התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

מימונה 2016 בניו יורק: לזכר סבתא
מאת: ליאת ברקו, ניו יורק | פורסם: 30.04.2016 05:34
אחרי שנים שבהם הייתה ״מלכת המימונה״ המשפחתית, סבתה של ליאת ברקו מתה ביום המימונה ממש. 15 שנים אחרי, נכדתה, ליאת ברקו, ממשיכה ומחדשת את המסורת

מימונה ישראלית בניו יורק (עם כמה משתתפים אורחים)מימונה ישראלית בניו יורק (עם כמה משתתפים אורחים)

מאז שהתחלתי בהפקות המימונה, שואלים אותי: ״מה פתאום פולניה כמוך מארגנת מימונה?!״

אז זהו, שלא! אני הכי מרוקאית שיש, או אולי נאמר ״צרפוקאית״, בתור אחת שגדלה בצרפת ועם השנים גם יותר ויותר מחוברת ומתחברת לשורשים... 

מאז שהקמתי את חברת ההפקות LBNY Productions, עלו פוסטים בפייסבוק בהם מדי שנה הפצירו בי לארגן מימונה. האמת היא שהמימונה תמיד החסירה בי פעימה ואף פעם לא עשיתי עם זה משהו. עד היום.

אני זוכרת את סבתא שלי ז״ל, פרלה בניטה, Perla Benitah (בתצלומים למעלה) שהייתה בכל שנה עורכת מימונה שזיכתה אותה בתואר ״מלכת המימונה״. ובאמת שאי אפשר היה להתחרות עם העוגיות מעשה ידייה והמופלטות שלה, שלא נדבר על האווירה האותנטית ש יצרה דרך המוזיקה המרוקאית והקפטאן.

שכנים, חברים, משפחה היו מגיעים אלינו מכל רחבי הארץ, אשכנזים ומזרחיים -ותמיד גם חזרו כל שנה, עד שסבתי הלכה לעולמה לפני 15 שנה, נפטרה לה ביום המימונה עצמו!

מאז המשפחה הפסיקה לחגוג. 

היום, יותר מאי פעם, אני מלאה בתחושות מוליכות שאני חייבת להנציח ולפעול מתוך משמעות למען סבתי, שהייתי כל כך מחוברת אליה, ולמען משפחתי, ובאותה נשימה גם למען הקהילה.

'הרמתי את הכפפה' ואני מוצאת את עצמי בשיא העשייה של הפקת מימונה אותנטית בשיתוף עם עינת אדמוני, חברה ותיקה מהימים הראשונים שלי בניו יורק ושפית-על.

המימונה שלי תוקדש לזכר סבתי (אני איתה בתצלום למעלה)

שכל כך חסרה לי אבל מוליכה אותי. אני מרגישה אותה איתי בנפשי והסביבתי בכל יום שעובר.

אני מזמינה אתכם לחגוג איתי. הולכת להיות חאפלה מרוקאית אמיתית - עם רקדניות בטן, מתאבנים ממסעדת Taim, עוגיות מרוקאיות, מופלטות, חינה טאטו, מלא מוזיקה של להקת שפתיים ומסיבת ריקודים עם הדי-ג'יי הידועים אילן אדמוני ואתגר קדוש. ילדים מוזמנים בכיף - חינם! 

ואם תעלו תמונה שלכם ותכתבו שאתם גם באים ל #mimounanyc תכנסו להגרלה של ארוחה זוגית במסעדת בלבוסטה: Im going to #mimounanyc


לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה