התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

בלב מנהטן: בחזרה לשנות ה-50 בתל אביב
מאת: מאיה טריפ; צילם: עידו סימן טוב | פורסם: 29.11.2015 17:22
ערב הגאלה של הארגון הישראלי-אמריקני "מועצה מקומית ניו יורק" החליט לא להיות אירוע הוליוודי נוצץ והעדיף חומוס וטחינה בסגנון שוק הכרמל. היה מהמם

הקונסול הכללי הישראלי בניו יורק, עידו אהרוני, מרעיף שבחים על היו"ר וסגניתו היוצאים של ארגון "מועצה מקומית ניו יורק", ארן היימן ואיה שכטרהקונסול הכללי הישראלי בניו יורק, עידו אהרוני, מרעיף שבחים על היו"ר וסגניתו היוצאים של ארגון "מועצה מקומית ניו יורק", ארן היימן ואיה שכטר

״עם קצף גל ועננה, בניתי עיר לי לבנה...״

הארגון הישראלי-אמריקני "מועצה מקומית ניו יורקנפרד מאחד המייסדים השב לישראל בערב גאלה מהמם, ששיחזר לערב אחד את תל אביב של שנות ה-50 של המאה הקודמת.

לצורך האירוע 'השתלט' הארגון על מסעדת ״אל אוריג׳ינאל״ בשדרה התשיעית במנהטן ושילט אותו בכרזות בעברית בסגנון וינטייג׳י שקידמו את האורחים.

רבים הגיעו בתלבושות 'תקופתיות' - גברים חבושי גבעות ונשים עם שמלות של פעם הצטלמו ב״צלמניה״ שנפתחה לתיעוד האירוע.

בר באווירת שוק הכרמלבר באווירת שוק הכרמל

עם כוסות יין תוצרת הארץ, או ״גזוז״ למי שמתנזר, ליד ״שוק הכרמל״, ראשי ארגונים ישראליים ויהודיים ניו יורקיים אכלו פיתות עם חומוס וטחינה, ויכלו לעיין בעיתון ״דבר״ ישן.

אירוע ההתרמה "מועצה מקומית ניו יורק", שנמכר כולו מראש, החליט להיות ״ישראלי״ ולא לנסות להתחפש לאירוע הוליוודי נוצץ - והמפיק יניב הדד, בעזרת ראשי צוות המשימה דורית ניסן ושרית חביב ועשרות מתנדבים, עמדו באתגר להקים לתחייה בפינה אחת במנהטן, לערב את, את תל אביב של פעם.

מימין לשמאל: מנכ״לית המועצה פזית לויתן, חברת המועצה זמירה חן, סגנית יו״ר המועצה שירה ורדי, חברת הקבינט ניצי כהן ויו״ר המועצה רינה שקולניקההנהגה הנוכחית של "מועצה מקומית ניו יורק", ימין לשמאל: מנכ״לית המועצה פזית לויתן, חברת המועצה זמירה חן, סגנית יו״ר המועצה שירה ורדי, חברת הקבינט ניצי כהן ויו״ר המועצה רינה שקולניק

אורחי הכבוד של הערב היו עו"ד ארן היימן ואיה שכטר, שהיו ממקימי "מועצה מקומית" לפני כ-3 שנים, וכיהנו כיו"ר וכסגן היו"ר. וזו גם הייתה הזדמנות להציג את המנהיגים הנוכחיים הממשיכים את דרכם - רינה שקולניק, יושבת ראש המועצה, שירה ורדי סגניתה, ופזית לויתן, מנכ״לית המועצה.

רינה נשאה דברים חמים ומרגשים על חזונם ופעילותם של היימן ושכטר. הקונסול הישראל בניו יורק, עידו אהרוני, הוסיף ברכות. הזמרת זמירה חן, החברה במועצת המנהלים של "מועצה מקומית ניו יורק", השמיעה מעין שיר פרידה להיימן, החוזר עם משפחתו לישראל.

בהמשך הערב התקיימה מכירה פומבית שקטה של מתנות ערכיות שנתרמו על ידי פעילי "מועצה מקומית", אנשי עסקים התורמים לה וארגונים הפועלים בשיתוף פעולה איתה - למשל: סיור בכנסת ישראל, ארוחת צהריים אישית עם הקונסול, שבוע בבית נופש בהמפטונס, כדורגל חתום על ידי פלה, כדורסל חתום על ידי מכבי תל אביב וגם... אוסף בקבוקי הוויסקי של ארן היימן.

מפיק האירוע, יניב הדד, עם חברת המועצה סיוון הדרי וצוות ״ילדודס״מפיק האירוע, יניב הדד, עם חברת המועצה סיוון הדרי וצוות ״ילדודס״

מייד לאחר אירוע הגאלה ממשיכה "מועצה מקומית ניו יורק" בפעילותה: חברי המועצה נפגשו עם הוריו של סגן הדר גולדין ז״ל, שביקרו בניו יורק, והפיקו אירוע קהילתי עם ד״ר שלומי רביד בנושא עמיות יהודית.

פזית לויתן, שהחלה דרכה ב"מועצה מקומית" כמתנדבת והפכה למנכ״לית הארגון, מספרת שהאירוע הגדול הבא של הארגון יהיה "יריד התעסוקה", שייערך זו השנה השלישית (ב-10 בפברואר 2016), במטרה לחבר בין מחפשי עבודה ישראלים-אמריקנים לעסקים ישראלים-אמריקנים שמחפשים עובדים. "זה אירוע חשוב לכלל הקהילה שיכלול בין היתר פאנלים וקבוצות עבודה קטנות", אומרת פזית.

לאפריל 2016 מתכננים ב"מועצה מקומית ניו יורק" להפיק כנס מנהיגות ישראלית.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה