התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

"אל תיקחו את החיים ברצינות כי גם ככה לא תצאו מהם בחיים"
מאת: נועה ענטבי פינטו | פורסם: 15.02.2016 21:00
היו ימים קשים, אך הוא סירב להיכנע לבינוניות ולרחמים. בין בת ים, ניו יורק ולוס אנג'לס - בין נדל"ן ומוסיקה, ניב קייקוב מגשים חזון רב אשכולות

ניב קייקוב

צילם: מאיר פינטו

ניב קייקוב (37) הוא אדם רב-אשכולות: יזם, איש עסקים ונדל"ן, מוזיקאי מוכשר, המעביר הרצאות ופגישות אישיות בשם MoNIVation.

במקור מבת-ים, ב-4 השנים האחרונות ניב חי בניו יורק. לאחרונה עבר ללוס אנג'לס, שם הוא מסיים להקליט את אלבומו, שייצא בשפה האנגלית.

מלבד השירה, הוא מנגן על גיטרה, גולש, הדריך במשך שנים דרך הסוכנות היהודית ובאופן פרטי בקהילות יהודיות וישראליות בארה"ב ובאירופה. הוא מצחיק ורציני, חתיך (בחיי שהוא מזכיר את ג'רארד באטלר), חכם ובעל רגישות מיוחדת לאנשים, אחד כזה שתמיד אוהב לעזור ולייעץ.

כשנתקלתי בו בעולם הוירטואלי, סוקרנתי. הרגשתי שיש לו דברים חשובים להגיד. התחלתי לעקוב אחריו בעמוד הרשמי שלו, ומשם התגלגלתי לאתר ולחנות האינטרנטית של חולצות ההשראה הנקראת 11:11.

היום בעקבות דרישת הקהל, הרצאות ה-MoNIVation  שלו מתקיימות בישראל וברחבי ארה"ב.

"אני עצמאי, עובד מכל מקום בעולם. מתמקד במה שאני נהנה ממנו: הרצאות בישראל ובארה"ב, מפגשים, יזמויות חדשות, הלהקה וחולצות ההשראה", הוא אומר.

עסקים

"רציתי ללמוד להיות משקיע, לכן הקפתי עצמי באנשי מקצוע הטובים ביותר ולמדתי מהם. אחרי שהתמקצעתי בנדל"ן, החלטתי להתרחב, לחשוב איך להגדיל את העסק באופן שונה וייחודי. כיום אני מייצר הכנסות פאסיביות. עובד מכל מקום בעולם, ובעיקר נהנה".

יחד עם שירה, שותפתו לעסק, ייצרו חולצות אורגניות עם הדפסים שנראו כמעין בילבורד מהלך (שלט חוצות). "קיבלנו הזמנה עבור תערוכה בתחום האקולוגיה. הדפסנו כמות ראשונית של 1,111 חולצות, מספר סימבולי מאוד וכך גם קראנו לאתר, פתחנו חנות אינטרנטית של חולצות השראה שנקראת 11:11.  אחרי שהושקע תקציב שיווק ופרסום, העסק גדל והתרחב בפייסבוק".

ניב קייקוב

צילם: מאיר פינטו

המוזיקה

קייקוב הוא מוזיקאי בנשמה. במשך שנים ניגן להנאתו. בניו יורק פגש במוזיקאי מוכשר שבמהרה הפך לשותף, ויחד הקימו את להקת "כפיים". העסק התגלגל לאט עד שהגיעה הזדמנות מהסוכנות היהודית, להופעה בכנס של שליחי קהילה בקונטיקט. זו הייתה חוויה מדהימה. ההופעה פתחה דלתות ובעקבותיה הגיעו הזמנות נוספות. שנה לאחר מכן, הלהקה התרחבה. קייקוב משתף בחוויה: "מנגנים בכיף, באווירה נעימה, ובנוסף מתפרנסים בכבוד - שילוב מנצח".

סיפורי ה-Subway

עיר בתנועה: כמו שיכור מתנדנד... כשהשיכור השכונתי הטריד אותו במסעדה, ניב קייקוב ניסה להתעלם. כשהבין טוב יותר מי עומד מולו, השתנתה נקודת מבטו. האם הבחירות שלנו באמת קובעות את גורלנו?

סיפורי ה-Subway (שחלקם פורסמו ב-IsraeliLifeUSA.com היו רגע מכונן. עד אז לא באמת הגשים יעדים, מטרות וחלומות. הנסיעות ב-Subway, ברכבת התחתית של ניו יורק, הובילו לשיחות מרתקות עם אנשים, שיחות אקראיות בבתי קפה. "דיברתי עם המון אנשים אשר פתחו לי את הראש למיליון כיוונים, שמעתי סיפורים על אנשים מצליחים. לאט לאט החל הרעיון לחלחל, כמו קליק במוח שאומר: 'פשוט תעשה את זה, תפסיק לחפש פחדים ותירוצים'".

קייקוב החל לכתוב רשימת חלומות ממוקדת ומכוונת, עם דרכים להגשמתם. "הבנתי שאם אמשיך לפחד, אין לי שום סיכוי להגשים אף אחד מהסעיפים. התחלתי לחיות כפי שאני חולם".

MoNIVation

היו שנים שבהן ניב עסק בדברים שפחות אהב, עד לתאונת הקטנוע שקרתה לפני 12 שנים. "לקח לי כמעט שנה לחזור לעצמי שכן נפצעתי קשה. עברתי הרבה טיפולים. התובנה החשובה איתה יצאתי היא, שלא צריך לחכות לתאונה או מחלה שתעיר אותנו, לא צריך לחכות לנזק כלשהו שיקרה כדי שנצא לדרך חדשה והגשמה עצמית. אנחנו תמיד חכמים בדיעבד. זה היה תהליך של התפכחות והתעוררות, וזה המסר שאני מעביר בהרצאות שלי".

ניב קייקוב

צילמה: מירב אביטבול

ההרצאות

"מאז היותי ילד, נהגתי לעזור לסביבה, לייעץ, לכוון, אך לא הובלתי לשם במודע. ההרצאה הראשונה נולדה מתוך צורך של אחרים ובעקבותיה נוצר הביקוש לשיחות אישיות, אותם ניתן להזמין דרך האתר".

טיפים של ניב להנעה קדימה:

1. לא להיכנע לבינוניות.

2.לעשות רשימת בעד, למה כן לעשות דברים.

3. כתיבת חזון ולוח של יעדים.

4. תזכורות חיוביות.

5. להקיף את עצמך באנשים תומכים.

היו ימים קשים, הוא מספר. אך הוא סירב להיכנע לבינוניות ורחמים. "אתה מבין שיש מחיר. וכשאתה שואל את עצמך מה המחיר שאתה מוכן לשלם, אתה מבין שהרווח שלך גבוה. הסיבות מדוע כן לעשות דברים היו הרבה יותר חזקות. הכנתי רשימה של מה שחשוב לי, מה יעשה טוב לסובבים אותי, למשפחה שלי. הסיבות האלו ממשיכות להניע אותי קדימה. תיזכרתי את עצמי באופן יומיומי בטלפון, פתקים על המקרר, על שולחן העבודה של המחשב... ודאגתי לכתוב לוח חזון.

"הקפתי את עצמי באנשים מצליחנים ובפרט אלו מתחום הנדל"ן. הם היוו סביבה תומכת ואוהדת עבורי. אברהם, המנטור שלי, הפך לדמות חשובה וחיובית בחיים שלי, הוא לימד אותי לחשוב אחרת. הילד מבת ים תמיד יהיה בתוכי, ויחד עם זאת כשאתה פוגש אנשים שמשנים לך את ה'סטייט אוף מיינד', את אופי המחשבה, אתה משנה גישה לגבי הרבה דברים ולומד להתנהל אחרת... סופג וסופג עד שזה נטמע".

האני מאמין האישי

תודה על מה שיש: "כל לילה, לפני השינה, במשך שנים, אני אומר תודה לעצמי, לאנשים שפגשתי, סיטואציות שקרו במהלך היום, על קפה ששתיתי בבית קפה, מישהו חדש שפגשתי, שיחה מעניינת. עם המחשבה החיובית אני הולך לישון שמח ומתעורר שמח, מתחיל את היום באנרגיות חיוביות, ממשיך את היום עם חיוך".

קארמות חיוביות: "אני מאמין בקארמה. אדם מזמן עבור עצמו את החיים שהוא רוצה. לעיתים יש מכשולים בדרך, לעיתים זה לא קורה כמו שחלמנו או דימיינו, זה בסדר, זה סימן. ונגיע בדרך אחרת למקום בו היינו רוצים להיות. לכן, מחובתנו לפתוח את הראש לכיוונים רבים ולא להיות מתוסכלים מחוסר הצלחה, להתגבר על המכשול ולהמשיך הלאה."

לזמן את המציאות: "אני חושב שמגיע לי שפע ולא מתוך 'גרידיות' אלא מהמקום של אושר והגשמה. אני חולם סידרתי, אבל עובד קשה מאוד וישן מעט למרות חיבתי לשינה. יחד עם זאת, אני נהנה מכל רגע".

רעב, תשוקה לחיים וסקרנות: "אנשים מצליחים הם אלו שיש להם רצון למקסם כל דבר שהם נוגעים בו. קיימת בהם סקרנות בלתי פוסקת, תשוקה ורעב לטרוף את החיים ולהגשמה עצמית. אם התשוקה לא קיימת, או אם הדברים נעשים מהסיבות הלא נכונות, יתקשו להגשים את עצמם.

"צריך לזכור כי החיים הם מוצר עם פגות תוקף. אם אני מזהה אנשים שאיבדו קצת את הכיוון, את התשוקה הזו והם מושיטים יד לעזרה, אני נמצא שם בשבילם בשמחה. בדיוק כמו שהיו אנשים כאלו בשבילי בעבר וגם כיום, כשאני עדיין נעזר מדי פעם באחרים".

שאלון מהיר

מחשבה ראשונה בבוקר –  תודה.

הרצאה מעוררת השראה –  ג'ים רוהן, וסיפורים של אנשים ביום יום, החיים האמיתיים.

ספר מומלץ – 4 הסכימות של דון מיגל רואיס.

מה או מי מצחיק אותך? המשפחה שלי.

איפה אתה מוצא שקט? עם גיטרה בפארק, יער, כל מקום שיש בו אדמה וירוק.

עצה לחיים? יש משפט שאומר "אל תיקח את החיים ברצינות כי גם ככה לא תצא מהם בחיים". צריך ליהנות מכל רגע, לוותר על דרמות מיותרות וסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו בראש. קחו נשימה וצאו לדרך.

רוצים להזמין את ניב להרצאה?

צפו בקליפ לשיר "דרך חדשה" של ניב קייקוב:

 

ניב קייקוב - "דרך חדשה" - הקליפ הרשמי


 


לכל הכתבות החדשות

 

הוסף תגובה חדשה