התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

כך עוזרים לישראל: המיליארדר ממיאמי השקיע 10 מיליון $
מאת: יאיר חומסקי | פורסם: 20.11.2012 22:24
ד"ר פיליפ פרוסט, בנו של סנדלר מפילדלפיה, מוכיח שוב את תמיכתו, לאחר שכבר השקיע בישראל בכמה חברות ש"אף משקיע זר לא הסתכל עליהן". פילנטרופ ציוני

המיליארדר היהודי ממיאמי, ד"ר פיליפ פרוסטהמיליארדר היהודי ממיאמי, ד"ר פיליפ פרוסט (76), מספר 190 ברשימת עשירי ארצות הברית, מי שמכהן כיו"ר קונצרן התרופות נבינלאומי "טבע", השקיע  בישראל מאז תחילת מבצע "עמוד ענן" 10 מיליון $ ברכש באמצעות רכש איגרות "בונדס".

לדבריו, הוא הרגיש צורך לעשות זאת על רקע המצב הביטחוני.

פרוסט, בנו של סנדלר מפילדלפיה, שהונו מוערך ב-2.4 מיליארד $, החל את דרכו בישיבה יוניברסיטי בניו יורק ואחר כך הפך לרופא עור.

את עיקר הונו עשה כשמכר ב-2006 את חברת התרופות הג'נאריות שהקים, IVAX, ל"טבע" תמורת 7.4 מיליארד דולר. מ-2010 הוא מכהן בתפקיד יו"ר הקונצרן - והוא הלא-ישראלי הראשון שמכהן בתפקיד בקונצרן (ומשתכר כמיליון $ לשנה + הוצאות).

פרוסט משקיע בישראל לא רק בעיתות מלחמה, נחשב לתומך נלהב של תעשיית הביומד בארץ והשקיע בכמה חברות מהתחום.

 המיליארדר היהודי-אמריקני פיליפ פרוסט וביתו במיאמי ביץ האיש וביתו ב-Star Island, מיאמי ביץ': חצי מהונו לאחר מותו יילך לצדקה

הוא ואשתו, פטרישיה, ידועים כפילנתרופים נדיבים גם בחוף המזרחי. את אוסף האמנות שלהם תרמו למוזיאון "סמית'סוניאן" בוושינגטון. הוא הקים את "מוזיאון האמנות" באוניברסיטת פלורידה. 33 מיליון $ תרמו בני הזוג לביה"ס למוסיקה באוניברסיטת מיאמי שנקרא על שמם. ובשנה שעברו תרמו 35 מיליון $ למוזיאון המדע במיאמי. הוא תורם למפלגה הדמוקרטית ולאחרונה הצטרף ליוזמתם של אחיו הטייקונים, וורן באפט וביל גייטס, והתחייב לתרום לאחר מותו חצי מהונו לצדקה.

בני הזוג גם תומכים בארגוני צדקה יהודים רבים, ופרוסט מכהן כיו"ר בית הכנסת 'טמפל עמנואל' במיאמי ביץ'.

למרות כל הצדקות, הונו של פרוסט גדל השנה ב-200 מיליון $ והוא דורג כמספר 546 ברשימת עשירי עולם.

חבריו לבית הכנסת מתארים אדם מרשים, רציני, אינטלקטואלי וחם. מהיר, חד וחלק. וציוני נלהב. "הוא השקיע בישראל בכמה חברות שאף משקיע זר לא הסתכל עליהן", אמר אחד ממכריו.

צילום פרוטרט: טבע - צילום מסך: OpesMedia / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה