התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

מי צריך את "אפל"? חברה ישראלית פרצה עבור ה-FBI לאייפון של המחבל מסן ברנרדינו
שרות ILUSA | פורסם: 25.03.2016 19:48
החוטים מובילים לחברת Cellebrite מפתח תקווה, שבעליה הם למעשה חברה יפנית. משרד המשפטים האמריקני הפסיק צעדים משפטיים נגד ענקית המחשבים

אחרי שבועות ארוכים שבהם מנהל הממשל האמריקאי מאבק משפטי נגד ענקית המחשבים "אפל" בדרישה שיפתחו תוכנה שתאפשר לפרוץ לאייפון של מבצע מתקפת הטרור בסן ברנרדינו, דרום קליפורניה,  - ה-FBI משך מבית המשפט בקליפורניה את המסמכים שבהם הטיעונים המשפטיים שעל פיהם ביקשו לכפות זאת על אפל, והודיע שנמצא פתרון אחר. המסמכים הוסרו מסדר היום של ביה"מ שעות ספורות בלבד לפני שעמד לדון בבקשת הממשל. כזכור, "אפל" סירבה לפתח תוכנת "דלת אחורית" שעלולה לפגוע בפרטיותם של כל המשתמשים בסמארטפונים שלה.

הסרת התביעה הפתיעה מאוד את ראשי ופרקליטי ענקית המחשבים. הם נדהמו לגלות שאת הפתרון מצא סוכנות החקירות הפדראלית בישראל.

והחוטים מובילים לחברת "סלברייט" (Cellebrite) מפתח תקווה, שבעליה הם למעשה חברה יפנית.

מסתבר, כי למרות ש"אפל" טוענת כי האייפון הינו "בלתי פציח", לחברת הסייבר הישראלית יש טכנולוגיה שעשויה לאפשר לסוכנות החקירות הפדראלית לחשוף מידע שננעל עם סיסמה סודית באייפון מדגם 5C אשר שימש את אחד ממבצעי הטבח, סעייד פארוק, שבמהלכו אשתו והוא רצחו 14 בני אדם ופצעו רבים נוספים.

הפגנה בניו יורק נגד פיתוח תוכנה שתאפשר לפרוץ לאייפוןהפגנה בניו יורק נגד פיתוח תוכנה שתאפשר לפרוץ לאייפון

קשר שתיקה

כפי שעולה מדברי גורם במשרד המשפטים האמריקני, החברה הישראלית היא שיצרה את הקשר בימים האחרונים ואנשיה הדגימו ל-FBI שיטה אפשרית לפריצת האייפון של המחבל המוסלמי-אמריקני בלי עזרה מחברת אפל.

מומחי ה-FBI התרשמו, אבל עדיין צריכים לבחון את השיטה בקפדנות, כדי להבטיח שהיא לא תשמיד את המידע הטמון במכשיר.

הגם שחברת הסייבר הישראלית-יפנית שומרת על קשר שתיקה, נודע שיש לה הסכם עם ה-FBI לאספקת ציוד פענוח, והחברה ידועה כמי שקשורה עם עשרות סוכנויות ביון וחקירות בזכות יכולותיה בתחום פענוח וניתוח מידע ראייתי ממכשירים ניידים.

זו לא פעם ראשונה ש"סלברייט" זוכה לחשיפה. על פי פרסומים בישראל היא סייעה בזיכוי חשוד מרכזי בפרשת הרצח בבר-נוער, לאחר שהצליחה לשחזר הודעות וואטספ שנמחקו מהאייפון של אחד המעורבים.

לכל הכתבות החדשות

ו׳יזואל וצילום מסך מ-wochit News / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה