התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - חברה ופוליטיקה

המהפכה הישראלית יצאה לדרך
מאת: גיא שיצר | פורסם: 19.03.2013 02:01
המועצה המקומית ניו יורק ציינה את תחילת פעילותה בסמינר השקה. עשרות מוזמנים ישראלים ייצגו את הקהילות השונות במטרופולין וניסו לסייע לראשיה להציב יעדים

ארן היימןיו"ר המועצה, ארן היימן, נואם בפתיחת סמינר ההשקה. מציבים מטרות

92ndY, המרכז הקהילתי-יהודי שבאפר איסט סייד, אירח ביום ראשון את סמינר ההשקה הרשמי של 'מועצה מקומית ניו יורק', או בקיצור "המועצה" – ארגון הגג הישראלי הראשון שקם באזור ניו יורק.

כ-150 איש לקחו חלק בסמינר, במהלכו התקיימו סדנאות שחולקו על פי 6 קטגוריות, שמאגדות בתוכן את צרכי הקהילה הרלוונטיים לפעילותה העתידית של המועצה: חינוך, תרבות, סיוע לעסקים ותעסוקה, עשייה חברתית ועזרה קהילתית, שיתוף פעולה עם קהילות וארגונים אחרים, ייצוג מול ממשלת ישראל ודעת הקהל בישראל. 

הסדנאות והמשובים שהתקבלו במהלכן נועדו לסייע לראשי הארגון להציב מטרות לשנת פעילותה הראשונה של המועצה. בסדנאות, שנוהלו על ידי קבוצת המנהיגים הישראלים המקומיים שנבחרו כחבר הנאמנים וכמשקיפים במועצה, השתתפו עשרות מוזמנים ישראלים אשר מתגוררים ברחבי המטרופולין וייצגו את הקהילות השונות באזור.

40 החברים במועצה מייצגים מעל 30 ארגונים הקשורים לישראל ופעילים בניו יורק, ביניהם הסוכנות היהודית לישראל, הפדרציה היהודית של ניו יורק, דור חדש, ידידי צה"ל בארה"ב (FIDF), תנועת הצופים, השומר הצעיר, המרכז הקהילתי היהודי (JCC) במנהטן, המרכז הקהילתי היהודי (JCC)  בטנפליי, המרכז הקהילתי 92Y Israeliness, בראשית, הקרן החדשה לישראל, עמותת עלם ועוד.

בין הדוברים שבירכו על פועלה של המועצה בדברי הפתיחה היו שלומי קאופמן, סגן הקונסול הכללי הישראלי הכללי בניו יורק; חסיה ישראלי, ראש משלחת הסוכנות היהודית בצפון אמריקה ומרשה ריקליס, מהפדרציה היהודית בניו יורק.

המועצה המקומית ניו יורק מקווה לתת מענה לקהילה הישראלית העצומה המתגוררת בניו יורק רבתי, המונה על פי הערכות כ-150 אלף איש. באזור, הכולל את העיר ניו יורק וסביבותיה בתחום הטרי-סטייט, ניתן למצוא עשרות ארגונים ישראליים ואחרים הפועלים למען מדינת ישראל ולקידום אספקטים שונים של החברה הישראלית. לצידם קיימים עוד עשרות רבות של ארגונים שפועלים לטובת הקהילה היהודית של ניו יורק. לעומתם, המועצה מתעתדת להיות הארגון הראשון שבא לפעול למען הצרכים הספציפיים של הקהילה הישראלית וחבריה ולשמש כארגון גג עבור כל יתר הארגונים.

הלוח הפתוח נפתח לשירותכם: פרסמו מודעה בחינם!

- לידיעה המקורית על הקמת המועצה ב-ILUSA

עוד באזור ניו יורק/ניו ג'רזי:

מדוע הוצאו ספרי הקודש מקבריהם?

הפוליטיקאי הלוחם בסמים נתפס עם שקית מריחואנה

סיפורי ניו יורק: הרבה יותר מסתם פארק

הוסף תגובה חדשה