התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

גיוס שיא בניו יורק למען צה"ל: 33 מיליון דולר בערב אחד
שרות ILUSA; צילם: שחר עזרן | פורסם: 17.03.2016 19:16
את קטעי ההתרגשות סיפקו מג"ד גולני שנפצע קשה והוכיח ל-1,300 האורחים שהצליח לחזור לעמוד על הרגליים והופעתה החונקת מדמעות של האם השכולה ענת אריאל

מתרימים ותורמים ב"וולדורף אסטוריה": (מאחור, משמאל לימין) מנכ"ל ארגון ידידי צה"ל בארה"ב האלוף (מיל') מאיר כליפי-אמיר, נשיאת הארגון לשעבר נילי פאליק, (רביעי משמאל) שר הביטחון משה יעלון, היו"ר הארצי של הארגון ארתור סטארק, ונשיא הארגון הנוכחי פיטר ויינטראוב, עם אורחים מצה"למתרימים ותורמים ב"וולדורף אסטוריה": (מאחור, משמאל לימין) מנכ"ל ארגון ידידי צה"ל בארה"ב האלוף (מיל') מאיר כליפי-אמיר, נשיאת הארגון לשעבר נילי פאליק, (רביעי משמאל) שר הביטחון משה יעלון, היו"ר הארצי של הארגון ארתור סטארק, ונשיא הארגון הנוכחי פיטר ויינטראוב, עם אורחים מצה"ל

שתי יממות לאחר שארגון הקהילה הישראלית אמריקאית (IAC) גייס לטובת פעילויותיו 16.5 מיליון דולר בערב גאלה מפואר שהתקיים בבוורלי הילס בהשתתפות כ-1,200 אורחים, ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית (FIDF) שבר את כל שיאי ההתרמות למטרות ישראליות, כשגייס סכום כפול, 33 מיליון דולר, מכ-1,300 אורחי הגאלה שלו, שהתקיימה במלון "וולדורף אסטוריה" הקלאסי בניו יורק.

המשתתפים כללו אנשי עסקים אמריקנים שהגיעו מרחבי ארצות הברית, משלחת עשירים מפנמה ואורחים מישראל - נציגים של מערכת הביטחון וכ-30 חיילים וקצינים נבחרים ממגוון יחידות צה"ל - בהם חיילים בודדים מארה"ב וחיילים שזכו באותות הערכה.

"ערבות הדדית" היה נושא הערב, כשאת קטעי ההתרגשות סיפקו סא"ל שי סימן טוב, מג"ד גדוד 12 של חטיבת גולני שנפצע קשה במבצע "צוק איתן"; מלווה ברעייתו דניאלה וילדיו הקטנים, סיפר סימן טוב את סיפור פציעתו ושיקומו. "אחרי שנפצעתי, הבטחתי לעצמי שאצא מבית החולים כשאני עומד על רגליי ואכן עמדתי בהבטחה זו", ונעמד על רגליו לקול תשואות הקהל... והופעתה החנוקה וחונקת מדמעות של האם השכולה ענת אריאל, אמה של סרן תמר אריאל, נווטת הקרב הדתייה הראשונה בחיל האוויר, שנהרגה באסון מפולת השלגים ברכס האנאפורנה בנפאל לפני כשנתיים.

שר הביטחון משה יעלון ואם בגאלת ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית (FIDF)

ננצח גם הפעם

את הנאום 'המדיני' נשא שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, שניסה להרגיע את הקהל המודאג מאינתיפאדת הסכינים המתחוללת בישראל. "אנו ננצח במאבק הזה, כי אין לנו ארץ אחרת. העם שלנו חזק, והוא יגבור על דורשי רעתו גם הפעם", הבטיח יעלון. 

ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, שלח ברכה מצולמת. ואילו אל"מ יעקב מנדלוביץ, מפקד בה"ד 10 - בסיס ההדרכה לרפואה צבאית, שוחח בשידור לווייני חי מקריית ההדרכה החדשה שבנגב.

שלדון וד"ר מרים אדלסון

פילנטרופיה ביד נדיבה

בשיאו של הערב נשלפו פנקסי הצ'קים. גם כאן (כמו בגאלת ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית) התורמים הגדולים היו הטייקון שלדון וד"ר מרים אדלסון (בתצלום למעלה), שהרימו את התרומה האישית הגבוהה שנתרמה אי פעם לארגון ידידי צה"ל בארה"ב - 10 מיליון דולר.

ארגון "אור לחייל" תרמו 2.8 מיליון דולר.

המנהיגות הצעירה של  FIDF בניו יורק אספו יחד 1.6 מיליון דולר.

קרן "ג'נסיס", "מסע ישראל" וארגון "נפש בנפש" - מיליון דולר כ"א. גם יו"ר הארגון לשעבר, נילי פאליק, תרמה מיליון דולר.

הפדרציה היהודית-איראנית בניו יורק 610,000 דולר.

ארגון "בית מורשה" בניו יורק - חצי מיליון דולר.

ב-FIDF מציינים, כי הגאלה מהווה רק כשליש מסך התרומות הארגון מגייס מדי שנה בארה״ב - כ-100 מיליון דולר לטובת חיילי צה"ל ומשפחותיהם.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה