התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

עיר שלמה בניו ג'רזי נלחמת על חייו של איתן
שרות ILUSA | פורסם: 09.01.2014 09:12
יום אחד, כשהיה בבית הספר, איבד לפתע איתן פרסלר בן ה-8 את שיווי משקלו ונפל. למחרת אובחן כסובל מסרטן קטלני במוח. עיר שלמה בניו ג'רזי נרתמת להציל את חייו

איתן פרסלר

 

איתן פרסלר, בנו של ישראלי-אמריקני, היה ילד בן 8, בריא ומאושר, שחי בעיר הקטנה Tenafly, שבמחוז ברגן בניו ג'רזי.

ביום חמישי אחד בחודש נובמבר, כשהיה בבית הספר, איבד לפתע הילד החביב את שיווי משקלו ונפל.

עוד באותו יום - לאחר בדיקת MRI - הרופאים הודיעו להוריו כי איבחנו באיתן גידול בגזע המוח.

ביומיים הבאים, מצבו של איתן הידרדר במהירות, וביום שבת כבר לא יכול היה ללכת - צידו הימין שותק באופן חלקי. הרופאים הסבירו כי הגידול 'לוחץ' על מערכת העצבים שלו.

בימים הבאים התברר, כי הילד האומלל סובל מאחת הצורות הקטלניות ביותר של סרטן המוח. וחמור מכך: מאחר שהגידול מפוזר, אין דרך להסיר אותו בניתוח וסוג זה של סרטן כמעט אינו מגיב לטיפול בכימותרפיה והקרנות.

מה שנתן קצה תקווה לאיתן היתה התקבלותו למחקר קליני בבית חולים לילדים בממפיס, טנסי. יחד עם אביו, גיא, אמו ואחותו התינוקת (2 האחיות הגדולות שלו נשארו בבית), טס איתן לטנסי והחל טיפול נסיוני (כימותראפי והקרנות) של 8 שבועות, שיסתיימו בסוף ינואר. עם זאת, אין לצפות מהטיפול הנסיוני יותר מאשר בלימה זמנית של התפשטות הגידולים.

השאלה הגדולה היא, מה הלאה?

הוריו של איתן, המחוייבים להשיג עבורו כל טיפול שבנמצא, טוענים כי מרפאה לטיפול בסרטן בגרמניה, המשתמשת בטכניקות אלטרנטיביות מתקדמות למלחמה בסוגי סרטן קטלניים מהסוג שאיתן סובל ממנו, היא התקווה היחידה להציל את בנם היחיד.

הביטוח כמובן שאינו מכסה טיפול 'אלטרנטיבי', אבל Tenafly כולה, עיר שינה של ניו יורק בה חיים כ-15,000 תושבים, נרתמה לעזרת משפחת פרסלר.

תרומות של עשרות דולרים כמעט מכל בית בעיר נאספו לכ-67,000 דולר - והמטרה, מאה-אלף דולר שיאפשרו לאיתן את הסיכוי להינצל, תושג אם כל אדם בעל לב ייתן מעט.

תירמו לאיתן מכאן

 

איך אפשר לעזור לילד חולה סרטן ב-18 $ לחודש?... שי דיאמנט, נשיא הארגון הישראלי-אמריקני "גדולים מהחיים - משפחת לוס אנג'לס", מספר על רגעי האושר שאפשר להביא לחייהם. זה מה שהוא וחברים עושים כבר 10 שנים
 

הסיפור העצוב של איתי: התקווה האחרונה בבוסטון... איתי רייניץ, תינוק ישראלי בן שנה ומשהו, הגיע לטיפול נסיוני בבית חולים בבוסטון - הסיכוי האחרון להציל את חייו מהסרטן הנדיר שתקף אותו. צריכים עזרה

ילדת הרחוב מבוסטון מטפלת בנערים חסרי בית בישראל
... מריומה בן יוסף היתה ילדת רחוב חסרת-בית, שהתגלגלה בין ישראל לארה"ב, וחוותה אונס ברוטלי בגיל 17. מאז יצא מתוק ומפעל חיים המציל אלפי בני נוער מגורל דומה
 

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף ישראלים באמריקה - בחדשות, בפילנטרופיה, בפוליטיקה ובחברה, בהיי טק ובעסקים

לעמוד הראשי

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

צילומים: פייסבוק

הוסף תגובה חדשה