התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

"לא היה אף רופא במשפחה, אז החלטתי להקים בית חולים"
מאת: רון ניב | פורסם: 27.11.2012 21:57
ביום שני הובא למנוחות מיליונר הנדל"ן הניו-יורקי אירווינג שניידר, אחד הנדבנים היהודים-אמריקנים הגדולים והמסורים, שהקים בישראל את ביה"ח הראשון לילדים

המיליונר אירווינג שניידר ז"ל

המיליונר אירווינג שניידר (בתצלום למעלה), אחד הנדבנים היהודים-אמריקנים הגדולים והמסורים, המייסד והתורם של "מרכז שניידר לרפואת ילדים" בפתח תקווה, נפטר בניו יורק בגיל 93 והלוויתו נערכה שם אתמול.

שניידר, יחד עם אשתו הלן ז"ל, הקים בסוף שנות ה-80, במימון מלא, את בית החולים הראשון בישראל שהוקדש כולו לטיפול בחולים ילדים, וראה בו את מפעל חייו.

"מרכז שניידר לרפואת ילדים" בפתח תקווהעד ימיו האחרונים, שניידר בעזרת שתי בנותיו, תמך וליווה את פעילות בית החולים, פעל להבטיח שמיטב רופאי הילדים בישראל, מכל התחומים וההתמחויות, יעבדו בביה"ח הנושא את שמו, ושיעמדו לרשותם הציוד והטכנולוגיה החדשניים ביותר. מכריו הדגישו, כי תרומתו של שניידר לא היתה רק כספית, כי אם גם רעיונית וערכית והוא הביא עידן חדש לרפואת הילדים בישראל. חזונו היה כי בית החולים יהווה גשר לשלום ולכן המרכז פתוח לילדים יהודים וערבים כאחד.

שניידר היה תורם נדיב גם בארה"ב. הוא תרם לאוניברסיטאות, כמו בראנדייס ולונג איילנד, ולמטרות יהודיות אינספור בניו יורק. את הונו עשה  מאחזקות נדל"ן  בארה"ב, בעיקר באיזור בניו יורק. הוא גם השקיע בישראל. למשל, ב-2003 רכש שניידר 5% ממניות חברת ההשקעות "תמיר פישמן" תמורת 120 מיליון ש"ח. אבל בעיקרון, אמרו השבוע מכריו, "שניידר לא היה פחות פעיל בעסקים בישראל, והתמקד בתרומות לישראלי ולטובת העם היהדוי".

שניידר הותיר אחריו שתי בנות, שממשיכות ללוות מקרוב את פעילותו של בית החולים. "אבא נהג לומר, שאף אחד אצלנו במשפחה הוא לא רופא, ולכן עלינו לתרום לתחום הרפואה", אמרה אחת מבנותיו, לין שניידר.

צילום מסך הכניסה לבית החולים: Avi Gal / יו טיוב - צילום שניידר: מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל

הוסף תגובה חדשה