התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - חברה ופוליטיקה

עיר בתנועה: כמו שיכור מתנדנד
הטור הניו יורקי של ניב קייקוב | פורסם: 19.03.2013 18:55
כשהשיכור השכונתי הטריד אותו במסעדה, ניב קייקוב ניסה להתעלם. כשהבין טוב יותר מי עומד מולו, השתנתה נקודת מבטו. האם הבחירות שלנו באמת קובעות את גורלנו?

הומלס בניו יורק"אתה מאמין שהאיש הזה היה מורה?". הומלס בניו יורק

הלכתי לקנות אוכל סיני.

נכנסתי למקום הקבוע שלי בשכונה. הבעלים כבר מכיר אותי היטב ויודע מה אני אוהב. באופן כללי זו הרגשה טובה כשאתה נכנס למקום ומקבל יחס אישי וחם, נותן הרגשה של בית שלעיתים חסרה לי פה. אני יושב וממתין שההזמנה שלי תהיה מוכנה, גולש קצת, מתעדכן. בכל זאת כבר שעה שלמה שלא בדקתי את הפייסבוק.

פתאום נכנס למסעדה "השיכור השכונתי". הבחור הזה מסתובב בשכונה - שיכור עם אופציה לנרקומן. את ראשו מעטרות ראסטות, את גופו ריח רע (די צפוי אצל אחד שישן על ספסל ציבורי).

בקיצור, אני גולש לי בשקט כשהוא נכנס למסעדה, רוכן מעליי ומתחיל לנהום ולמלמל מילים לא ברורות ואז עובר לצעקות, ממש צורח עליי ומאיים. בסערת מחשבות מהירה אני מנסה להבין איפה טעיתי: עשיתי משהו לא בסדר? האם אני עומד לחטוף את בקבוק הבירה שלו בראש? בכלל הסתפרתי היום... "אבל אחי, למה ככה?!"

מהר מאוד נכנסתי למצב מגננה ועשיתי מה שכל לוחם אמיתי ומיומן, יוצא יחידה צבאית עורפית שכמוני, היה עושה במצבי: חזרתי לבהות במסך הטלפון שלי. קיוויתי שיתנדף. אכן, באומץ רב התרכזתי במסך והתפללתי שהשיכור פשוט ילך.

חלפו בקושי כמה שניות ולפתע התעופף לעברנו המוכר הסיני, שהתגלה כווריאציה מקומית של הענק הירוק בעת צרה, הניף את השיכור באוויר והעיף אותו החוצה, תוך שהוא צועק עליו: "אמרתי לך לא להכנס לכאן יותר!".

הוא נכנס חזרה ישר למטבח וחזר מיד עם המנה שלי. כשהוא מתנשף, מזיע ונראה מתוסכל, הדבר היחיד שיצא לו מהפה היה: "אל תדאג, שטפתי ידיים". הסתכלתי עליו. "תודה, אבל יותר חשוב שתשתה מים", עניתי. "שב, אתה יכול להירגע, הכל בסדר". הסיני קיבל את עצתי.

"אתה מאמין שהאיש הזה היה מורה?", אמר אחרי כמה שניות, כשנרגע מעט. "באמת?", התפלאתי. בשלב זה נכנסו למסעדה עוד לקוחות. שילמתי ובאתי לצאת כשהשיכור הציץ לפתע מהחלון וחייך מאוזן לאוזן. המוכר הסיני התחיל לצחוק. "נו, אתה רואה עם מה אני מתמודד בכל יום?", אמר.

הסקרנות שלי התעוררה. מורה??! מה קרה לו? מה גרם לו להפסיד הכל ולהגיע למצב כזה? באיזו נקודה או צומת בחייו בחר בכיוון הזה? אני לא יודע אם אי פעם אקבל תשובות לשאלות הללו.

חשבתי על הבחירות הגדולות שקיבלתי והשפיעו על מסלול חיי. בחירות שהשפיעו גם על הסובבים אותי, על האנשים שאני אוהב. לא יכולתי שלא לחוש אסיר תודה על מה שיש לי, על האנשים המדהימים שזכיתי לחלוק איתם את חיי.

בדרך הביתה עברתי ליד הכניסה לסאבוויי. השיכור עמד למעלה וצרח על האנשים שיצאו מהרכבת. חייכתי אליו, הוא חייך בחזרה.

לאתר של ניב קייקוב

ניב קייקוב

הלוח הפתוח נפתח לשירותכם: פרסמו מודעה בחינם!

מטוריו הקודמים של ניב קייקוב:

בניו יורק התנהג... כמשוגע?

חפץ חשוד? תלוי את מי שואלים

חזרה לעמוד ניו יורק/ניו ג'רזי

צילום מסך: יוטיוב/BoozWheez

הוסף תגובה חדשה