התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

חולמים ומגשימים (תמונות)
שרות ILUSA / צילם: ג'וזף פאל | פורסם: 12.03.2014 02:32
אירוע הגאלה השנתי של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקנית (IAC), שהתקיים במלון בוורלי הילטון בלוס אנג'לס, הוקיר את מירי ויצחק שפר, ממציאי לחצני המצוקה

בני הזוג אדם וגילה מילשטיין (משמאל) מעניקים אות הוקרה על פעילותם הקהילתית ארוכת השנים למירי ויצחק שפרבני הזוג אדם וגילה מילשטיין (משמאל) מעניקים אות הוקרה על פעילותם הקהילתית ארוכת השנים למירי ויצחק שפר. למטה: קהל בערב הגאלה השישי של המועצה הישראלית-אמריקנית (צילומים: ג'וזף פאל)קהל בערב הגאלה השישי של המועצה הישראלית-אמריקנית

כ-1,000 אורחים, מרביתם ישראלים-אמריקנים השתתפו באירוע הגאלה השנתי ומעורר ההשראה של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקנית (Israeli American Council - IAC), שהתקיים במלון "בוורלי הילטון" בלוס אנג'לס.

נושא האירוע היה "בואו לחלום איתנו", לאחר שבחודשים האחרונים מתממש חזונו של ה-IAC מחוץ ללוס אנג'לס. סניפים נוספים נפתחו במיאמי, בבוסטון ובלאס וגאס, ונציגיהם השתתפו באירוע באל.איי.

שון (שרון) אבן חיים באירוע הגאלה השישי של הארגון

במהלך האירוע גוייסו, בניצוחו של יו"ר ה-IAC  שון (שרון) אבן חיים (בתצלום למעלה), 2.5 מיליוני דולר לטובת פעילות הארגון, שמטרתו הייתה ונותרה גיבוש והעצמה של הקהילה הישראלית החיה בארה"ב.

בלב האירוע הוקרה פעילותם לטובת הקהילה של בני הזוג מירי ויצחק שפר, בעלי חברת לחצני המצוקה Life Alert (המפורסמת בזכות הסלוגן שלה, שהמציא איציק I'm Falling down and can't get up); מירי היא האישה הראשונה החברה בוועד המנהל של IAC.

"לעזוב את ישראל שבר לי את הלב", סיפרה בהתרגשות מירי שפר, ילידת טוניס, שעלתה לארץ בגיל 3.5. "בייחוד אני זוכרת את המכתב שכתבתי לבני משפחתי המאמצת בקיבוץ, מכתב בן 8 עמודים שכל כולו התנצלות והצטדקות על העזיבה לאמריקה. המכתב הסתיים בהבטחה שאשוב תוך שנתיים, בדיוק כפי שהובטח לי ע"י איציק בעלי... והנה, אני עדין כאן, אחרי 40 שנה, אך מעולם לא שכחתי ולא אשכח את מולדתי ולכן אני תומכת בה מכאן".

איציק שפר סיפר כיצד נולד ביפו לזוג ניצולי שואה, לאחר שכבר איבדו את משפחותיהם במלחמה הנוראית ההיא. "לאחר שעזבנו את ישראל ב-1975 והגענו לארה"ב, עיקר מאמצנו כוונו להצלחה כלכלית, אך כבר בשלב מוקדם התחלנו להיות מעורבים בפורומים ובארגונים פרו ישראלים, בבניית הקהילה הישראלית", הוא אמר.

יו"ר הגאלה גילה מילשטיין, ובעלה אדם, ממייסדי הארגון, העניקו את אות כבוד לבני הזוג האהודים.

המיליארדר שלדון אדלסון ("חצי ישראלי", אמר עליו רה"מ בנימין נתניהו כשנפגש איתו באל.איי יומיים קודם) מציג את שגריר ישראל בארה"ב, רון דרמרהמיליארדר שלדון אדלסון ("חצי ישראלי", אמר עליו רה"מ בנימין נתניהו כשנפגש איתו באל.איי יומיים קודם) מציג את שגריר ישראל בארה"ב, רון דרמר

הדובר המרכזי באירוע, שגריר ישראל בארה"ב, רון דרמר, דיבר על איראן הגרעינית וישראל הנחושה, וחזר על העמדה הישראלית ביחס למו"מ הישראלי-פלסטיני: "אנחנו לא רוצים שלום חסר ערך חתום על חתיכת נייר, אלא שלום אמיתי המבוסס על הכרה הדדית. הפלסטינים מבקשים מישראל להכיר במדינה פלסטינית. אם כך, גם הפלסטינים יצטרכו להכיר בישראל כמדינה יהודית".

באירוע נאם גם הפילנתרופ המיליארדר שלדון אדלסון, שהביע את תמיכתו הנלהבת בארגון IAC ובמטרותיו ואת התרשמותו מהכוח והאנרגיה הטמונים בקהילה הישראלית בארה"ב ומהפוטנציאל האדיר הגלום בקהילה זו לחיזוק הכוח הפרו-ישראלי בארה"ב, בלי קשר למחנות ודיעות פוליטיים.

עוד הופיע באירוע נועם ברדין, מנכ"ל אפליקצית הניווט WAZE, שעשה היסטוריה בשנה שעברה לאחר שנרכשת ע"י "גוגל" בעסקת האקזיט הישראלית השנייה בגודלה בכל הזמנים.

את האירוע הנחתה השחקנית הישראלית-אמריקנית יפית ג'וזפסון.

ה-IAC, ארגון הגג של הקהילה הישראלית-אמריקנית, הוקם לפני 7 שנים ע"י קבוצה אכסקלוסיבית של אנשי עסקים ישראלים-אמריקנים מלוס אנג'לס - והיום מקיפה פעילותו כ-100,000 ישראלים החיים ארה"ב.

הסיפוק הגדול ביותר של יו"ר הארגון, שון אבן חיים, הוא שלא רק שהם הצליחו לבנות קהילה ישראלית-אמריקנית חזקה בלוס אנג'לס אלא שהם נמצאים בעיצומה של התרחבות מהירה בכל רחבי ארה"ב. הסניף הרביעי של IAC ייפתח בקרוב בניו יורק.

להקת הרוק אתניקס (עם הסולן זאב נחמה) בהופעה בלוס אנג'לס

להקת הרוק אתניקס (עם הסולן זאב נחמה, בתצלום למעלה) הייתה מופע הסיום של הערב (משם המשיכה הלהקה להופעות נוספות בחוף המערבי).

מנכ"ל הארגון, שגיא בלשה, מדגיש שכל הכסף שגוייס באירוע יועבר לטובת תכניותיו הרבות של הארגון.

לעוד תמונות מהאירוע

עיצומים מקיפים בכל הקונסוליות הישראליות בארה"ב; שירותים קונסולריים מושבתים... כל השירותים הקונסולריים בארה"ב הושבתו, כולל מקרים של ישראלים במצוקה. והעובדים נדרשים להגיע לעבודתם בג׳ינס, טי שרט, ונעלי ספורט או סנדלים

כ-100 ארגונים ישתפו פעולה ליצירת חגיגת יום העצמאות הישראלי באל.איי... נציגי הארגונים היהודים והישראלים נפגשו תחת גג מועצת הישראלים האמריקאים (IAC) במטרה לשדרג את האירוע הישראלי-אמריקאי השנתי הגדול ביותר

מתנה חינוכית: 1.2 מיליון דולר כדי שתביאו את ילדיכם לבית ספר יהודי-ישראלי... שון ודורית אבן חיים, יו"ר IAC - Israeli American Council ואשתו המורה לשעבר, מבקשים להוציא ילדי ישראלים-אמריקנים בלוס אנג'לס מבתי"ס ציבוריים

נפתח סניף "ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית" (IAC) במיאמי... בראשו יעמוד אלוף-משנה (מיל') יוסי לחמני, לשעבר קצין קישור של חיל המודיעין הישראלי למודיעין הצבאי האמריקני ומנכ"ל אגודת הידידים של "מרכז רבין" בישראל

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות


למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה, מתכונים ודיאטה, צרכנות, יחסים וזוגיות, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

 

הוסף תגובה חדשה