התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

נותנים? תקח. גם אתם חלק מהקהילה היהודית
הרב אלחנן פופקו | פורסם: 27.10.2018 07:41
כמעט ושכחנו, אך הקהילה היהודית ברחבי ארה"ב מסייעת ומחזקת את חבריה. ישראלים רבים אינם מודעים ליד המושטת לעזרה - גלו כיצד גם אתם יכולים לקבל סיוע

כשעוברים לארץ חדשה, לפעמים כל כך עסוקים בלהסתכל רחוק ולחפש ובאתגרים שבאים בדרך כלל עם המעבר מעבר לאוקיינוס ששוכחים את מה שיש לנו מול העינים. ישראלים רבים חיים אפילו בקהילות יהודיות גדולות ושוכחים שגם הם חלק מהקהילה היהודית-אמריקאית, קהילה אוהבת ומפרגנת. שכחה זו באה גם כאשר מדובר בדברים שנוסדו ונועדו לעזור לאנשים במצב דומה לשלנו.

לקהילה היהודית באמריקה ישנם משאבים לא מבוטלים אשר מיועדים לחזק את העתיד היהודי בארה''ב. למרבה הצער לא מספיק ישראלים משתמשים במשאבים אלו. לא מדובר רק בבתי כנסת, בתי ספר מרכזים קהילתיים ו JCC

לקהילה היהודית בארה''ב ישנם משאבים רבים אשר נועדו בדיוק לאנשים כמוכם. אחרי למעלה ממאתיים שנה של קהילה יהודית פעילה, יש ליהדות ארה''ב במה להתגאות. הקהילות והמשאבים שנבנו כאן נועדו לחזק את הקהילה היהודית בארה''ב ואין שום סיבה שישראלים המתגוררים כאן לא יקחו חלק בקהילה זו.

 

כמובן, שרוב הדברים האלו הינם תלויים במקום המגורים שלכם. אי אפשר להשוות את המשאבים של הקהילה היהודית בניו יורק או מיאמי למה שאפשר למצוא במיזורי או אלבמה. אז דבר ראשון, איפה שאתם נמצאים, חפשו בגוגל או כל אמצעי אחר מה זמין לכם באזור שלכם. חשוב לציין כי הרבה פעמים, מצויים משאבים בתוך אירגון שאתם לא מודעים להם. כך למשל להרבה פדרציות יהודיות (UJA Federation) מקומיות ישנם תכניות תמיכה למי שזקוק לסיוע כלכלי. בערים רבות תמצאו ארגונים יהודיים כמו COJO בניו יורק שעוזרים לכם לבדוק אם אתם זכאים לסיוע כלכלי מהממשלה או לביטוח רפואי מסובסד או חינמי. להרבה מרכזי קהילה (JCC) יש מרכז מידע על מקומות עבודה שמתפנים ועל מקומות שקל יותר לחפש שם עבודה. לכן חשוב, לא משנה איפה אתם, קודם לבדוק מה יש לכם באיזור.

{openx:142}

דוגמאות של ארגונים שאפשר להיעזר בהם הם למשל קרנות יהודיים התומכים בחיים יהודים בחו''ל, ספריות ששולחות ספרים חינוכיים לילדים חינם כגון PJ Library  והIAC Keshet  , אירגון OneTable  שעוזר לכם למצוא ולערוך ארוחות ליל שישי, ארגון Chai Lifeline  שעוזר לאנשים עם המתמודדים עם מחלות כרוניות ועוד הרבה.

כמובן, בל נשכח את הקהילה היהודית החמה שנמצאת  ועושה כל כך הרבה טוב, אוהבים לעזור, ותמיד שמחים לראות אנשים חדשים. בקיצור, איפה שאתם לא נמצאים תמיד תזכרו שאתם חלק מקהילה גדולה, אוהבת, ונותנת.

 

הרב אלחנן פופקו הוא מורה, סופר, ורב. הוא נשיא האירגון איתן-רשת
יהודית לישראלים אמריקאים. הוא מתגורר עם אשתו במנהטן

הוסף תגובה חדשה