התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

רון דרמר ואתניקס יככבו בגאלה של IAC בלוס אנג'לס
שרות ILUSA | פורסם: 29.01.2014 00:20
השגריר הישראלי החדש בוושינגטון, להקת הרוק האתנית והאקזיטור המיליונר של WAZE, יעשו כבוד לארגון הקהילה הישראלית אמריקאית ולכמה מפעיליה המרכזיים

חברי מועצת המנהלים של ארגון הקהילה הישראלית אמריקאית (IAC). מימין לשמאל: שגיא בלשה, שהם ניקולט, דני אלפרט, יו"ר הארגון שון אבן חיים, מירי שפר, אדם מילשטיין, נתי סיידוף, תמיר כהן ויוסי רבינוביץ (צילם: ג'וזף אברהם פל; שאר התצלומים: Bell Production)

למעלה מ-100 פעילים השתתפו בסוף השבוע באירוע חגיגי של ארגון הקהילה הישראלית אמריקאית (IAC) בביתם של בני הזוג אדם וגילה (יו"ר הגאלה) מילשטיין באנסינו.

לאירוע הוזמנו מי שרכשו 'שולחן' לאירוע הגאלה של ארגון הגג הישראלי באל.איי, והקונספט נחל הצלחה מסחררת. 6 שבועות לפני הגאלה, האירוע כמעט סולד-אאוט.

ומה הפלא? בגאלה - שתתקיים ב- 9 במרץ במלון "בוורלי הילטון" - יופיעו, בין היתר: שגריר ישראל החדש בארה"ב, רון דרמר; ממציא אפליקצית הניווט WAZE, נועם ברדין, שעשה ב-2013 את אחד האקזיטים הגדולים בתולדות ישראל כשמכר את האפליקציה לגוגל... ואת הערב תקנח להקת אתניקס בהופעה מרובת קצב ואתניקה ישראלית.

זוכי אות הכבוד של IAC לשנת 2014, מירי (שניה משמאל) ואיציק (ראשון מימין) שפר, עם יו"ר ארגון הישראלים האמריקאים, שון אבן חיים ואשתו דוריתזוכי אות הכבוד של IAC לשנת 2014, מירי (שניה משמאל) ואיציק (ראשון מימין) שפר, עם יו"ר ארגון הישראלים האמריקאים, שון אבן חיים ואשתו דורית

בלב האירוע יקבלו אות כבוד בני הזוג מירי ואיציק שפר, מוותיקי הישראלים בלוס אנג'לס ומהבולטים בה, על פועלם ארוך השנים למען הקהילה הישראלית בלוס אנג'לס.הביוגרפיה של של בני הזוג כוללת לא רק הצלחה עסקית בחברת "לייף אלרט", המייצרת ומשווקת לחצני מצוקה, אלא גם מעורבות חברתית ארוכת שנים ורבת פעלים, הכוללת בתוכה השתתפות והובלה של אינספור יוזמות בקהילה הישראלית-אמריקאית ב-30 השנים האחרונות.

באירוע המקדים בבית מילשטיין - דיוויד סיגל, הקונסול הכללי הישראלי בלוס אנג'לס, הכריז על השנה כ'שנת האישה', לאחר שגילה שוועדת הגאלה מורכבת השנה מנשים בלבד -  מירי שפר, דבי סיידוף, דורית אבן חיים, מיכל אלפרט, מירית רבינוביץ, ענבל גונן והמארחת גילה מילשטיין.

הגאלה של IAC עומדת השנה בסימן הגשמת חלומות: הארגון הוקם לפני 7 שנים כארגון קטן ומקומי עם חלום גדול - לתת בית למאות-אלפי הישראלים החיים בארה"ב. כיום משתתפים בפעילות הארגון כ-100,000 ישראלים-אמריקאים והוא הפך לארגון הקהילה הישראלית הגדול ביותר בארה"ב.

לאחרונה החל ה-IAC לפתוח סניפים בערים נוספות בארה"ב. החודש הוכרז על הקמת סניף בבוסטון, לאחר שבחודש שעבר פתח הארגון סניף במיאמי.

"תיכננו להקים השנה סניף אחד בלבד", סיפר יו"ר הארגון, שון אבן חיים, "אך 4 חודשים מאז הכרזנו על הפיכתנו לארגון כלל ארצי, כבר פתחנו 2 סניפים וישנם עוד כמה בדרך - בניו יורק, בניו ג'רזי, בלאס וגאס ועוד".

אדם מילשטיין, יו"ר ועדת ההתרחבות הארצית של IAC, שאירח עם אשתו גילה את אירוע ה-Kick-offאדם מילשטיין, יו"ר ועדת ההתרחבות הארצית של IAC, שאירח עם אשתו גילה את אירוע ה-Kick-off. משמאל, הקונסול הכללי של ישראל בלוס אנג'לס, דיוויד סיגל

אדם מילשטיין סיפר בדבריו לאורחים על 'מסעות הנדודים' של חברי מועצת המנהלים וצוות הארגון בארה"ב בחודשים האחרונים: "בשבוע שעבר הייתי עם חבריי ב-5 מדינות ביום אחד".

אדם, יו"ר ועדת ההתרחבות הארצית של IAC, ואשתו גילה, מקדישים את חייהם בשנים האחרונות לפילנטרופיה והתנדבות, ומעורבים בלמעלה מ-60 ארגונים יהודיים שונים. בחודשים האחרונים אדם עושה ימים ולילות לאיתור מנהיגים פוטנציאלים בקהילות הישראליות ברחבי ארה"ב.

"IAC ממלא חלל ריק שהיה קיים שנים בקהילות הישראליות בארה"ב", אמר הקונסול סיגל. "וקיומה של קהילה ישראלית חזקה ומאוחדת, אותה בונה ה-IAC, חשוב מאוד לביטחונה של מדינת ישראל. כיום, כשאמריקה משתנה והקהילה היהודית משתנה, תמיכה חזקה ואקטיבית של הקהילה הישראלית הגדולה החיה בארה"ב היא חשובה וחיונית ביותר". 

באירוע דיברו גם אורנה איילון, נשיאת מת"י - ארגון התרבות הישראלי באל.איי הנתמך ע"י IAC; מיה פריד, המשתתפת בתכנית "משלנו" לסטודנטים ישראלים-אמריקאים בקמפוסים בארה"ב - עוד מיזם של IAC; ומייקל מיכאלוב, המשתתף בתכנית ההנהגה הצעירה של הארגון, IAC Lead, שסיפר בין היתר כיצד פגש את אשתו הטריה בזכות פעילותו ב-IAC.

יו"ר הגאלה גילה מילשטיין עם מנכ"ל IAC, שגיא בלשה, וצוות הארגוןיו"ר הגאלה גילה מילשטיין, עם מנכ"ל IAC, שגיא בלשה, וצוות הארגון

ב-IAC מעלים הילוך לקראת אירוע הגאלה ב-9 במרץ.

"הגאלה היא אירוע גיוס התרומות היחידי בלוח השנה שלנו", אומר שגיא בלשה, מנכ"ל IAC. "במהלך האירוע אנו מגייסים את סכומי הכסף הגדולים הנדרשים בכדי להמשיך את פעילותנו הענפה. כמעט כל התרומות מגיעות מדי שנה מישראלים בקהילה המקומית בלוס אנג'לס שאיכפת להם ושמכירים בחשיבות פעילותו ומוקירים את יכולותיו והנהגתו".

את האירוע מפיקה השנה חנה בן הרוש יחד עם שני פייג ודקלה קדוש מצוות ה-IAC.

לראשונה בארה"ב: הקהילה הישראלית-אמריקאית מתארגנת מחוף-אל-חוף... ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שנוסד לפני כ-6 שנים בלוס אנג'לס מתרחב לכל היבשת, וינסה לשרת ולאחד כ-800,000 ישראלים-אמריקאים החיים בארה"ב

"היורדים": לא נפולת של נמושות אלא נכס אסטרטגי לישראל... "מדינות לא אוהבות להרגיש כי נטשו אותן לטובת מקום טוב יותר. אבל עם כל הרגשות המעורבים בכך, יש להכיר בעובדה כי כמיליון ישראלים חיים כיום מחוץ למדינה"

כ-100 ארגונים ישתפו פעולה ליצירת חגיגת יום העצמאות הישראלי באל.איי... נציגי הארגונים היהודים והישראלים נפגשו תחת גג מועצת הישראלים האמריקאים (IAC) במטרה לשדרג את האירוע הישראלי-אמריקאי השנתי הגדול ביותר

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

 

הוסף תגובה חדשה