התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

שיאי תרומות למד"א: 6 מיליון דולר מלוס אנג'לס ו-4.5 מיליון מניו יורק
כתבה וצילמה: אורלי הלוי | פורסם: 08.12.2014 20:23
בעקבות מבצע צוק איתן ואירועי הטרור המתגברים בארץ, ארגון ידידי מד"א בארה"ב זוכה להצלחה יותר מתמיד בזכות ברברה וולטרס ומייקל בלומברג

ראש עיריית נו יורק לשעבר, איל התקשורת המיליארדר מייקל בלומברג, ומנחת הטלוויזיה ברברה וולטרס, זוכים להוקרה על מחוייבותם ותרומתם לארגון ההצלה הישראלי מגן-דוד-אדוםראש עיריית ניו יורק לשעבר, איל התקשורת המיליארדר מייקל בלומברג, ומנחת הטלוויזיה ברברה וולטרס, זוכים להוקרה על מחוייבותם ותרומתם לארגון ההצלה הישראלי מגן-דוד-אדום, באירוע התרמה שהתקיים בניו יורק

4.5 מיליון דולר הוא הסכום הגבוה ביותר שאגודת ידידי "מגן דוד אדום" בארה"ב הצליחה להתרים באירוע בודד בניו יורק אי פעם. ההישג גדול במיוחד בהתחשב באקסלוסיביות של האירוע, שבו השתתפו כ-400 אורחים. בשיא התרומות הארצי למד"א בישראל עדיין מחזיקה לוס אנג'לס, שם גוייסו באירוע דומה שהתקיים באוקטובר 6 מיליון דולר.

מד"א צריכים להודות על ההישג הניו יורקי לשניים מתושבי העיר  המכובדים והמפורסמים ביותר- מנחת הטלוויזיה האגדית ברברה וולטרס, וראש עיריית ניו יורק לשעבר איל התקשורת מייקל בלומברג, שדחפו וכיבדו בנוכחותם את ערב הגאלה של ארגון ידידי מד"א בארה"ב, וזכו כמובן להוקרות בשל כך.

שני האישים גוייסו לאחר שהשתכנעו בחיוניותו של הקמת "בנק דם" בישראל ותוספת אמבולנסים החיונית לכוחות ההצלה הישראלים, על אחת כמה בעקבות מבצע "צוק איתן" ואירועי הטרור המתגברים בארץ.

תורמים אמריקנים עם פראמדיקים ישראלים, בנשף הגאלה של ארגון ידידי מד"א בארה"ב, שהתקיים בניו יורקתורמים אמריקנים עם פראמדיקים ישראלים, בנשף הגאלה של ארגון ידידי מד"א בארה"ב, שהתקיים בניו יורק

כל המשתתפים נפעמו מהפגישות עם הפראמדיקים שהגיעו מהארץ - לוחמי השטח של מד"א, ובראשן עקיבא פולאק, הפראמדיק  הראשון שהגיע לזירת אירוע הדקירות המחריד שאירע לאחרונה בבית כנסת בהר נוף בירושלים. הוא סיפר על מראה עיניו ופעולותיו הראשונות בנסיונו להציל את חיי המתפללים.

וולטרס סיפרה, שהוקרת מד"א חשובה לה במיוחד משום שמדינת ישראל היא מקום מיוחד ויש לה מקום מיוחד בלבה.

באירוע, שהינחה בהומור השדר מרשת NBC, וילי גיסט (Willie Geist), נראו פוליטיקאים ניו יורקים - בהם חברת הסנאט של מדינת ניו יורק, אנדריאה סטיוארט-קאזינס, תורמים יהודים רבים והקונסול הישראלי בניו יורק עידו אהרוני, שהציג לנוכחים את העולם מנקודת מבטה של ישראל.

הדרך למימון פרויקט הדם החדש עוד ארוכה, כפי שאמר ארנולד גרשון, מנכ"ל אגודת ידידי מד"א בארצות הברית. נחוצים לפרויקט 100 מיליון דולר! "זהו סכום אמביציוני", הוא יודע, "אבל בר השגה".

באירועים אחרים של הארגון בארה"ב גויסו כאמור בלוס אנג'לס 6 מיליון דולר באוקטובר, ומיליון דולר גוייסו בדטריוט בספטמבר.

שני אירועי התרמה נוספים יתקיימו החודש בפלורידה - ב-14 בדצמבר ב-Aventura וב-14 בדצמבר בפאלם ביץ'.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה