התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

איך אפשר לעזור לילד חולה סרטן ב-18 $ לחודש?
מאת: מאיר דורון | פורסם: 25.07.2013 07:32
שי דיאמנט, נשיא הארגון הישראלי-אמריקני "גדולים מהחיים - משפחת לוס אנג'לס", מספר על רגעי האושר שאפשר להביא לחייהם. זה מה שהוא וחברים עושים כבר 10 שנים

גדולים מהחיים - משפחת לוס אנג'לס, ארגון ישראלים-אמריקנים למען ילדים חולי סרטן בישראל

 

"גדולים מהחיים - משפחת לוס אנג'לס", ארגון ישראלים-אמריקנים בתפוצה האנג'לוסית, שאימץ את ארגון "גדולים מהחיים" בישראל, הוא מעבר לארגון 'רגיל', הפועל למען מטרה חשובה ועוזר בכסף ובמעשים; במקרה זה תרומה לאיכות חייהם של ילדים חולי סרטן בישראל.

כי "משפחת לוס אנג'לס" הפכה מאז הקמת הארגון לפני 10 שנים ע"י בני הזוג רקפת ואריה אהרון - למשפחה שנייה, פשוטו כמשמעו, עבור עשרות חבריו ומאות תומכיו.

חבר מביא חבר. את יושב הארגון ב-4 השנים האחרונות, שי דיאמנט, הביא גיא מרום, ובמשך כשנתיים חילקו את נטל העבודה. להריץ ארגון פילנטרופי זה לא בדיוק חלטורה, ובשביל דיאמנט זו מישרה שנייה, שכן הוא עוד רחוק מלהיות פנסיונר. ובנוסף - כמו שהוא אומר בחיוך - יש לו חברה משל עצמו ומשפחה שמעורבת כמובן כל-כולה בהתנדבות, ועל כדורגל ורכיבה על אופנוע בסופי שבוע הוא לא מוותר. מזל שיש 28 שעות ביממה.

בישראל - מספר דיאמנט - מאובחנים מדי שנה כ-500 מיקרים חדשים של סרטן בקרב ילדים. עמותת "גדולים מהחיים", שהוקמה בארץ בשנת 2000 ע"י הורים לילדים חולי סרטן כארגון ללא כוונת רווח, מממשת מטרה בהירה ונקייה: לחולל שינוי משמעותי בחיי הילדים ומשפחותיהם, בפן הנפשי, הסוציאלי והבריאותי, באמצעות יצירת חוויות משמחות לצד שיפור מתמיד באיכות הטיפול בהם.

כשמדובר על  "רגעי אושר", שזו עיקר העשייה של "גדולים מהחיים", נכנסת "משפחת לוס אנג'לס" לפעולה ומזה עשור מזמינה ומארחת מדי שנה עשרות ילדים חולי סרטן ל"טיול חלומות" בלתי נשכח בלוס אנג'לס (שהתרחב לסן דייגו וללאס וגאס).

גדולים מהחיים - משפחת לוס אנג'לס, ארגון ישראלים-אמריקנים למען ילדים חולי סרטן בישראל

תמיכה במחלקות האונקולוגיות

לא קשה לתאר מה הסיבוב התיירותי - מאולפני יוניברסל, דרך עולם המים, ועד מלונות לאס וגאס הנוצצים, עושה לילדים, שחלקם אינו יכולים להתנתק מטיפולים תמידיים גם בזמן הטיול. ולא קשה לתאר מה חוויית הנתינה הזו עושה למארחיהם. שי דיאמנט, שמלווה את הילדים האלו מזה שנים, מדבר על הסיפוק הגדול "לראות כמה הטיול הזה מעניק לילדים האלה הנאבקים במחלה איומה את 'טעם החיים', ומחזק בהם את הכוחות הנחוצים להתמודד ולהיאבק עם הסרטן".

והסיפוק הזה, לצד ההנאה שבנתינה, הוא מה שמקרב אנשים לארגון ופותח את לבם, ביתם וארנקם. 

טיול החלומות הוא מעשה אחד, אבל "משפחת לוס אנג'לס" גם דואגת לאיכות הטיפול בילדים חולי הסרטן לאחר שהם חוזרים לארץ - בתמיכה במחלקות האונקולוגיות באמצעות השתתפות ברכישת מכשור רפואי חדשני, עזרה במימון תרופות ועוד. במרץ האחרון, למשל, רגע לפני פורים, מסר הארגון תרומה של רבע-מיליון ש"ח למחלקה ההמטו-אונקולוגית בבית החולים רמב"ם בחיפה לצורך בניית חדר משחקים להנאתם ורווחתם של הילדים המאושפזים במחלקה.

איך אוספים כסף לכל זה?
שי: "אנחנו אוספים תרומות קטנות מהרבה אנשים... 18 $ לחודש. זה כלום בשביל ישראלי-אמריקני, וזה מצטבר. זו תרומה שעושה טוב לנותן ולמקבל. וישנם כמובן מי שיכולים ורוצים לתת יותר, ולהם אנחנו מקיימים ערב גאלה פעם בשנה ועוד פעילויות, כמו מסיבות וערבי קומדיה".

תרומה שעושה טוב לילד חולה סרטן בישראל.

 

כך מנצחים את מחלת הסרטן בין דיסנילנד לאגם "פירמיד"... 32 ילדים חולי סרטן מישראל עושים 10 ימי כיף בלוס אנג'לס, בחסות ארגון "גדולים מהחיים"

 

מעשה חסד: רביד סוּלם קיבלה חיים חדשים בסינסינטי

 

לעמוד הראשי
 

הוסף תגובה חדשה