התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

Stand By Me נמצאים כאן כדי שאף אחד לא יתמודד עם מחלת הסרטן לבדו
שרות ILUSA | פורסם: 31.07.2015 14:24
מחמם לב לשמוע על פעילות הארגון הישראלי-אמריקאי "סטנד ביי מי", שאין בו פוליטיקה או אידיאולוגיה וכולו רק עזרה לזולת, ועל פעילותה של היו"ר גילה מילשטיין

מתנדבי ארגון "סטנד ביי מי" בלוס אנג'לס בערב הוקרהמתנדבי ארגון "סטנד ביי מי" בלוס אנג'לס בערב הוקרה

בנוף הארגונים הישראלים והיהודים בארצות הברית, ארגון Stand By Me ניצב במקום ייחודי. 

הוא לא עוסק בהסברה, לא מוּנע באידיאולוגיה פוליטית או אחרת, וכל תכליתו טהורה ואחת - עזרה לזולת, ובאופן ספציפי לישראלים החיים בלוס אנג'לס ובלאס וגאס שיום אחד נמסרה להם הידיעה המרה שהם חולים בסרטן.

"הייחודיות של 'סטנד ביי מי', היא שאנחנו עוזרים לבני קהילתנו, לישראלים-אמריקאים, משום שבמיוחד ברגעים הקשים של ההתמודדות עם המחלה, החולים ובני משפחותיהם מעדיפים לדבר בשפה העברית ולהיות במחיצת אנשים מקהילתם", מסבירה גילה מילשטיין, נשיאת הארגון.

Stand By Me מגישה עזרה במובן הרחב ביותר. "אנחנו עוזרים פיזית - אם בניקוי הבית, עזרה עם הילדים, סיוע בשיעורי בית, ליווי והסעות לטיפולים, אספקת ארוחות חמות ומשלוח אישי של חלה לשבת בכל שבוע", מספרת מילשטיין. "ולא פחות חשוב - אנחנו מגישים תמיכה נפשית: טיפולים פסיכולוגיים, קבוצות תמיכה, ביקורים אצל חולים מאושפזים. לכל חולה ולכל משפחה מותאם הטיפול האישי הנחוץ להם, ומתנדבי הארגון מיישמים את זה על בסיס יומיומי".

סיגל אנקרי, ממקימות "סטנד ביי מי", האחראית כיום על כל מערך הליווי והתמיכה במטופלים, נזכרת בהתרגשות כיצד נולד הארגון: אב לילדה בגן ילדים ישראלי-אמריקני בלוס אנג'לס, גבי אוסטרו, שמע יום אחד שחברתה של בתו אובחנה כחולת סרטן - והחליט לעשות כל שביכולתו כדי לעזור לה ולמשפחתה במלחמה הקשה שניהלו נגד המחלה הנוראה.

עם הזמן הצטרפו לגבי גם חיותה כהן, אורי סקאל, בתיה לוי (כיום מנהלת המתנדבים) ועוד עשרות מתנדבים. מעגל חולי הסרטן שסייעו להם התרחב.

מנהיגות ארגון Stand by Me (מימין לשמאל): סיגל אנקרי, גילה מילשטיין ובתיה לוי

מנהיגות ארגון Stand by Me (מימין לשמאל): סיגל אנקרי, גילה מילשטיין ובתיה לוי

כוח ותקווה לנצח את המחלה

גילה מילשטיין, אחות במקצועה ובעברה, נפגשה עם מחלת הסרטן פנים-אל-פנים כאשר אמה חלתה במחלה הקשה. היא הביאה את אמה מישראל לביתה בלוס אנג'לס וסעדה אותה ב-5 שנותיה האחרונות. לא מפליא על רקע זה, שכאשר אנשי הארגון פנו אליה בהצעה לעמוד בראש Stand By Me הם מצאו אוזן קשבת.

גילה לא חוסכת בדברי שבח על הצוות ועל המתנדבים הנפלאים שמאירים את הדרך לאנשים שחווים רגעי חשיכה - פסיכולוגיות, אחיות, עובדות סוציאליות, והרבה אנשים-מן-השורה ובעלי עסקים, למשל נשים שמתנדבות לשלוח את בישוליהן למשפחות חולי סרטן, מסעדות שמספקות ארוחות ואנשי מקצוע שתורמים את שירותיהם – ספרית, מוסכניק, מדריכת פלדנקרייז, כירופרקטית, היפנותרפית, ורבים נוספים. 

גילה: "אנחנו צוות מקצועי שהופך להיות חלק ממשפחה תומכת. כולנו נותנים מעצמנו בלב חם אהבה, כוח ותקווה לנצח את המחלה לאנשים שזקוקים לכך יותר מכל. הגמול שלנו הוא הסיפוק מתגובות החולים ומשפחותיהם, שנותנים לנו להרגיש כמי שעושים עבודת קודש".

כיום, מטפלים כ-60 מתנדבי Stand by Me בכ-30 חולי סרטן ובני משפחותיהם, וגילה מתכוונת להעצים את הארגון: "בעקבות פניות מחולי סרטן בלאס וגאס, פתחנו שם בתחילת השנה סניף של הארגון המנוהל בהתנדבות על ידי בחורה מדהימה בשם עופרה עציון. הקהילה הישראלית ווגאס קיבלה אותנו בחמימות, וגם שם התגייסו הרבה מתנדבים".

פילנטרופיה אקטיבית

ייעודה בחיים היה ברור לגילה מילשטיין, מגיל צעיר: היא התגייסה לעתודה האקדמית, סיימה בי"ס לאחיות ושירתה כקצינת אחיות במחלקת ההתאוששות בבית החולים רמב"ם. בהמשך התמחתה בפסיכיאטריה ונמנתה על מקימות בית החולים הכרמל (הישן) בחיפה והפיכתו לבי"ח פסיכיאטרי.

היא הגיעה ללוס אנג'לס יחד עם בעלה, אדם מילשטיין. בזמן שהוא למד לתואר שני במנהל עסקים ב-USC, גילה הוציאה רשיון אחות בארה"ב ועבדה 5 לילות בשבוע בבית חולים בוואלי של לוס אנג'לס, כדי לפרנס את המשפחה ולממן את לימודיו של אדם. 

הכל השתלם בסופו של דבר. אדם הפך לבעל חברת נדל"ן מצליחה. 

גילה ואדם פעילים בקהילה הישראלית-אמריקאית עוד משנות ה-90'. כך, למשל, הם נהגו לקלוט וללוות חולים מישראל שהגיעו באותה תקופה להשתלות איברים בארה"ב, כשעוד לא יכלו לעשות את זה בארץ, במסגרת ארגון שנקרא "ביקור חולים".

בשנות ה-2000 אדם וגילה לקחו צעד נוסף.

מספרת גילה: "החלטנו להקים קרן פילנטרופית אקטיבית: החלטנו שבנוסף לכתיבת הצ'קים, נעבוד בעצמנו ונשקיע מזמננו כדי לוודא שהיוזמות שבהן השקענו תשיגנה את מטרותיהן".

שורת הארגונים שהם תורמים להם ופעילים בהם ארוכה מאוד: החל מ-IAC,  אייפא"ק, StandWithUs, Aish Ha’Tora, ועד ספריית פיג'מה, השולחת ספרים בעברית ובחינם למשפחות ישראליות בצפון אמריקה – פרויקט שהקימו במו ידיהם.

צפו בווידאו על פעילות ארגון "סטנד ביי מי":

 

Stand By Me 2014


 

Stand By Me שואפים להגיע לכל חולי הסרטן בקהילה הישראלית-אמריקאית שיכולים להפיק תועלת מן השירותים שלנו. למידע נוסף, אנא היכנסו לאתר האינטרנט של העמותה 

לכל הכתבות החדשות

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה