התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

השופט הישראלי לקח את הילד מחזקתי? אז אתבע אותו בארה"ב
שרות ILUSA | פורסם: 13.04.2016 17:48
מדינת ישראל הוציאה כמעט מיליון דולר ב-4 השנים האחרונות כדי לייצג שופטי בית המשפט למשפחה בארץ שנתבעו ע"י אבות גרושים ממורמרים בארה"ב

גירושין מכוערים

זהו טרנד שתופס תאוצה, על פי כתבה ששודרה בערוץ 10 הישראלי: בחודשים האחרונים, נטען, נתבעים יותר ויותר שופטים ושופטות ישראלים בבתי משפט אמריקניים ע"י אבות גרושים ישראלים-אמריקנים שבית המשפט בישראל נטל מהם את החזקה על ילדיהם.

עילת התביעות - "פשעים נגד האנושות". וכדי להתאים את המקרים להגדרה החמורה, לעתים ההורים מציגים נתונים מופרכים לחלוטין.

למשל, באחת התביעות נטען כי "רוב המתאבדים בישראל הם אבות גרושים". אחוז ההתאבדויות בקרב גרושים בארץ אכן גבוה מהממוצע, אך הם רחוקים מלהיות 'רוב'.

במקרה אחר, אחד, שרון בן חיים מניו ג'רזי תבע מיליוני דולר בתביעה שהגיש בארצות הברית משופטי ביהמ"ש העליון בישראל בטענה שהכשירו את חטיפת בתו.

תופעה חמורה ורחבה

האבות והאמהות הישראלים מנצלים פירצה בחוק האמריקני, המאפשרת לתבוע כאן פקידי ממשל ממדינות אחרות בעוון "פשעים נגד האנושות". מסתבר, ששופטי גירושין כלולים בהגדרה.

עד כה לא זכתה שום תביעה, ורובן נידחות כ'קנטרניות'. אך התופעה מטרידה הן את השופטים הנתבעים והן את משרד החוץ הישראלי. עלות הטיפול בתביעות לא זולה: מדינת ישראל הוציאה כ-3.5 מיליון ש"ח ב-4 השנים האחרונות כדי לייצג שופטי בית המשפט למשפחה בארץ שנתבעו בארה"ב.

ממשרד המשפטים הישראל נמסר בתגובה, בין היתר: "כהגשת תביעות הסרק כנגד ישראל ושלוחיה הינה חלק מתופעה חמורה ורחבה של התקפות והכפשות נגד עובדי ציבור, העוסקים בתחום הרווחה והמשפחה, שכל מטרתה להטיל אימה ולשתק את המערכת העוסקת בתחום ההגנה על קטינים וטובתם. מדינת ישראל רואה במתן הגנה משפטית ראויה לעובדיה אחריות ראשונה במעלה, לשם שמירה על יכולתם למלא את תפקידם ללא חשיפה לאיומים שנועדו להרתיע ו/או להשפיע על עבודתם".

לכל הכתבות החדשות

Photo by Stuart Miles / freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה