התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

מרגש: Monday Night Football נפתח בדקת דומייה לזכרו של עזרא שוורץ שנהרג בפיגוע בישראל
שרות ILUSA | פורסם: 23.11.2015 15:12
הצעיר הישראלי-אמריקני בן ה-18 היה אוהד שרוף של אלופת הליגה "ניו אינגלנד פטריוטס" ובהלווייתו בבוסטון הונחה גופיית הקבוצה לצד דגל ישראל שכיסה את ארונו

עזרא שוורץ ז"ל: הגיע לארץ במסגרת פרויקט "מסע", המביא צעירים מארה"ב לשנת שהות ולימודים בישראלעזרא שוורץ ז"ל: הגיע לארץ במסגרת פרויקט "מסע", המביא צעירים מארה"ב לשנת שהות ולימודים בישראל

פיגועי הטרור שדוקרים את ישראל מזה שבועות ארוכים יגיעו לפריים-טיים האמריקני באורח בלתי שיגרתי: 

בפתיחת המשחק המרכזי של ליגת הפוטבול האמרקנית (NFL), "מאנדיי נייט פוטבול", שהתקיים בפוקסבורו שבמסצ'וסטס - שם אירחה אלופת הליגה "ניו אינגלנד פטריוטס" את ה"בפאלו בילס" מניו יורק, במשחק ששודר מחוף-אל-חוף (ב- ESPN), הוכרזה דקת דומייה לזכרו של עזרא שוורץ, שנורה למוות בפיגוע ירי ודריסה שאירע בגוש עציון ביום חמישי שעבר.

שוורץ, בן ה-18 מעיר הפרבר של בוסטון, שארון, הגיע לישראל לשנה במסגרת פרויקט "מסע" ולמד בישיבת "אשרינו" שבבית שמש. פיגוע הירי מצא אותו באלון שבות, יחד עם 5 מחבריו - גם הם תלמידים מחו"ל, כשהם מסייעים בבניית אתר הנצחה שהוקם בצומת הגוש לזכר 3 הנערים שנחטפו משם ונרצחו. באותו הזדמנות, הם עשו מצווה נוספת וחילקו מזון לחיילים. חבריו של שוורץ נפצעו בפיגוע באורח קל.

עזרא שוורץ ז"ל באירוע ספורט: גם כשהיה בארץ צפנה באמצע הלילה במשחקי הפטריוטס, כוכבי עירו בוסטוןעזרא שוורץ ז"ל באירוע ספורט: גם כשהיה בארץ צפנה באמצע הלילה במשחקי הפטריוטס, כוכבי עירו בוסטון

עזרא היה אוהד שרוף של ניו אינגלנד פטריוטס וגם כששהה בישראל צפה במשחקיה באמצע הלילה. בהלווייתו הונחה גופיית הקבוצה לצד דגל ישראל שכיסה את ארונו.

יל הספורט היהודי-אמריקני רוברט קראפטהעניין נגע בליבו של בעל הפטריוטס, איל הספורט היהודי-אמריקני רוברט קראפט (בתצלום משמאל) שהוא בעל קשר עמוק למדינת ישראל ורק בקיץ האחרון הוא ביקר בארץ והביא עמו 19 מחברי "היכל התהילה" של ליגת הפוטבול. בישראל פועל קראפט באמצעות "קרן קראפט" המעורבת במיזמים ציוניים וחינוכיים רבים והוא מתומכי הקמת ענף הפוטבול בישראל ובין השאר הוקם במימונו אצטדיון "משפחת קראפט" בירושלים. 

וכך, 80 אלף הצופים (המשחק היה sold out) שמילאו את איצטדיון ג'ילט ועוד מיליוני צופים בבית (זהו המשדר הטלוויזיוני בעל אחוז הצפייה הגבוה ביותר ביום שני) התבקשו לעמוד לדקה, יחד עם שחקני וצוותי הקבוצות, לזכר האוהד הוותיק שנרצח בישראל.

יום קודם, ביום ראשון, השתתפו למעלה מ-1,000 בני אדם בהלוויתו של שוורץ, שהתקיימה בבית העלמין בעיר מגוריו, שארון. קרובי משפחה, חברים מהתיכון ומאמנים שאימנו אותו בקבוצות הספורט שבהם השתתף, דיברו על אדם מדהים, בחור כיפי, איכפתי, אופטימי, ספורטאי נלהב, חניך ומדריך במחנה הנוער היהודי-אמריקני "יבנה"... וגם יהודי מדהים, שחייו נגדעו בעודם באיבם מידי הטרור הפלסטיני.

לכל הכתבות החדשותצילומים: פייסבוק; 
צילום קראפט: BrokenSphere / ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה