזרחיה הלא-יהודים

מסבירים תחת שלושה דגלים: דגלי ישראל וארצות הברית (מאחור) ודגל הדרוזים מוחזק בידי המשלחת הישראלית, בתמונה עם מארחיהם בניו יורקמסבירים תחת שלושה דגלים: דגלי ישראל וארצות הברית (מאחור) ודגל הדרוזים מוחזק בידי המשלחת הדרוזית הישראלית, בתמונה עם מארחיהם במשרדי הקונגרס הציוני העולמי בניו יורק

ההסברה הישראלית מקבלת תגבור ממקור לא צפוי:

כ-50 צעירים דרוזים, חברי "ברית הדרוזים הישראלית", מישראל הגיעו השבוע ל'סיבוב הופעות' - בעצם מסע הסברה, בארה"ב, שיכלול ביקורים בניו יורק, בוסטון ובלוס אנג'לס, שבמהלכם ירצו משתתפי המשלחת בבתי ספר, בפני ארגונים ועם כלי תקשורת שונים על מנת להפיץ הבנה ומודעות למקומה של הקהילה הדרוזית בחברה הרב-תרבותית ורבת הפנים של ישראל.

במהלך המסע היו הצעירים אורחי הקונסוליה הישראלית בניו יורק והקונגרס היהודי העולמי (WJC), במשרדי הקונגרס במנהטן.

רוב חברי הקבוצה שירתו בצה"ל, הרשויות אכיפת חוק בישראל, בשירותי הרפואה.

"יש קשר מיוחד בין הדרוזים והיהודים בישראל", אמר אמיר שגיא, סגן הקונסול הישראלי בניו יורק. "כישראלים אנחנו חייבים לקהילה הזו הרבה. כקונסוליה הישראלית, יחד עם הקהילה היהודית בארה"ב, אנחנו יכולים להראות באמצעות המשלחת את הגיוון שקיים בישראל, ואת העובדה שהנה מיעוט לא רק שווה אלא שאף לוקלח חלק בהגנה על מדינת ישראל".

סגן (מיל') ד"ר אמיר חלבי, חבר המשלחת, החזיר מצידו שזוהי הזדמנות לנציגי הקהילה הדרוזית בישראל לתאר את החופש שבוט הם חיים ולהפגין את הפטריוטיות שלהם. "לכל אחד מאיתנו קשר מאוד חזק לישראל," אמר חלבי. "לכל אחד מאיתנו קרובי משפחה ששירתו בצה"ל, וחברים ובני משפחה שנהרגו במילוי תפקידם. עבורנו, האם להגן על ישראל - זו לא שאלה. זאת המולדת היחידה שלנו".

מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר, נזכר בשותפו לחדר בבה"ד 1, אל"מ נאווי מריאי ז"ל, שהפך לימים לסגן מפקד חטיבת עזה ונהרג במהלך פעילות מבצעית ב-1996. "הוא היה אזרח ישראלי גאה, פטריוטי אמיתי", אמר זינגר, "והמסירות שלו באה לידי ביטוי שוב ושוב על ידי דורות של ישראלים דרוזים".

המשלחת מסיירת בארה"ב כחלק מיוזמה של עמותה דרוזית-ישראלית להסביר את ישראל דרך עיניהם של אזרחיה הלא-יהודים, לספר על העדה הדרוזית בארץ וללקט תמיכה עבור הדרוזים העדה הדרוזית בישראל, המונה למעלה מ-100,000 בני אדם.

לכל הכתבות החדשות במדור ישראלים באמריקה

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה