התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - נדבנות

סקירת מצב התרומות שהגיעו מארה"ב לישראל בשנת 2021
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 21.06.2021 09:18
כיצד ניתן לקבל תרומות מארצות הברית? כל הפרטים בכתבה הבאה

 

מאז קום המדינה ולמעשה עוד לפני כן, התבססו המוסדות השונים בישראל על תרומות שהגיעו מקהילות יהודיות, בעלי הון וגורמים אחרים מכל העולם, ובראש ובראשונה מארצות הברית. אין זה סוד שהקהילה היהודית וכן קהילות אחרות, מגייסות לא מעט כסף לתרומות עבור מוסדות, ארגונים, גופים וגורמים אחרים שפועלים בישראל לטובת רווחת הכלל או רווחת קהילות ספציפיות. 

הצורך בתרומות, בפרט מארצות הברית, נובע משתי סיבות עיקריות. ראשית, עצם העובדה שמדינת ישראל היא מדינה קטנה, עם כמות אוכלוסייה קטנה יחסית, ואין לה יכולת לכלכל בעצמה את כל הצרכים שלה בוודאי לא את כל הצרכים הביטחוניים, חברתיים, חינוכיים ואחרים. שנית, מדינת ישראל במשך השנים, בין אם זה כחלק ממדיניות ובין אם זה כחלק מסדרי עדיפויות, מעדיפה לא להשקיע בדברים מסוימים ועל כן, בשביל שהם יוכלו להמשיך ולהתקיים יש צורך בגיוס תרומות. 

אנחנו יכולים למצוא מנכלית השקעות בארגונים שונים שעוסקת בכל התחום של גיוס תרומות מארצות הברית, כך היה גם בשנת 2020 וכך יהיה גם בשנת 2021. מדובר באשת מקצוע מנוסה ומקצועית, שיש לה את כל היכולות, הכישורים והקשרים, לגרום ליהודים בארצות הברית וכן לגורמים אחרים (למשל, מהקהילה האוונגליסטית) להכניס יד לארנק ולתרום. 

היכן אנחנו יכולים למצוא תרומות מארצות הברית?

כל מנכלית השקעה שמתעסקת עם תרומות שמגיעות מארצות הברית, יודעת שיהודים אמריקאים או גורמים אחרים שמוכנים לתרום, עושים זאת עבור מטרות שונות, בין אם הן כאלה שמשרתות את כלל האוכלוסייה בישראל, בלי הבדלים של דת, מין, גזע, לאום וכדומה, ולעומת זאת, יש כאלה שעושים זאת עבור מטרות שמשרתות אינטרסים או אידיאולוגיה מסוימת. 

אנחנו יכולים למצוא תרומות אמריקאיות במוסדות חינוך, תרבות, בריאות, מוסדות אקדמיים, מוסדות רווחה, גופים וארגונים שמיועדים לחיילים ועוד. לעיתים התרומות מגיעות באופן ישיר ולעיתים הן מגיעות דרך גורם מתוך כזה או אחר. 

התרומות מאפשרות לאותם גופים לרכוש ציוד, מכשירים ופריטים אחרים שהם רלוונטיים עבורם ועבור האנשים שמשתמשים בשירות שלהם, ולא פעם התרומות אפילו מאפשרות לאותם גופים וארגונים בישראל לפעול ולקיים את מטרותיהם. 

מה מצב התרומות בשנת 2021?

כידוע, בשנת 2020 העולם עבר טלטלה קשה בגלל הקורונה. אין ספק שזה השפיע לשני הכיוונים. כלומר, מצד אחד, קהילות ובעלי הון אמריקאים נפגעו, גם אם לא מדובר בפגיעה כלכלית קשה, הם בוודאי הרגישו את זה המשבר וירגישו אותו עוד זמן רב. מצד שני, ישראל בכלל ובפרט גופים וארגונים ישראלים, זקוקים לתרומות יותר מבשנים עברו, בגלל המשבר. 

סביר להניח שהתרומות ימשיכו לזרום, באמצעות בעלי הון, חברות וארגונים גדולים שהמשבר פחות השפיע עליהם, מאשר דרך קהילות קטנות שמבוססות על אנשים שנפגעו מהמשבר וייתכן ועדיין מחפשים דרכים כיצד להתמודד איתו ואיך להתגבר עליו בעצמם. 

 

הוסף תגובה חדשה