התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - חברה ופוליטיקה

פרויקט "חופשי במנהטן" אוסף את המוכשרים של ניו יורק
שרות ILUSA | פורסם: 22.05.2013 07:42
הפרויקט החדש שמטרתו הקמת בית ישראלי לישראלים החיים במנהטן, יצא לדרך בעזרת כמה כשרונות מעניינים, כמו הצ'לן אלעד קביליו, המנהל המוסיקלי של באלט Next

על הגג בשבת במנהטן עם הצ'לן אלעד קביליו
על הגג בשבת במנהטן עם הצ'לן אלעד קביליו, המנהל המוסיקלי של באלט Next במנהטן

 

הפרויקט "חופשי במנהטן", שיצא לדרך באפריל, ממשיך לפעול להקמת ומיסוד "בית ישראלי לישראלים הגרים במנהטן" בשותפויות עם אומנים, שחקנים, מוסיקאים וארגונים נוספים, העושים יד אחת ומציעים לקהילה מגוון פעילויות למגוון גילאים בתחומי התעניינות רבים.

"מטרתינו ליצור מקום שבו נוכל להנחיל את המורשת לילדים, בנוסף לחוויה ביתית של ישראליות איכותית", אומרת שרית רון, מנהלת הפרוייקט. "אנו מעצבים פעילויות שישרתו את הקהילה, תוך יצירת שותפויות פוריות עם הקונסוליה הישראלית בניו יורק, ועם אנשי חזון, תרבות ורוח".

מלבד פעילויות הבכורה בפסח האחרון, 'חופשי במנהטן' אירח מנהיגים ישראלים מ"המכללה לבטחון לאומי" לארוחת שבת ולמפגש עם מנהיגות הקהילה הרפורמית של בית הכנסת על שם סטיבן וייס במנהטן, המנהיגות הצעירה של הפדרציה היהודית בניו יורק ושלומי קופמן, סגן הקונסול הישראלי בניו יורק.

תיקון שבועות של החופשיים במנהטן חיבר את נשות המגילה עם מאבקן של נשות הכותל, ולילדים אירגנו טקס הבאת ביכורים עם דפנה ישראל קוטוק.

המוסיקאית דפנה ישראל קוטוק

דפנה (בתצלום למעלה), כוכבת ילדים ידועה ואהובה במנהטן, יצרה את תכניתה "שיר-פאן "על מנת לקרב בין חברי הקהילה באמצעות מוסיקה, שפה אותנטית ותרבות. החזון שלי", היא אומרת. "מתממש כשמשפחות מרקעים תרבותיים שונים, דתיים וחילוניים באות לשיר ביחד, להתחבר למורשת ולתרבות הישראלית שמעבר לפוליטיקה ולדת. שיתוף הפעולה עם 'חופשי במנהטן' מרגש אותי במיוחד משום ש'חופשי' מאפשר העשרה של כלל הקהילה. כמה שיותר קולות ששרים ביחד – כך שמח יותר!"

פעילות אחרת ירכז אלעד קביליו, צ'לן מוכשר, המנהל המוסיקלי של באלט Next במנהטן, שעורך 'שיחות מוסיקליות' באנגלית ובעברית. בשיתוף 'חופשי במנהטן', יארח אלעד עמיתים מוסיקאים בסדרה למשפחות שתקרא "גג של שבת", ותתקיים בשבת בגינת התבלינים על גג ביה"כ של קהילת סטיבן וייס.

מפגש הבכורה ייערך ב-1 ביוני, ב-4 אחה"צ. והאורחת תהיה אביגייל מלאכי, קלרניטנית ישראלית שחיה בניו יורק. "זו תהיה חוויה מוסיקלית אינטראקטיבית לכל המשפחה - מסע מוסיקלי עם הקלרינט והצ'לו, שיתחיל במוסיקה מלפני 200 שנה, יעבור מטנגו ועד כליזמר ויגיע עד למוסיקה של היום", מבטיח אלעד.

פרטים נוספים והרשמה לפעילויות "חופשי במנהטן", בטלפון 212-877-4050 (שלוחה 254) או באי-מייל מכאן

 

יוזמה ישראלית חדשה: "חופשי במנהטן": שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין רבני הקהילה הרפורמית הגדולה בעולם שחיה בניו יורק לבין אחד המרכזים הבולטים בארץ ליהדות מתקדמת, יבטיח שהדוֹר השני לא יאבד

 

הנה הוא בא: מוש בן ארי יפתח את החגיגות לקראת המצעד למען ישראל, יופיע בניו יורק ב-30 במאי ויארח על הבמה את מוקי

 

לעמוד הראשי

 

לעמוד הבית של מוסף ניו יורק

 

צילומים: Next Ballet / shirfun.com / eladkabilio.com

 

הוסף תגובה חדשה