התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

מעשה טוב: ארגון ידידי צה"ל בארה"ב וארגון נוצרי-יהודי לעזרת חיילים במצוקה
שרות ILUSA | פורסם: 23.08.2013 08:10
בצעד אחווה ראוי לשבח, באחדות נוצרית-יהודית, נאספו 3.2 מיליון $ שיחולקו ל-8,000 חיילים בודדים ונזקקים בצה"ל. כרטיס המתנה הראשון יחולק בערב ראש השנה

מסע אלונקות

הפרסומים האחרונים מישראל על מצוקתם הכלכלית של חיילים המשרתים בצה"ל, הביאו את ארגון ידידי צה"ל בארה"ב (FIDF), ביחד עם "הקרן לידידות נוצרית-יהודית" (The International Fellowship of Christians and Jews), שנוסד על ידי הרב יחיאל אקשטיין, לחבור יחד ולהעניק לחיילים נצרכים ולחיילים הבודדים המשרתים כרטיסי מתנה שיינתנו להם 3 פעמים בשנה - בראש השנה, בחנוכה ובפסח.

שני הארגונים יקצו בשנה העברית החדשה למטרה זו 3.2 מיליון $ שיחולקו ל-8,000 חיילים, מתוכם כ-2,800 חיילים בודדים מחו"ל שהתנדבו לשרת בצה"ל. ערב ראש השנה יקבל כל חייל בודד ונזקק 70 $.

זו לא הפעם הראשונה שארגון ידידי צה"ל בארה"ב נרתם לעזרת חיילים נצרכים, ועל פי פרסומיו תרם ב-6 השנים האחרונות כ-16 מיליון $ לתמיכה כספית לחיילים ממשפחות מעוטות הכנסה.

חלוקת כרטיסי המתנה מנוהלת בשיתוף עם אכ"א ומגיעה לכל חייל צה"ל זכאי.

"מעגל העוני בישראל הולך וגדל ומשפיע על חיילים רבים", אמר הרב אקשטיין, ראש "הקרן לידידות נוצרית-יהודית". "המטרה שלנו היא שיוכלו לשרת בראש שקט בלי להיות מודאגים לצרכים האישיים ולצרכי משפחותיהם".

האלוף (מיל') יצחק (ג'רי) גרשון, מנכ"ל FIDF, הוסיף: "ישראל, משרד הביטחון וכל הארגונים הפועלים לרווחתם של כל החיילים חייבים לעשות כל מאמץ כדי לספק את צרכיהם של החיילים ולאפשר להם למלא את התפקיד והשליחות שלקחו על עצמם ללא בעיות פיננסיות אישיות. תפקידם הוא לדאוג לישראל והתפקיד שלנו הוא לדאוג להם".

 

בר רפאלי נגד רוג'ר ווטרס: תוריד את הצילום שלי מהמופע שלך (וידאו)

 

כל הסיפורים החמים על ישראלים בארצות הברית: ישראלים באמריקה בחדשות, בעסקים, בחברה, בפוליטיקה, בפילנטרופיה

 

לעמוד הראשי

 

צילום מסך - אילוסטרציה מתוך סרטון הוקרה לחיילי צה"ל / Yossi Dayan / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה