התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

יום העצמאות הישראלי בניו יורק: "ישראל שלי" וריטה
שרות ILUSA | פורסם: 09.05.2016 20:51
"יש לנו הרבה מה לחגוג כיהודים וכישראלים", אומרת אורלי דבוש, שאיחדה 13 גופים ישראלים ויהודים בתפוח הגדול להפקת יום העצמאות הישראלי ה-68 גם בברוקלין

ריטה בניו יורק

צילם: ניר סלקמן

בברוקלין מקפידים בשנים האחרונות לחגוג את יום העצמאות הישראלי ולציין את יום הזיכרון במלוא הכבוד. המנוע לכך היא אורלי דבוש, שליחת הסוכנות היהודית בניו יורק.

האתגר שהציבה לעצמה היה לחגוג את עצמאות ישראל תוך שיתוף כל גורמי הקהילה -ובתור התחלה גייסה לפרויקט 13 ארגונים, בתי ספר, קולג' ובתי כנסת.

מאחר שהקהילה מגוונת ולא חפה גם מביקורת על ישראל, הקונספט הוא "לתת מקום לכולם ולהציג את שלל הצדדים של ישראל".

השנה, המסורת התעצבה והעניין של הקהילה בברוקלין בחגיגת יום עצמאות משותפת גבר. לכן החליטו דבוש, הארגונים והחברים השונים בהפקה לערוך השנה מספר פעילויות שיחוו את יום העצמאות ה-68 בניו יורק במלוא ישראליותו.

שיאי האירוע יהיו מופע מיוחד - "אהבה גדולה" - של אחת האהובות והגדולות, הזמרת ריטה, ב-11 במאי באולם ביה"כ "בית אלוהים", עם בירות גולדסטאר ואוכל ישראלי.

הערב ייפתח בהדלקת משואה שבהדלקתה יכובדו השנה 3 פעילים מקומיים שיישאו דברים קצרים. אחד ממדליקי המשואה יהיה הקונסול הישראלי בניו יורק, עידו אהרוני, המסיים את תפקידו בקרוב. (לרכישת כרטיסים, או בטל׳: 718-997-9848).

כמה ימים אחר כך, ב-15 במאי, ייערך אירוע חינם למשפחות - 'ישראל שלי', בבית הספר ע"ש חנה סנש וברחוב הסמוך שייסגר לתנועה ויהפוך למעין שוק ישראלי עם דוכני מוצרים ואוכל ישראלי. "תיאטרון ילדודס" יבדר את הילדים, והופעות מיוחדות יבדרו את ההורים. (לפרטים נוספים)

יקדים לכל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, וטקס לציונו - בעברית ובאנגלית - יתקיים ב-10 במאי, בבית הכנסת בקיין סטריט. הטקס יימשך לערב שירה שיובילו חברי להקת "כפיים".

“כיף שיש את החגיגה המשותפת של הקהילות בניו יורק ביום העצמאות של מדינת ישראל, והישראלים שמשתתפים באירועים האלו מהווים גשר מדהים (ליהודים) להבנה ולהיכרות עם ישראל", מסכמת דבוש. "כמה טוב שיש יום בשנה שבו חוגגים את הנס של הקמת המדינה, ויש לנו הרבה מה לחגוג כיהודים וכישראלים".

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה