התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

שלושה ימים אחרונים: בפעם הראשונה בארץ ישראלית מגייסת משכנתא בשיטת מימון המונים – עזרו להגשים חלום
מאת: אור לאור שטרן | פורסם: 29.03.2017 13:24
ב-31.3.17 יסתיים מסע של חמישה חודשים. נועה חריש, אם חד-הורית לשלושה מיקנעם, שפנתה לקמפיין גיוס המונים לקבלת הלוואה למשכנתא צריכה רק עוד 50$.

להגיע לדירה בישראל זו משימה כמעט בלתי אפשרית, במיוחד למשפחות חד הוריות. הבנק דורש הון עצמי גבוה, ומחירי הדירות, גם בפריפריה, מתחילים ממאות אלפי שקלים. גם מחאת הדיור לא עזרה, וחוקים שונים שמנסים חברי הכנסת להעביר ישפיעו, במקרה הטוב, בטווח הרחוק. נועה חריש, יועצת עסקית ויזמית ניסתה לבקש משכנתא מהבנק, אך למרות שזכתה במכרז למשתכן, והשיגה את ההון העצמי של 100,000 שקלים – עדיין לא יכלה לקבל משכנתא על שאר הסכום -  584,000 שקלים.

 

 

דירת החלומות - משפחת חריש כמעט שם

אם הבנק לא מוכן לתת משכנתא – ננסה מימון המונים

נועה חריש, יועצת עסקית בת 39 החליטה לא לוותר. אם הבנק לא מוכן לתת משכנתא – היא תמצא את הדרך להגיע לבית באמצעות הלוואה בשיטת מימון המונים. כעת, שלושה ימים לפני היעד גוייס כמעט כל הסכום, חסרות רק עוד 650 תרומות של סכום זעום במונחים אמריקאים – 50$ - שחריש צריכה לגייס עד סוף מרץ (31.3.17) ומשפחתה תקבל את המפתחות לדירה ביקנעם.

מה זה מימון המונים?

שיטת מימון ההמונים, באמצעותה הוקמו חברות סטארט אפ, גוייסו תקציבים לניתוחים והקמת מרכזים קהילתיים, ויצאו אלפי ספרים בעולם אפשרה ליזמים להגשים חלום, בעזרת מאות או אלפי אנשים שהלוו, תרמו סכום זעום או רכשו את המוצר עוד בשלב הפיתוח.

כעת חריש אינה מבקשת תרומה. אלא סיוע בהלוואה. מאתיים שקלים שתלווה מ-3000 איש יספיקו להגשים את החלום. חלק הלוו לה יותר, חלק תרמו את הכספים – וכעת, המשוכה האחרונה, מעט יותר מ-100,000 שקלים נשארו כדי להגשים את החלום.

בימים האחרונים של הקמפיין, מערכת Israeli Life USA  החליטה להרתם ולסייע לנועה חריש להגשים את החלום. תפסנו את חריש לראיון קצר

מדובר בסכום לא נמוך להון עצמי, כיצד השגת 100 אלף שקלים?

"לפני שנתיים הייתי פונדקאית, כאשר עוברים את התהליך השאלה הראשונה היא 'מה תעשי עם הכסף' היה לי ברור שאני חייבת להגיע לדירה, עבורי ועבור המשפחה. אנו חיים בשכירות, והעתיד של הילדים תלוי גם בזה. בחרתי בפונדקאות כשליחות לעזור למשפחה אחרת וגם לשלי.

המשיכה בפונדקאות למרות שגילתה שהיא חולת סרטן

"בתחילת ההיריון גילו לי סרטן בבלוטת התריס, והדבר הכי קשה היה לבשר להורים. בסופו של דבר המשכנו את ההיריון ואחרי הלידה ניתחו אותי. אני בקשר טוב עם ההורים, וכשהחלטתי ללכת על גיוס המונים, הם הראשונים שצלצלתי אליהם."

אם מישהו מהקוראים מחליט להלוות ולא לתרום, מתי יוכל לקבל את הכסף חזרה?

"יש המבקשים לקבל את הכסף בשנה הראשונה. אני רואה את הסכומים המגיעים כמשכנתא, ויכולת ההחזר שלי היא 2800 ₪ לחודש. המיזם מלווה על ידי רואת חשבון, ישנה שקיפות מלאה, ואני מחזירה למלווים לפי סדר האלף בית של שמות המשפחה, אלא אם ציינו כי היו רוצים לקבל את הכסף חזרה מוקדם יותר."

ומה אם לא תגייסי את כל הסכום, מה יקרה עם הכסף?

בשלב הזה בקמפיין גייסנו כמעט את כולו, ולכן הכספים סגורים למטרה אחת בלבד על ידי הבנק – הדירה. על שאר הסכום נגייס בטחונות, ונקבל הלוואה נוספת מהבנק. אפילו הלוואות שקיבלתי במזומן נכנסות לחשבון, המפוקח ישירות על ידי מנהלת הסניף (הבנק הבינלאומי).

צפו בוידיאו קצר, והכירו את משפחתה של נועה:

{C}{C}{C}

ב-31/3/17 המסע שלנו מסתיים...בבקשה עזרו לנו להגשים את החלום


כתבות נוספות על קמפיין גיוס ההמונים של נועה חריש:

לכתבה ב The Marker

לכתבה בהארץ

לכתבה ב YNET

רוצים להלוות לנועה או לתרום?

תוכלו להעביר ישירות בPAYPAL או כרטיס אשראי, דרך הבלוג של נועה –

http://skythelimit8.blogspot.co.il/

להעביר באמצעות העברה בנקאית לסניף הבנק – לחשבון מפוקח המיועד למטרה זו בלבד:

בנק בינלאומי 31

סניף 131

חשבון מס' 327093 ע"ש נועה חריש

 

או להעביר באמצעות Money Gram  או WESTERN UNIUN

לינק לעמוד הפייסבוק של חריש - https://www.facebook.com/noaharish?fref=nf

עדיין חוששים?

תוכלו לדבר ישירות עם מערכת Israeli Life USA ונסייע לכם בהעברה – פנו למייל [email protected]

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה