התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

איך גוייסו בערב אחד 2 מיליון $ לטובת הקהילה הישראלית בלוס אנג'לס (צפו בשיאי האירוע)
מאת: ליענה ברוך | פורסם: 13.03.2013 07:01
באירוע נוצץ בבוורלי הילס, בהשתתפות המיליארדרים שרי אריסון ושלדון אדלסון וחתן פרס ישראל לביטחון דני גולד, גייס ארגון ILC שני מיליון $ שיושקעו בקהילה

יושבי ראש הגאלה, מירי שפר ויוסי רבינוביץ, עם אורחת הכבוד שרי אריסוןיושבי ראש הגאלה, מירי שפר ויוסי רבינוביץ, עם אורחת הכבוד שרי אריסוןIAC logo

 

כך גוייסו בערב אחד 2 מיליון $ לטובת הקהילה הישראלית בלוס אנג'לס:

 900 נוצצים ונוצצות הגיעו ביום ראשון האחרון למלון "בוורלי הילטון" בבוורלי הילס להשתתף בגאלה החמישית של ארגון  ILC - הארגון המוביל בקהילה הישראלית בלוס אנג'לס רבתי, ובמשך שעות מספר התחככו, אכלו, רקדו ותרמו בערב מאורגן למופת, בהפקתה של עדי דרורי.

המוטו של הערב היה "בונים קהילה עבור המחר".

מימין לשמאל: אלי טנא , הטייקונית שרי אריסון, אחד מראשי הגאלה יוסי רבינוביץ ודני אלפרט, חברי מועצת המנהלים של הארגוןמימין לשמאל: אלי טנא, ממייסדי ILC, הטייקונית שרי אריסון, אחד מראשי הגאלה יוסי רבינוביץ ודני אלפרט, חברי מועצת המנהלים של הארגון. כל הצילומים: אורלי הלוי, ולדימיר שיינברג

לאחר 'מינגלינג' עם יינות וכיבודים, הובלו האורחים לאולם האירועים, שם נפתח האירוע רשמית בשירת ההמנונים האמריקני והעברי, על ידי הזמרת נועה דורי ההריונית מאוד.

השחקנית-דוגמנית-מפיקה נועה תשבי הנחתה את הערב, במהלכו הוקרנו סרטי וידאו קצרים על ה-ILC, פעילויותיו הענפות והארגונים השונים המסונפים אליו, מארגון הסיוע לחולי סרטן ישראלים-אמריקאים Stand by Me ועד פסטיבל הסרטים הישראלי.

יושבי ראש הגאלה, מירי שפר ויוסי רבינוביץ, פתחו את הערב. ועל רקע דברי שבח של הנשיא שמעון פרס, הועלתה לבמה אורחת הכבוד, טייקונית הבנקאות שרי אריסון, שזכתה הערב הזה להוקרה בזכות מפעלות הצדקה שיזמה וביצעה. חברי ה-ILC, מירי שפר, יוסי רבינוביץ, דני אלפרט ואלי טנא, העניקו לה את ה"אוסקר" של הארגון.

בדברי ברכתה, אריסון, ישראלית-אמריקנית בעצמה, אמרה כי הקהילה הישראלית-אמריקנית קרובה ללבה, וסיפרה על פרויקטים שהיא מפעילה ב-30 מדינות ב-5 יבשות, תחת המוטו "לעשות טוב זה עסק טוב".

"כולנו רוצים אותם דברים, לראות טוב ולעשות טוב בעולם. כל אחד יכול לתרום לשינוי... הייה אתה השינוי שאותו אתה רוצה לראות בעולם", אמרה אריסון.

הפרויקט הקרוב ביותר לליבה החל לפני 7 שנים - 'יום המעשים הטובים', שאליו התנדבו השנה 400,000 ישראלים ל-5,200 פרוייקטים. הרעיון התפשט בעולם ו"יום המעשים הטובים" אומץ למדינות נוספות, ואפילו מיושם ע"י ערוץ הצעירים MTV. בימים אלה יוצא לאור בארה"ב ספרה של אריסון, "הפעל את הטוב שבך", הכולל דוגמאות והשראה לאנשים לתרום, להתנדב, לעשות טוב.

שלדון וד"ר מרים אדלסון זכו להוקרה מחברי הארגון, נתי סיידוף (מימין) ואדם מילשטיין (משמאל) - ותרמו בתמורה 150,000 $איל הקזינו, שלדון וד"ר מרים אדלסון, זכו להוקרה מחברי ארגון ILC, נתי סיידוף (מימין) ואדם מילשטיין (משמאל) - ותרמו בתמורה 250,000 $. בתצלום למטה: בני הזוג אדלסון בחברת גבי גונן (מנהל סניף חברת Life Alert בניו יורק), עם (מאחור, משמאל לימין) אחת מיושבי ראש הגאלה, מירי שפר, מנהל פסטיבל הסרטים הישראלי, מאיר פניגשטיין, והפעיל הוותיק אלי מרמור ורעייתו (מימין)

 בני הזוג אדלסון, עם (מאחור, משמאל לימין) אחת מיושבי ראש הגאלה, מירי שפר, מנהל פסטיבל הסרטים הישראלי, מאיר פניגשטיין, ואלי מרמור

בני אלג'ם, ישראלי-אמריקני בעל המלון המארח, הציג את שלדון וד"ר מרים אדלסון, שבאו מלאס וגאס ושיבח אותם על תמיכתם בישראל. ואדלסון העלה לבמה את הגיבור הלאומי, ד"ר תא"ל (מיל') דני גולד, אבי פרויקט 'כיפת ברזל'.

ד"ר תא"ל (מיל') דני גולד, אבי פרויקט 'כיפת ברזל', מקבל אותו הוקרה מידי אדם מילשטיין (משמאל) ונתי סיידוף (מימין), חברי הארגוןד"ר תא"ל (מיל') דני גולד, אבי פרויקט 'כיפת ברזל', מקבל אותו הוקרה מידי אדם מילשטיין (משמאל) ונתי סיידוף (מימין), חברי ILC

ראיון מיוחד ל-ILUSA: עם תא"ל (מיל') ד"ר דני גולד, אבי מערכת ההגנה מפני טילים "כיפת ברזל"

 

דברי שבח לארגון נשא הקונסול הכללי בלוס אנג'לס, דיוויד סגל, שהקריא בין היתר ברכה לארגון מראש הממשלה, בנימין נתניהו, שכתב בה: "לוס אנג'לס היא הקהילה הגדולה ביותר של ישראלים מחוץ למדינת ישראל וה-ILC מחזק את המחויבות של הישראלים בלוס אנג'לס לארצם, כולל הדור שני והשלישי".

יו"ר הארגון, שון אבן חיים, מגייס תרומות מהקהל. המטרה: תקציב של 2.5 מיליון דולר יו"ר ILC, שון אבן חיים, מגייס תרומות מהקהל. המטרה: תקציב של 2.5 מיליון $

גיוס כספים לפעולות הארגון היתה בסופו של דבר המטרה העיקרית של הערב ויו"ר ILC, שון אבן חיים, תפס פיקוד והודיע על התקציב המבוקש לשנת הפעילות - 2.5 מיליון $. 700,000 כבר נתרמו ע"י משתתפי הגאלה, ולאחר סיבוב התרמה באולם נוספו עוד כמה מאות-אלפים בדרך לתקציב המבוקש, כשבראש התורמים בני הזוג אדלסון, שהוסיפו 250,000 $. בני הזוג דבי ונתי סיידוף תרמו גם הם 250,000 $ ובני הזוג גילה ואדם מילשטיין - 200,000 $. בסופו של הערב נמסר, כי סך הכל גוייסו 2 מיליון $, סכום שיא שאי-פעם גוייס למטרות קהילותיות-ישראליות בארה"ב.

הפתעת הערב נשמרה לשגיא בלשה, מנכ"ל ILC, שהכריז על שינוי שם הארגון ל-IAC - Israeli American Communinty - "המועצה הישראלית-אמריקנית", והציג את הלוגו חדש. בלשה הסביר, שהשם החדש מבטא ומשקף טוב יותר את מהות הארגון כפי שהתגבש מאז הקמתו.

אישתאר (הלא היא, אתי זך)  הרקידה את הגאלהאישתאר (הלא היא, אתי זך)  הרקידה את גאלת ILC

החלק האמנותי של הערב נפתח עם נועה דורי וחניכי 'הצופים', ששרו יחד את 'אני ואתה נשנה את העולם' המרטיט. ואחרי האוכל, הבמה כולה נמסרה לידיה הטובות של 'אלאבינה' - להקת הג'יפסיז עם אישתאר (הלא היא, אתי זך), שהביעה את גאוותה "כישראלית וכאזרחית העולם" להשתתף במעמד המרגש.

הזמרת נועה דורי וילדי תנועת "הצופים" בלוס אנג'לס ישנו את העולםהזמרת נועה דורי וילדי תנועת "הצופים" בלוס אנג'לס ישנו את העולם

הריקודים והצהלולים (קולולוש בעברית צחה) נמשכו עד 10 בלילה והיה באמת שמח.

קבלו הצצה:

 

וידאו: ggctronics

 

 

הקלות למשתמשים: הלוח הפתוח נפתח לשירותכם - שימו מודעתכם חינם! דרושים-דירות-הזדמנויות עסקיות-ועוד

לעמוד הראשי

ראיון מיוחד ל-ILUSA: עם יוסי רבינוביץ, אחד ההיי-טקסטים הישראלים הראשונים בארה"ב, בנו הצעיר של ראש עיריית תל אביב המיתולוגי יהושע רבינוביץ

כדאי לדעת: תכנית החנינה של ה-IRS - לא למי שמחזיקים חשבונות בישראל

מתעדכן מהר יותר מ-YNet: כל חדשות השעה האחרונה - לא רק מבזקים!

 

הוסף תגובה חדשה