התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

דיפלומט ישראלי בכיר בארה"ב מואשם שהתעלל בבתו בת ה-13
מאת: זיו קריסטל, פוסטה | פורסם: 12.02.2016 19:49
לטענת הבת מנישואיו הקודמים, אביה תקף אותה באלימות פעמים רבות כאשר חיה עם משפחתו החדשה בעת שמילא תפקיד בכיר באחת הקונסוליות הישראליות

ילדה מוּכה

הכתבה באדיבות פוסטה - הבלוג של אמיר זוהר לחברה, חוק ומשפט

כתב אישום חמור הוגש נגד בעל תפקיד בכיר בסגל הדיפלומטי של ישראל, אשר שירת עד לאחרונה באחת ממדינותארצות הברית. נגד הדיפלומט נטען, כי הוא התעלל בבתו בת ה-13 מנישואיו הקודמים אשר שהתה איתו ועם משפחתו החדשה בארה"ב, כאן כיהן בתפקיד דיפלומט בכיר מטעם ישראל. 

כתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום בירושלים, מגלה כי הנאשם, בן ה-55, נהג להכות את בתו באמצעות חגורת עור, לטענתו כחלק מחינוכה. בכתב האישום מיוחסות לו עבירות של תקיפת קטין, חבלה והדחה להודעת שקר בחקירה.

כאמור, הילדה שסבלה מאלימות היא מנישואיו הקודמים של האב. על פי כתב האישום, החל מתחילת נישואיו השניים נהג הנאשם להכות אותה. באחד המקרים נטען, כי בעקבות ריב בין בתו לבין בנה של אשתו החדשה, הורה האב לבתו להיכנס לחדר השינה ולהתכופף כשידיה אוחזות במיטה. או אז, נטען, הוא הסיר ממכנסיו את חגורת העור שאותה לבש, והיכה בישבנה.

במקרה אחר שאירע בבית, נטען כי הנאשם גרם לילדה חבלה בזרוע לאחר שאחז בה בחוזקה ודחף אותה משום שהבת סירבה להיכנס למקלחת. 

הזמינה משטרה

אירוע נוסף מכתב האישום: בזמן חופשה בישראל נסעו 4 בני המשפחה לירושלים. במהלך הנסיעה כעסו הנאשם ואשתו על הילדה עקב ריב קודם שהיה לה עם אחיה החורג. כשעצרו בתחנת דלק בדרך, הילדה פנתה בסתר למתדלק וביקשה ממנו להזמין משטרה, מחשש שאביה עומד להכות אותה. עוד בטרם הגיעה המשטרה, נטען, עזבו בני המשפחה את המקום והמשיכו בנסיעתם.

בדרך, הילדה סיפרה בלחש לאחיה החורג על השיחה עם המתדלק, ולפי כתב האישום, כאשר הגיעו הביתה והדבר נודע לאב הוא היכה אותה שוב בישבנה לפחות פעמיים באמצעות חגורת עור. לפי האישום, אחר כך הוא הקפיד 'להסביר' לה מה עליה לומר אם תיחקר על ידי המשטרה, ואף ערך איתה "סימולציה", בה הוא השוטר והיא הנחקרת. בהקשר זה נטען בכתב האישום, האב הורה לבתו לומר לחוקרי המשטרה, כי התקשרה בטעות למשטרה כיוון שהיתה 'עצבנית'.

לבשה חצאית שלא מצאה חן בעיניו

עוד נטען בכתב האישום, כי האב היכה את בתו בהזדמנויות נוספות, פעם אחת כאשר לבשה חצאית שלא מצאה חן בעיניו... פעם אחרת בטיול. לפי האישום, הוא אף נהג להעניש את הילדה בדרכים שונות ומגוונות אשר גרמו לה לפחד מפניו. בין היתר, כך נטען, הוא הורה לה כעונש לכתוב שוב ושוב משפטים שונים.

כתב האישום הוגש באמצעות עו"ד מרים בן גל מפרקליטות מחוז ירושלים. סניגורו של האב, עו"ד אבי חימי, סירב להגיב. 

לכל הכתבות החדשותPhoto by Ambro / freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה