התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

חברה ישראלית פתחה בדרום קליפורניה המתייבשת את מתקן ההתפלה הגדול ביותר בחצי הכדור המערבי
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 18.12.2015 15:20
זהו 1 מ-10 מתקני התפלה ש-IDE - אחת מ-50 החברות "החכמות" בעולם, מקימה בארה"ב. מעתה, 10% מהמים שישתו בסן דייגו יגיעו מהאוקיינוס

מתקן ההתפלה הימי בעיר קריסבד שלחוף האוקיינוס הפסיפי נבנה ע"י חברה ישראליתמתקן ההתפלה הימי בעיר קריסבד שלחוף האוקיינוס הפסיפי נבנה ע"י חברה ישראלית

מתקן התפלת מי הים שנפתח השבוע בקרלסבד (Carlsbad) שבדרום קליפורניה, מסמן את תחילתו של עידן חדש בשוק המים הקליפורני המתייבש מבצורת שנמשכת כבר עשור - והוא התוצאה הראשונה של שיתוף פעולה כלכלי בין ישראל לארה"ב לפתרון בעיות המים ביבשת.

את המתקן העצום, הגדול ביותר בחצי הכדור המערבי, הקימה החברה הישראלית  IDE טכנולוגיות - הנדסת התפלה, שבבעלותם השווה של כימיקלים לישראל  וקבוצת דלק, בהשקעה של מיליארד דולר.

זהו 1 מ-10 מתקני התפלה ש-IDE מקימה בארה"ב. החברה הקיימת מזה 50 שנה מדורגת בזכות עבודותיה בארה"ב כאחת מ-50 החברות "החכמות" בעולם.

תפוקת המתקן בקרלסבד - 190 מיליון ליטר מים נקיים ביום, תספק 10% מצריכת המים במחוז סן דייגו. המתקן שואב את המים מהאוקיינוס הפסיפי.

איכות מים גבוהה ביותר

בטקס ההשקה צויינו הפיתוחים הטכנולוגיים החדישים של הנדסת התפלה שהוכנסו לפרויקט על מנת להבטיח איכות מים גבוהה ביותר תוך צמצום משמעותי בצריכת האנרגיה של המתקן. הדוברים התגאו שזהו "פרויקט ההתפלה החסכוני והידידותי לסביבה המתקדם ביותר בעולם".

בעיות המים של קליפורניה, המדינה עם הכלכלה הגדולה באמריקה והשמינית בגודלה בעולם, נוצרו בראש ובראשונה מחוסר גשמים ושלג בהרים שייבשו נהרות ומעיינות, אך גם מניהול לא נכון ובזבוז של מים. 

מתקן ההתפלה בקרלסבד ושאר המתקנים שבבנייה על ידי החברה הישראלית, צפוי לשנות את פני תעשיית התפלת המים בארה"ב ויקטין את התלות הנואשת של דרום קליפורניה באספקת מים ממקורות מתייבשים.

לכל הכתבות החדשות

צילום: IDE

הוסף תגובה חדשה