התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

גיוס שיא של הבונדס: 230 מיליון $ בערב אחד בפלורידה
מאת: דוד חריש | פורסם: 29.01.2013 00:53
הרוכשים 'הכבדים' של איגרות החוב הישראליות בארה"ב ובקנדה התכנסו ב-Boca Raton, צחקו מהאווי מנדל ושמעו מחמאות על לפיד ובנט מפי שר האוצר היוצא שטייניץ

Israel Bonds פרסומת

האירוע נקרא The International Prime Minister’s Club Dinner והוא התקיים במוצאי שבת בבוקה ראטון (Boca Raton) שבפלורידה.

האורחים - יהודים אמריקנים וקנדים, ישראלים-אמריקנים, חובבי ישראל שאינם יהודים ואנשי עסקים כבדים בלי שום קשר לישראל (מלבד לכלכלתה) - הגיעו מכל קצווי ארה"ב ומקנדה. אלו הרוכשים 'הכבדים' של איגרות הבונדס הישראליות.

בסיום הערב, נשבר שיא: גויס הסכום הגדול ביותר בתולדות הארגון בערב אחד - 230 מיליון דולר.

האווי מנדל (Howie Mandel)כוכבי הערב היו המועמד ל"אמי", האווי מנדל (Howie Mandel), (בתצלום מימין), משופטי התכנית America’s Got Talent, שהינחה את האירוע, ושר החוץ יובל שטייניץ, כנראה באחת מהופעותיו האחרונות בתפקידו.

גם אם תוצאות הבחירות בישראל לא היטיבו עם מפלגתו, הליכוד-ביתנו, שטייניץ היה הוגן, כשאמר לרוכשי הבונדס הגדולים, כי "תוצאות הבחירות בישראל הן סבירות מבחינה כלכלית", והודה כי יאיר לפיד ונפתלי בנט, אשר זכו להישגים נכבדים בבחירות, נמנעו בקמפיין שלהם מפופוליזם סוציאליסטי.

הבונדס ציין השנה גם שיא בגיוס רוכשים בכל העולם - כ-816 מיליון $, עליה של כ-30% בהשוואה לשנה שעברה; זהו הסכום נטו לאחר הוצאות. (הסכום ברוטו היה: 1.2 ביליון $)

שטייניץ אמר בגאווה בלתי מוסתרת למשתתפי האירוע בפלורידה, כי "היקף הגיוס המרשים מלמד שוב על חוסנה של הכלכלה הישראלית ועל עוצמת הקשר של הקהילה היהודית בצפון אמריקה למדינת ישראל".

לעמוד הראשי

השקעות נדל"ן בניו יורק: ברוקלין מתקרבת למנהטן

כך עוזרים לישראל: המיליארדר ממיאמי השקיע 10 מיליון $ בכמה חברות ש"אף משקיע לא הסתכל עליהן"

שרון (שון) אבן-חיים, שעומד בראש Israeli Leadership Council בלוס אנג'לס, מספר מה מניע איש עסקים מצליח להתרוצץ מסביב לשעון בשביל "הקהילה"

 

צילומים: israelbonds