התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

קק"ל מושכת קהל
מאת: נורית גרינגר | פורסם: 28.01.2014 23:48
למרות הניחוח הישן שיש לארגון נוטע העצים, הוא מצליח להשאר במודעות העכשווית של יהודי ארה"ב, ו-1,200 תורמים מאל.איי הוכיחו זאת

שגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור

כ-1,200 אנשים קמו בשעות בוקר מוקדמות כדי להשתתף באירוע יום של הקרן הקיימת לישראל (קק"ל, ובאנגלית JNF) במלון "הילטון" בבוורלי הילס; מה שמעיד על כוח המשיכה שיש לארגון הוותיק בקרב יהדות ארה"ב.

הנואם המרכזי היה שגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור (בתצלום למעלה), שסיפר לאורחים על חייו בקרב האומות המאוחדות, ארגון שאינו מייצג ולא עושה דבר, אבל לטענתו, מתחת לרדאר התקשורת, יש כבוד רב לישראל בגוף האנטי ישראלי הזה.

קק"ל עדיין מחלקת בארה"ב את פחיות איסוף המטבעות המפורסמות שלה, הקופסה הכחולה, או כפי שראו להם ביידיש 'הפושקע'. אבל למרות הניחוח הישן שיש לארגון שבעיקר מפורסם בנטיעות העצים שלו, הוא מצליח להשאר במודעות העכשווית, הרבה בזכות אשת השיווק ויחסי הציבור ליסה אלקן (32), הרואה עצמה כחלק מדור עתיד של הארגון.

ליסה אלקן בין שני ראשי האירוע, דאגלס וויליאמס ועו"ד ברק לוריאליסה אלקן בין שני ראשי האירוע, דאגלס וויליאמס ועו"ד ברק לוריא

אביה, ליסה מספרת לי, נולד ביום העצמאות של מדינת ישראל - 14 מאי 1948. אבל בילדותה ובנעוריה הכל-אמריקניים, כמעט ולא היתה מעורבת עם ישראל, עד שבשנת 2007, בהיותה כבת 25, נסעה לארץ במסגרת פרויקט "תגלית", "בזכות חברה ששיכנעה אותי להצטרף אליה".

הביקור הפך לניסיון משנה חיים, אומרת ליסה. חברה שפגשה במהלך המסע לישראל שמרה על קשר גם לאחר ששבו לארה"ב, וגרפה אותה לסייע בהקמת קבוצת קק"ל-עתיד,
JNFuture בלוס אנג'לס.

מאז, קשה לראות את הצלחת קק"ל באל.איי בלי ליסה, שאף התמנתה לדירקטוריון הלאומי של הארגון. מאז "תגלית" היא כמובן חזרה שוב לבקר בארץ, שם למדה במו עיניה מה נעשה בכספי התרומות מארה"ב.

דאגלס וויליאמס, יו"ר ההנהלה הארצית של קק"ל, סיפר על הפרויקט של קק"ל, בהא הידיעה, שלבו הוא יישוב הנגב. "אנחנו נהפוך את הנגב לארץ ירוקה כמו הגליל... כמו סקוטסדייל שבאריזונה, אי ירוק בלב המדבר", אומר דאגלס, שמספר על חזון הקמת פארק מים ענק בבאר שבע על פי המתכונת שבה פותח פרויקט ה-River Walk בסן אנטוניו שבטקסס. ועוד 'רעיונות' אמריקנים שניתן ליישם בנגב הישראלי... אם יגוייסו די תרומות.

לאחרונה גם קק"ל הצטרף לגופים המציעים ביקורים חינם בישראל לצעירים יהודים-אמריקנים. הפרויקט מיועד לבני 18 עד 30, בוגרי "תגלית", שבמהלך ביקורם יעבדו גם כמתנדבים.

מה יש לומר - קק"ל ממשיכה בציונות ללא חת.

"אי שחרור פולארד - אנטישמיות"... כך טוען אייב פוקסמן, מנכ"ל "הליגה נגד השמצה" (ADL). "מישהו שם למעלה מבקש ללמד את הקהילה היהודית בארה"ב לקח ומאיים: 'אל תעזו לעשות מה שהוא עשה'"

רון דרמר ואתניקס יככבו בגאלה של IAC בלוס אנג'לס
... השגריר הישראלי החדש בוושינגטון, להקת הרוק האתנית והאקזיטור המיליונר של WAZE, יעשו כבוד לארגון הקהילה הישראלית אמריקאית ולכמה מפעיליה המרכזיים

יוצאים לכיכר... תחרירי
. הסרט התעודי המספר את אירועי המרד המצרי, שעדיין נמשך, יכול ללמד שיעור גם את הישראלים: לא הממשלה ולא הפוליטיקאים הם בעלי המדינה

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

 

הוסף תגובה חדשה