התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

התפתחויות חדשות בחקירת מפעילי MyTVIL: המשטרה מנסה לקשור בין גנבי שידורי הטלוויזיה לארגון פשע גדול
מאת: זיו קריסטל, פוסטה | פורסם: 16.12.2015 02:33
הדודה של החשודים, הנשואה לראש ארגון פשע גדול המרצה עונש מאסר ממושך, נחקרה בחשד למעורבות בפעילות הלבנת ההון בה חשודים 3 האחיינים שלה

MyTVILהמאמר באדיבות פוסטה - הבלוג של אמיר זוהר לחברה, חוק ומשפט בישראל

משטרת ישראל מנסה לקשור בין האחים אלי, חיים ומאיר עמר מנהריה, החשודים בגניבת זכויות יוצרים והעברה פיראטית לחו"ל של שידורים מערוצי הטלוויזיה בישראללבין ארגון פשע גדול ממרכז הארץ.

בשבוע שעבר נעצרו האחים עמר, שלפי חוקרי מחלק הקניין הרוחני ביאל"כ להב 433 הם בעלי אתר השידורים באינטרנט MyTVIL, שהעביר ב-7 השנים האחרונות שידורים של ערוצי טלוויזיה מישראל לעשרות אלפי מנויים ישראלים המתגוררים בארה"ב, אירופה, ואוסטרליה.

השבתת האתר, עקב מעצר הבעלים, עוררה תגובות נזעמות של צופים ישראלים ברחבי העולם, אשר טוענים כי נותקו במפתיע משירות אליו היו מורגלים שנים רבות.   

לפי גורמים המעורים בחקירה, כמו גם מדברים שעלו במהלך דיון שהתקיים בבית משפט השלום בראשון לציון, דודה של האחים עמר (אחות של אמם) זומנה לחקירה בלהב 433 בחשד למעורבות בפעילות הלבנת ההון בה חשודים האחיינים שלה.

הדודה, כך מתברר, היא אשתו של אחד מבכירי העבריינים בישראל, תושב מרכז הארץ במקור, אשר מרצה עונש מאסר ממושך.

לדברי האחים עמר בחקירה, הדודה עבדה אצלם בחברה בשליחויות בלבד - ביצוע הפקדות של כספים וסיוע בהנהלת החשבונות שלהם.

לפי הסניגורים, עו"ד בני כץ ועו"ד אתנה אדרי, לאחים עמר יש חברה לגיטימית לשיווק תוכנות אשר מדווחת על פעילותה ומשלמת מסים כחוק, ולחברה זו אין שום קשר לנושא הפצת השידורים.

"נכסים וכספים רבים מחוץ לישראל"

מנגד, המשטרה טוענת שפעילות החברה הזו נעשית במקביל לפעילות הכללית של האחים, והיא מהווה 'סיפור כיסוי' לעיסוקם העיקרי של האחים, אשר עד כה הם מכחישים אליו כל קשר – גניבת שידורי ערוצי טלוויזיה מישראל והפצתם באתר האינטרנט הבינלאומי שהקימו.

נציג להב 433, רס"ב שלומי לדר, טען בבית המשפט, כי בין השנים 2008 עד 2015 דיווחו האחים עמר למס הכנסה על רווחים של כ-6 מיליון שקל מעסקיהם, בעוד שרווחיהם האמיתיים מהשידורים לחו"ל הגיעו לעשרות-מיליוני שקלים. לפי החשד הם מחזיקים נכסים וכספים רבים מחוץ לישראל.

לפי המשטרה, האחים, שתוארו על ידי הסניגורים כנורמטיביים, "שותקים בחקירתם, או שמאיימים ומתחצפים". עו"ד כץ טען מנגד, כי החוקרים הפעילו אלימות כלפי אלי עמר, ובעטו בשולחן לכיוונו.

עו"ד בני כץעו"ד בני כץ (בתצלום מימין) טען, כי המשטרה מנסה לעשות רושם בומבסטי בתיאור של "פרשה סבוכה, עם אמצעים טכנולוגיים מהמתוחכמים שידענו", בעוד שבסופו של יום מדובר בגניבה, שאם אכן בוצעה, "אין פשוטה ממנה: יש דירה ובה יש ממירים, כל ממיר משדר ערוץ מסוים, מחשב מקליט את השידורים ומעלה אותם לאתר אינטרנט. האם זו השיטה המורכבת? חובקת העולם? בסופו של דבר מדובר בעבירה לכאורה על זכויות יוצרים, שעליה אין עילה להחזקה במעצר".

הסניגור טען, כי היחידה החוקרת יכולה לנתח את כל הראיות הפורנזיות – הדירות (מהם בוצעו השידורים ז"ק), מספרי ה-IP, השרתים, תיבות המייל וחשבונות בנק - מבלי שהחשודים יישבו במעצר.

נציג המשטרה השיב, כי "התחכום הוא לא רק בשידור למדינות ויבשות, אלא גם במערכת הכספים והלבנת ההון חובקת העולם", אך הוא סירב לפרט מה חלקו לכאורה של כל אחד מהאחים בפעילות.

אף שמרבית חומרי החקירה טרם הוטחו בחשודים, השופט אברהם הימן קבע כי מרגע שהחלו לגלות בפניהם חומרים, קיים חשש כבד לשיבוש החקירה ו"נקל לשער את השימוש שיעשו בחומרי החקירה אם ישוחררו בשלב הנוכחי". הוא האריך ב-5 ימים נוספים את מעצרם של האחים.

רקע: למה נותקו עשרות-אלפי ישראלים בארה"ב מהטלוויזיה הישראלית שלהם?... האם האחים עמר מנהריה, שהפעילו את האתר my tv il, שאיפשר חיבור אינטרנטי לכל ערוצי השידור בישראל, ניהלו חברת היי טק או אתר פיראטי שהפר זכויות יוצרים?

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה