התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

הישג קולינרי ישראלי: מסעדת Timna של שף ניר מסיקה בניו יורק - המסעדה החדשה הטובה ביותר בארה"ב
מאת: אורנית חיון | פורסם: 15.02.2016 20:18
המסעדה הקרוייה על שם המכרוֹת בנגב מגישה מעדנים כמו Bedouin Octopus, והיא חלק מטרנד של מסעדות איכות בעלות אוריינטציה ישראלית שנפתחו לאחרונה בארה"ב

בחודש אפריל 2015, Timna ("תמנע") פתחה את שעריה באיסט וילג 'בניו יורק (109 St Marks Pl) והחודש בחרו קוראי העיתון הנפוץ USA TODAY במסעדה הים תיכונית הישראלית המודרנית כ"מסעדה החדשה הטובה ביותר של בשנת 2015". הישג קולינרי ישראלי-אמריקני חסר תקדים.

לכבוד הזכייה רואיין אחד מבעלי המסעדה והשף ניר מסיקה (בתצלום למעלה) ע"י כתבת העיתון על עצמו ועל פריחתו של המטבח ישראלי בקולינריה האמריקנית.

ניר נולד וגדל בצפון הארץ, למד בישולים בתל אביב והחל את הקריירה שלו בשנת 2006 במסעדת מאכלי הים גוצ'ה TLV בתל אביב. לפני כ-7 שנים עבר למילאנו שבאיטליה ובשותפות עם חבר פתח את "דנזל", מסעדה כשרה ברובע היהודי, הפועלת עד היום.

בחזרה לישראל, ל"כתית", לדבריו - אחת המסעדות הטובות בישראל, שם התמחה במתאבנים חמים ובמנות ראשונות.

את אשתו, ליאת, פגש כשעבד כבר כשף ב"מזללה", ובעקבות עבודתה בקונסוליה הישראלית בניו יורק הם חצו את האוקיינוס לעיר התפוח הגדול.

Zizi Limona בשכונה היהודית וויליאמסבורג היה המטבח הראשון שלו בניו יורק, בתפקיד השף הבכיר. ומשם - יחד עם שני שותפים ישראלים-אמריקנים, המסעדן אורי אפל ואמיר נתן (מנהל השירות והבר), נפתחה Timna.

ממטבחו של ניר מסיקה

חזון הבישול מהמטבח של אמא

מסיקה, אחד מ-8 ילדים במשפחתו, מייחס את אהבתו לבישול לאמו, עליה הוא מעיד שהיא טבחית מעולה שלימדה אותו מתכונים וסודות קולינריים רבים. מתכוניה של אמא והטעמים המרוקאים שעליהם גדל "עדיין בראש שלי ובחזון הבישול שלי היום", אומר ניר.

ואכן, התפריט של "תמנע" מציג בישול ישראלי מודרני אמנם, אך מושרש במסורת של הים התיכון, המזרח התיכון וצפון אפריקה. תמצאו שם מנות מפתיעות כמו Bedouin Octopus (תמנוני בדוואים), Lamb Saddle (אוכף טלה) ו-Mediterranean Sashimi (סאשימי ים תיכוני). אחד הפריטים הפופולאריים במסעדה נקרא Kubaneh bread (לחם כובאנה) שמקורו בתימן.

מה שמקסים את ניר בניו יורק הן האפשרויות האינסופית של מרכיבים מקומיים או שמיובאים מכל רחבי העולם, המספקים לו אינספור השראות ליצירת מנות חדשות ומגוונות. "בנוסף, זו הרגשה מדהימה להיות סוג של שגריר של אוכל ישראלי בארה"ב", הוא מוסיף.

"שעיה" בניו אורלינס, "זהב" בפילדלפיה

ניר מצטרף לגל של מסעדות איכות בעלות אוריינטציה ישראלית שנפתחו לאחרונה בארצות הברית, בהן Shaya בניו אורלינס ו-Zahav בפילדלפיה.

ניר אינו מופתע מהפופולאריות הגוברת של המטבח הישראלי בטעם האמריקני: "המטבח הישראלי הוא בריא מאוד ומשלב מרכיבים וטעמים מאוד ייחודיים ומספקים. האוכל הישראלי משתלב במגמה לאכול אוכל בריא ואורגני".

לראיון המלא עם ניר מסיקה

לכל הכתבות החדשות


צילום: blog.hellofresh.com
 ואתר המסעדה

הוסף תגובה חדשה