התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

המתנדבים בעם
שרות ILUSA | פורסם: 27.11.2015 07:45
סיפוריהם המרגשים של מתנדבים בארגון Stand By Me המסייע לחולי סרטן ולבני משפחותיהם בלוס אנג'לס ובלאס וגאס. קבלה ונתינה

מתנדבי ארגון סטנד ביי מי: נתינה וקבלהמתנדבי ארגון Stand By Me: נתינה וקבלה

הם לבו של כל ארגון שלא למטרות רווח - המתנדבים. ועל אחת בארגון כמו Stand By Me, המסייע לחולי סרטן ולבני משפחותיהם בלוס אנג'לס ובלאס וגאס. בלעדיהם לא הייתה מתאפשרת התמיכה הרציפה והבלתי אמצעית באנשים שזקוקים לכך יותר מכל.

הארגון, שהחל עם קומץ אנשים בעלי כוונות טובות, גדל ל-60 מתנדבים. סיגל אנקרי, שהייתה שותפה להקמת הארגון. ובתיה לוי, מראשונות המתנדבים לארגון, מונו למנהלת המתנדבים (בתיה) ולאחראית על מערך הליווי והתמיכה במטופלים (סיגל).

חבורה מלוכדת שערוכה לעזור

חניתה הורוביץ, המתנדבת כבר מזה שנתיים בארגון, הגיעה דרך חברה שמתנדבת בעצמה. "אביו של בעלי נפטר מסרטן כשהוא היה רק בן שבע", מספרת חניתה, "וכששמעתי על פעילות סטנד ביי מי זה מייד נגע לליבי".

ככל שנכנסה לזה הבינה עד כמה הנוכחות שלה - ושל כל מתנדב, במפגשים עם החולים, מאירה את עולמם ואת חייהם של בני משפחותיהם. "כל עזרה קטנה, כל הושטת יד, כל מחווה מהווה עבור החולים עולם ומלואו. למשל, להבאת עוגה וחלה ביום שישי לבתי משפחות חולים יש כוח רב. חולים ובני משפחותיהם מתרגשים מזה עד דמעות". 

היום חניתה רואה בארגון משפחה שנייה, חבורה מלוכדת שבכל עת ושעה ערוכה ומוכנה לעזור, עם יכולות נתינה עצומות ואוזן קשבת.

כך גם מיכל סבג, שחברה הכירה לה את הארגון לפני כ-5 שנים - ומאז היא בפנים, נהנית מכל חיוך של מטופל ומכל מחמאה של חולה או בן משפחה. עבורה זו הזדמנות להשתתף בעבודת קודש.

ועבור כרמית כהן, 6 שנים ב-Stand By Me, זהו מקור לסיפוק וליצירת קשרים אנושיים עמוקים ומחממי לב עם אנשים שהנתינה היא בנפשם - נתינה לא רק לנצרכים אלא גם למתנדבי הארגון.

הצד השני של המתרס

מזל, מתנדבת חדשה יחסית בארגון, מכירה את נושא הסרטן מהצד החולה של המתרס. "בשנת 2006", היא מספרת, "קיבלתי את המחלה בפעם הראשונה, ובמרץ 2012 קיבלתי את המחלה בפעם השנייה רק בצורה יותר קשה. השמיים נפלו עליי. בתי הבכורה התנדבה אז לצבא בארץ והייתי פה עם בתי הקטנה, שהייתה אז בת 11.

"קיבלתי את הבשורה בתדהמה והראשונה ששיתפתי בה הייתה בתיה, והיא הגיעה אליי מייד עם סיגל - ומאותו רגע לא הייתי לבד. הן נתנו לי את הביטחון שאני אעבור את התקופה הקשה הזאת יחד איתן. וכך היה. הן תמכו לא רק בי, אלא גם בבנותיי וידעתי שאני יכולה לסמוך עליהן ועל הארגון.

"תודה לאל עברתי את התקופה בניצחון, המון בזכות בתיה, סיגל ושאר מתנדבי סטנד ביי מי המדהימים והנאמנים, שנתנו לי הכל - חיזוקים, תמיכה הנפשית, אהבה".

מאז שהחלימה ולאחר שקיבלה תמיכה, היא החלה לפני כשנתיים לתמוך בחולים אחרים. "התרומה העיקרית של הארגון היא ההרגשה שהוא נותן לחולים שהם לא לבד, שהם מוקפים בחברה אוהבת, תומכת, איכפתית, שנמצאת בשבילם לכל דבר שיצטרכו, אם זה מבחינה נפשית או פיזית", אומרת מזל. "בכל פעם שאני מבקרת חולה בביתו וגורמת לו לחייך אני מבינה כמה הארגון הנפלא הזה חשוב למען הקהילה".

נלחם בסרטן של אמו

גיא וייסמן הכיר גם הוא את הארגון מהצד השני של המתרס. במשך 9 שנים נלחם לצד אמו במחלת הסרטן עד שנפטרה בסוף שנת 2013. במהלך המחלה התוודע גיא לארגון.

"Stand By Me נתן לאמי תקווה והחזיק אותה בחיים", הוא מספר. "וביחד עם זה, עזר לי להתמודד עם הטיפול באמי החולה".

לא רק עזרה חומרית, "את ההקלה הכי גדולה קיבלה אמי מהשיחות עם המתנדבות, שיכלה לשתף אותן בכאביה. זה גרם לה להרגיש שהיא שייכת למשהו מיוחד. הארגון היה שם בשביל אמא שלי, כמו מלאכים עלי אדמות, כל הזמן - בעליות ובמורדות... עד הסוף".

לאחר שאמו נפטרה, גיא עשה את הדבר המתבקש ביותר עבורו והצטרף לשורות המתנדבים.

Stand By Me שואפים להגיע לכל חולי הסרטן בקהילה הישראלית-אמריקאית שיכולים להפיק תועלת מן השירותים שלהם 
למידע נוסף, אנא היכנסו לאתר האינטרנט של העמותה 

Stand By Me נמצאים כאן כדי שאף אחד לא יתמודד עם מחלת הסרטן לבדו... מחמם לב לשמוע על פעילות הארגון הישראלי-אמריקאי "סטנד ביי מי", שאין בו פוליטיקה או אידיאולוגיה וכולו רק עזרה לזולת, ועל פעילותה של היו"ר גילה מילשטיין

"התמיכה, המגע האנושי, התפילות, החשיבה החיובית, נתנו לי כוח ותקווה בתקופה הקשה בחיי"...חולי סרטן ישראלים בלוס אנג'לס זוכים לסיוע מהלב ממתנדבי ארגון Stand By Me: "הם עשו את כל ההבדל במאבקי בסרטן השד", מספרת פרן ג'רארד

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה