התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

כך גוייסו בערב אחד בלוס אנג'לס 31 מיליון דולר לטובת צה"ל
שרות ILUSA | פורסם: 06.11.2015 15:57
כוכבי קולנוע ועסקים, חיילים בודדים, ראשי הקהילה היהודית ו"הביץ' בויס", התקבצו בבוורלי הילס סביב הטייקון הישראלי-אמריקני חיים סבן ושלפו פנקסי צ'קים

סמ"ר (מיל') אלי מגשימה חלום: תצלום עם אנטוניו בנדרס בלוס אנג'לס

סמ"ר (מיל') אלי מגשימה חלום: תצלום עם כוכב הקולנוע אנטוניו בנדרס בלוס אנג'לס (צילם: נועם חן)

קחו את כוכבי הקולנוע אנטוניו בנדרס ומארק וולברג... הוסיפו את השחקנים ג'ייסון אלכסנדר ולייב שרייבר ואת הבדרן ג'ייסון סגל... את סוכן העל ארי עמנואל ומפיק העל סטיב טיש... את הזמר אנריקו מסיאס והרוקיסט ג'ין סימונס (KISS)... ואת חברת בית הנבחרים לשעבר היהודיה-אמריקנית גבריאל גיפורדס מאריזונה, שנורתה בראשה במרכז קניות בטוסון במהלך קמפיין הבחירות שלה... ערבבו אותם עם הטייקון הישראלי-אמריקני חיים סבן (בתצלום משמאל של טיפאני רוז) ועוד כ-1,200 אורחים שמילאו מפה לפה את אולם האירועים במלון "בוורלי הילטון"... שימו ברקע את הוליווד ובוורלי הילס - ותקבלו 31 מיליון דולר לטובת רווחת חיילי צה"ל.

זו השנה התשיעית, שערב הגאלה של ארגון ידידי צה"ל (FIDF) בלוס אנג'לס הוא האירוע הפרו-ישראלי היוקרתי של השנה, מאז שחיים סבן ואשתו שריל מכהנים כפטרוניו הראשיים.

בני הזוג קיבצו את צמרת הוליווד והקהילה העסקית באל.איי, כוכבי היי-טק ואופנה - ופנקסי הצ'קים נשלפו:

את התרומה הגבוהה ביותר הרים הרב יחיאל אקשטיין, נשיא ומייסד הקרן לידידות ישראלית-נוצרית, שערב קודם השיק את הוצאת ספרו החדש בביתו של סבן בלוס אנג'לס. הרב ארשטיין 'החזיר' באמצעות ארגונו 8.4 מליון דולר.

חיים ושריל סבן נותרו התורמים הפרטיים הגדולים של הארגון - 5 מיליון דולר, אך השנה 'נצמדו' אליהם פלורנס ואיל העסקים סרג' עזריה שהרימו סכום דומה.

פול ומוריס מרציאנו, ממקימי חברת האופנה Guess, תרמו 2.7 מיליון דולר.

הפילנטרופים קייסי ולורה וסרמן - 2.1 מיליון דולר.

ליאו דייוד, ניצול שואה, ממקימי ארגון ידידי צה"ל לפני 35 שנה, תרם מיליון דולר.

הבאסיסט הישראלי אמריקני של להקת "קיס", ג'ין סימונס

הבאסיסט הישראלי-אמריקני של להקת "קיס", ג'ין סימונס, תרם 50,000 דולר והגיש הופעה קצרה (בתצלום למעלה של נועם חן).

השחקן הקומי ג'ייסון אלכסנדר עם  סמלת אמה וסמ"ר שחרהשחקן הקומי ג'ייסון אלכסנדר עם  סמלת אמה וסמ"ר שחר  (צילם: נועם חן)

"בימים בהם קוראים להחרים את ישראל, אנחנו כאן להראות את התמיכה האדירה של צמרת הוליווד והקהילה היהודית-אמריקנית, בישראל ובחיילי צה"ל", אמר סבן בהתרגשות. "השבועות האחרונים הוכיחו שחיילי צה"ל וכוחות הביטחון איתנים ונחושים להגן על מדינת ישראל מכל איום, ואנחנו כאן כדי להוקיר תודה ולתמוך בהם בכל הדרוש להם".

ורדה פומרנץ, לשעבר קצינת נפגעים ראשית של צה"ל,' go jhho xci15 החיילים, ממגוון יחידות צה"ל, בהם חיילים בודדים שנולדו וגדלו בארה"ב והחליטו לעלות לארץ ולהתגייס לצה"ל, היו כמובן כוכבי הערב האמיתיים.

ואת הנאום שהזיל דמעות נשאה ורדה פומרנץ, לשעבר קצינת נפגעים ראשית של צה"ל (בתצלום מימין של טיפאני רוז, עם מארחה חיים סבן), ששכלה את בנה הצעיר, דניאל ז"ל, במבצע "צוק איתן" בעזה, ושיתפה את אורחי הגאלה בהתמודדותה עם השכול ובפגישתה עם הוריו של החייל הבודד מקס שטיינברג ז"ל, שעלה לארץ מלוס אנג'לס ונהרג באותו אירוע עם דניאל.

הכרזתה ש"מבחינתי המלחמה לא הסתיימה עד ש(גופותיהם של) הדר גולדין ואורון שאול לא יוחזרו ארצה", גרפה מחיאות כפיים של הסכמה כללית.

להקת הביץ' בויס

כמדי שנה, המוסיקאי דיוויד פוסטר ניהל את המוסיקה שליוותה את האירוע, ושיאה הייתה הופעת הלהקה האגדית The Beach Boys (בתצלום למעלה של טיפאני רוז).

ונראו באירוע ישראלים-אמריקנים לא מעטים, בהם איש העסקים אלי טנא, המפיקים אבי לרנר ואבי ארד והאמרגן משה נוי.

סיכם את האירוע מנכ"ל FIDF, אלוף (מיל') מאיר כליפי-אמיר: "אין דבר שיותר מחמם את הלב מלראות תמיכה וסולידריות גדולה כל כך של יהדות ארה"ב כלפי מדינת ישראל וחיילי צה"ל".

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה