התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

גאלת ארגון הקהילה הישראלית-אמריקנית בלוס אנג'לס: 23.5 מיליון דולר ב-20 דקות
שרות ILUSA וסיגלית עצמון | פורסם: 11.03.2015 05:35
ככה זה ששלדון אדלסון יושב באותו שולחן עם חיים סבן, וכשבעלה של יו"ר ה-IAC בלוס אנג'לס מפתיע אותה עם תרומה של 3.6 מיליון דולר.והיו עוד רגעים מרגשים רבים

יו"ר ה-IAC בלוס אנג'לס, מירי שפר, נרגשת מול אולם מלא בתורמים ותומכיםיו"ר ה-IAC בלוס אנג'לס, מירי שפר, נרגשת מול אולם מלא בתורמים ותומכים. צילם: אברהם ג'וזף פאל

מרכז קהילתי ישראלי-אמריקני ראשון מסוגו בארה"ב ובעולם כולו, עומד להפתח עוד בסתו השנה במערב הוואלי שבלוס אנג'לס, בלב אחד האיזורים המאולסים ביותר בישראלים-אמריקנים בארצות הברית.

בהודעה הדרמטית יצא היו"ר הארצי של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקנית (IAC), שון אבן חיים, בערב הגאלה ה-7 של הארגון, שהוקם בסוף העשור הקודם.

המרכז הישראלי-אמריקני ישכון בבניין על שטח רחב ידיים, שאותו עומד הארגון לרכוש בוודלנד הילס. אבן חיים ניהל בחודשים האחרונים משא ומתן מורכב ואינטנסיבי לשם רכישת הנכס, והציב לקהל משתתפי הגאלה - כ-1,100 תורמים ואורחים, את האתגר לגייס 10 מיליון דולר למימון הרכישה והכנת הבניין ליעדו החדש ועוד 3 מיליון דולר לפעילות הארגון בלוס אנג'לס שיפעיל אותו.

לא עברו אלא 20 דקות ולקופת הארגון נתרמו...  23.5 מיליון דולר!

חיים סבן מכריז על תרומתו, 10% מהסכום שתרמו בני הזוג אדלסון המחייכים. ברקע: איציק שפר, עוד אחד מראשי התורמים ל-IACחיים סבן מכריז על תרומתו, 10% מהסכום שתרמו בני הזוג אדלסון המחייכים. ברקע: איציק שפר, עוד אחד מראשי התורמים ל-IAC. צילם: יהודה חגואל

לצד תרומות רבות במכפלות של ח"י, בראש התורמים ניצבו, כתמיד, שלדון וד"ר מרים אדלסון (היא גם מכהנת כיו"ר IAC בלאס וגאס, מקום מגוריהם), שתרמו השנה 12 מיליון דולר עבור כלל פעילות IAC ברחבי ארה"ב.

שניים ברשימת התורמים היו יצחק שפר (בתצלום מימין, של יהודה חגואל), בעל חברת "לייף אלרט" (לחצני מצוקה) ובעלה של מירי שפר, יו"ר ה-IAC בלוס אנג'לס, שהפתיע אפילו את אשתו כשתרם 3.6 מיליון דולר; ובני הזוג נתי ודבי סיידוף שתרמו סכום זהה. בו במקום הכריז נתי, כי המרכז החדש יישא את שם משפחת שפר.

איל המדיה חיים סבן, שהסביר בחיוך שהוא 'שווה' 10% מאדלסון, תרם 1.2 מיליון דולר.

תורמים ותומכים מכל רחבי היבשת הגיעו לאירוע הנוצץ (sold out כמובן) שהתקיים במלון "בוורלי הילטון", שבבעלות הישראלי-אמריקני בני אלג'ם.

במהלכו נסקרו והוצגו הישגי הקהילה הישראלית-אמריקנית בשנה החולפת, והיו בו רגעים מרגשים רבים.

בני הזוג רוז וג'רי רוטשטיין מייסדי הארגון StandwithUsצילום: רני סיקולסקי

כך כאשר הוצגו אורחי הכבוד באירוע, בני הזוג רוז וג'רי רוטשטיין (בתצלום למעלה), מייסדי הארגון StandwithUs שהפך לכוח איתן במאבק באנטישמיות ובאנטי-ישראליות בעשרות קמפוסים ברחבי ארה"ב. "יש דבר אחד שאותו אנחנו צריכים ללמוד מאויביינו", אמרה רוז. "הם מאוחדים... ואנחנו צריכים להיות מאוחדים יותר". 

הוקרה מיוחדת על מפעל חייו הוענקה לאיל הנדל"ן סטנלי בלאק, יליד לוס אנג'לס, שסיפר על אביו שביקר בישראל לאחר מלחמת העולם השנייה, וכיצד לאחר ששב לאל.איי תפס את בנו, סיפר לו על 'הנס' שקורה בארץ ישראל והורה לו לתמוך במדינת היהודים כל חייו כמיטב יכולתו. בלאק, לשעבר נשיא הפדרציה היהודית בלוס אנג'לס, ממשיך למלא את משאלת אביו כל חייו - תורם לישראל ולקהילה היהודית בעירו.

יו"ר  IAC לוס אנג'לס, מירי שפר, הניחה מידיה את הנאום שהכינה, ובדברים כנים סיפרה כיצד הבינה את חשיבות הנתינה והעזרה ואת המשמעות העמוקה של קהילה וחברה. "אדם לא נמדד בכמה הוא עושה, אלא בכמה אתה נותן", אמרה שפר, "ואני לא מדברת רק על כסף". 
והקונסול הכללי בלוס אנג'לס, דוויד סיגל סיכם את מה שחשו כל אורחי הערב - ש"ארגון הקהילה הישראלית-אמריקנית הוא הדבק המאחד את הקהילה ומחבר אותה למדינת ישראל".

מאחורי הקלעים (מימין לשמאל): דני סנדרסון, חיים סבן,אלון אולארצ'יק, אפרים שמיר, גידי גוב ויו"ר ה-IAC שון אבן חייםמאחורי הקלעים (מימין לשמאל): דני סנדרסון, חיים סבן,אלון אולארצ'יק, אפרים שמיר, גידי גוב ויו"ר ה-IAC שון אבן חיים. רני סיקולסקי

והיה גם הקומיקאי הניו יורקי המבריק, מודי רוזנפלד, שנולד בארץ והגיע בילדותו לארה"ב, והיום מיטיב לצחוק על יהודים וישראלים. ואת הערב חתמה הופעה שנתנה קצת מהטעם של מופע האיחוד האלמותי של להקת "כוורת" בישראל: גידי גוב, דני סנדרסון, אלון אולארצ'יק, אפרים שמיר, מתוגברים במזי כהן ובהופעת אורח של מאיר פנינגשטיין, הביאו את טעם בריכת הסולטן לבוורלי הילטון.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה