התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

לפקודה תמיד אנחנו... בלוס אנג'לס (תמונות)
מאת: נורית גרינגר; צילם: נועם חן | פורסם: 09.11.2014 22:42
כשהסתיימה ספירת הצ'קים והמחוייבויות, שבר ארגון ידידי צה"ל בלוס אנג'לס את שיאי השנים שעברו וכ-33 מיליון דולר יעשו דרכם לישראל לרווחת חיילי צה"ל

16 קצינים וחיילים השתתפו במשלחת צה"ל ללוס אנג'לס והשתתפו בגאלת אגודת ידידי צה"ל בחוף המערבי של ארה"ב, 'הפקתו' הפרטית של חיים סבןאנו כיתת חיילים: 16 קצינים וחיילים השתתפו במשלחת צה"ל ללוס אנג'לס והשתתפו בגאלת אגודת ידידי צה"ל בחוף המערבי של ארה"ב, 'הפקתו' הפרטית של חיים סבן (עם החיילים במרכז)


הם התייצבו בשורה לפקודת הטייקון חיים סבן -  כוכבי הוליווד, בכירי עמק הסיליקון, אנשי עסקים, פוליטיקאים וספורטאים מפורסמים... ותרמו לצה"ל. כשהסתיימה ספירת הצ'קים והמחוייבויות, שבר ארגון ידידי צה"ל בלוס אנג'לס את שיאי השנים שעברו וכ-33 מיליון דולר יעשו דרכם לישראל לרווחת חיילי צה"ל.

ערב ההצדעה השנתי לחיילי צה"ל של סניף החוף המערבי של ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית (FIDF), שהתקיים בבוורלי הילס, היה sold out כמדי שנה, עם כ-1,200 משתתפים.

מי היו 8 התורמים הגדולים, וכמה תרמו?

לארי אליסון,חיים סבן, דיוויד סגלצילמה: טיפאני רוז

* התרומה האישית הנדיבה ביותר ניתנה ע"י טייקון ההיי-טק לארי אליסון, מייסד ויו"ר תאגיד התוכנה "אורקל" - 9 מיליון דולר. "אין כבוד יותר גדול מלתמוך בחיילים האמיצים ביותר בעולם", אמר אליסון (בתצלום למעלה, עם סבן וקונסול ישראל בלוס אנג'לס, דיוויד סגל) והצביע על 16 הקצינים והחיילים שהגיעו מישראל, רובם לוחמים שלקחו חלק משמעותי במבצע "צוק איתן". "הגברים והנשים האלה מאוחדים למען מטרה אחת - להגן על ישראל ולשאוף לשלום בר-קיימא".

* אילי הג'ינסים, האחים מוריס ופול מרציאנו - 5.2 מיליון דולר.

* איל ההימורים והפילנטרופ שלדון אדלסון ואשתו מרים - 5 מיליון דולר.

* מארחי האירוע, חיים סבן ואשתו שריל - 3.6 מיליון דולר.

* המיליארדר סטיב טיש, בעל קבוצת הפוטבול "ניו יורק ג'איינטס" - 2 מיליון דולר.

* מייקל דל, הבעלים של יצרנית המחשבים "דל" ואשתו סוזן - 1.8 מיליון דולר.

* משפחת הלמזלי - 1.6 מיליון דולר.

* ליאו דוד, ממייסדי ויו"ר ארגון ידידי צה"ל בלוס אנג'לס - 1 מיליון דולר.

עידן רייכל ומשי קליינשטייןעידן רייכל ומשי קליינשטיין; למטה: החייל הבודד מקס לוי עם ארנולד שווארצנגרהחייל הבודד מקס לוי עם ארנולד שווארצנגר

את אבק הכוכבים באירוע פיזרו ברברה סטרייסנד, סילבסטר סטאלון, ארנולד שווארצנגר, פמלה אנדרסון, כריס טאקר, דיוויד פוסטר, הדוגמנית והשחקנית מורן אטיאס, השחקנית והמפיקה נועה תשבי, שחקן הכדורסל - כוכב מכבי ת"א בעבר ושחקן "לוס אנג'לס קליפרס" בהווה ג'ורדן פארמר, המפיק בן סילברמן. ריקי מרטין נתן הופעה וגם עידן רייכל ומשי קליינשטיין.

שחקן ה-NBA ג'ורדן פארמר עם  המיליארדר חיים סבןשחקן ה-NBA ג'ורדן פארמר עם המיליארדר חיים סבן

צור גולודין, אחיו של החייל המנוח מ"צוק איתן", הדר גורודין, מספר לאמריקנים על אחיו והמאמצים להחזרת שרידי גופתוצור גולודין, אחיו של החייל המנוח מ"צוק איתן", הדר גורודין, מספר לאמריקנים על אחיו והמאמצים להחזרת שרידי גופתו

אבל הגיבורים האמיתיים של הערב הנוצץ היו החיילים האורחים, ככמה מהם גיבורים אמיתיים: צור גולדין, אחיו התאום של הדר גולדין ז"ל, שגופתו עדיין בידי החמאס, שהגיע יחד עם סגן איתן, הקצין שסיכן את חייו כשנכנס למנהרה לחפש את הדר והביא משם את ההוכחות המרות למותו - עקבות דם וציוד אישי של הדר.

והיו גם  י., חובשת מסיירת עורב, שסחפרה כיצד טיפלה בחיילים פצועים בעומק הרצועה, בלב שדה הקרב... ו-א., טייס האפ-16... וליאור, התצפיתנית שיירתה במחבלים שניסו להסתנן לישראל דרך הים... ו-ל., מחיל ההנדסה, שהשתתף בפיצוץ מנהרות הטרור של חמאס... ומקס לוין, החייל הבודד מלוס אנג'לס, שנפצע במלחמה (קיראו את סיפורו האישי)... גיבורים אחד אחד.

ברברה סטרייסנד מתמוגגת באירוע ההתרמה לרווחת חיילי צה"ל שהתקיים בבוורלי הילסהשחקנית והזמרת ברברה סטרייסנד מתמוגגת באירוע ההתרמה לרווחת חיילי צה"ל שהתקיים בבוורלי הילס (צילמה: טיפאני רוז)

ארגון ידידי צה"ל בארה"ב הוא כבר חלק בלתי נפרד מצה"ל. אין בסיס שאין בו מתקן פנאי שהוקם ע"י הארגון היהודי-אמריקני. אם זה חדר כושר, כיתות לימוד, חדרי מנוחה ונופש, ספריות ומה לא.

לכל הכתבות החדשות

בקרו באתר האח החדש באנגלית IsraelUSA.net

הוסף תגובה חדשה