התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

למה סטיבי וונדר ביטל את השתתפותו במופע התרמה לצה"ל בלוס אנג'לס?
מאת: רון ניב | פורסם: 29.11.2012 21:01
באגודת ידידי צה"ל בלוס אנג'לס לא האמינו כשקיבלו את הטלפון, שבו בפראפרזה על שירו המפורסם הודיעו נציגיו של הזמר: I Just call to say I DON'T Love you

סטיבי וונדר שלח טיל ביטול הופעה

שבוע לפני מה שמתוכנן להיות מופע ההתרמה וההצדעה לצה"ל הגדול ביותר בארה"ב, ביטל הלילה הכוכב המתוכנן של הערב, הזמר סטיבי וונדר, את השתתפותו במופע שיתקיים באחד מאולמות המלון היוקרתיים ביותר בלוס אנג'לס.

השגת הכוכב היתה הישגו הגדול של נשיא אגודת התמיכה, הטייקון הישראלי-אמריקני חיים סבן. במהלך הערב תוכננו להיאסף מיליוני דולר כתרומות לצה"ל.

החלטת הזמר נפלה לאחר שהופעלו עליו לחצים מצד ארגונים פרו-ערביים ופרו-פלשתיניים מכל רחבי היבשת. הוא הופצץ בחומר שהציג את תוצאות ההתקפות הישראליות בעזה - פצועים, הרוגים, בתים הרוסים. מכונת התעמולה הערבית עבדה עליו.

החלטתו הסופית של וונדר נפלה לאחר שלמעלה מ-4,000 אנשים חתמו על עצומה הקוראת לו להשעות עצמו מהמופע, התומך ב"צבא שמתקיף אזרחים" change.com ןמצהירה: "זכור, סטיבי, שאפרטהייד הוא אפרטהייד, בין אם הוא נעשה ע"י אפריקנרים לבנים בדרום אפריקה או יהודים ישראלים בישראל".

בנוסף הוצף וונדר בקריאות להופיע למען תושבי עזה.

"סטיבי לא רוצה לקחת צד בסכסוך הישראלי-פלשתיני", אמר דוברו של וונדר, שהזכיר כי הזמר העיוור נושא בתואר "שליח של שלום" שהוענק לו מטעם האו"ם ב-2009 וכי קודם לכן, ב-1998, הופיע באירוע התרמה של אגודת ידידי צה"ל. אלא שעתה, לא מתאים לו.

נשיא אגודת ידידי צה"ל בארה"ב (FIDF), יצחק גרשון, מסר את צערו על הביטול והביע ביטחון ש-1,200 האורחים שהבטיחו את השתתפותם יופיעו ויתמכו באירוע. "אנחנו אגודה בלי שום אוריינטציה פוליטית. אנו עוסקים בחינוך, בתרבות, באיכות חיים. התמיכה שלנו בחיילים ובבני משפחותיהם היא מעשה הומניטרי".

You Just call to say I Love you ?

 

 

צילום מסך ווידאו מהופעת סטודיו נדירה של וונדר, בלונדון ב-1995 בפני 200 צופים, באדיבות arXter / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה