התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - חברה ופוליטיקה

מחמם את הלב: עתודת העסקים של "תגלית"
שרות ILUSA / צילם: אבישי פינקלשטיין | פורסם: 31.07.2013 22:35
תכנית המנהיגות הצעירה העסקית של פרויקט קירוב הללבות לישראל הביאה השנה 36 סטודנטים יהודים-אמריקנים מצטיינים לקבל חניכה עסקית ואישית בחברות מובילות בארץ

אחת המשתתפות בתכנית המנהיגות הצעירה העסקית של פרויקט תגליתאחת המשתתפות בתכנית המנהיגות הצעירה העסקית של פרויקט "תגלית"

 

טקס הסיום של Birthright Israel Excel - תכנית המנהיגות הצעירה העסקית של פרויקט "תגלית", נערך מכל המקומות בבורסה לניירות ערך בתל אביב. עסקים, או לא עסקים... מנכ"לים של חברות ישראליות מובילות, בייחוד מתחומי ההיי טק והפיננסים, באו להוקיר ולהפרד מהאורחים היהודים הצעירים מארה"ב.

האירוע חתם תקופת ההתמחות של 36 סטודנטים יהודים-אמריקנים מצטיינים בחברות מובילות במשק הישראלי. הסטודנטים נבחרו בקפידה על ידי "תגלית" מבין אלפי מועמדים, שהו בישראל במשך חודשיים, ובמהלכם זכו לחניכה עסקית ואישית והתמחות לימודית-מקצועית שתאפשר להם הכרה עמוקה עם עולם העסקים בישראל.

לצורך הפרויקט גוייסו ראשי חברות מובילות במשק הישראלי, בהם מנהלי קרנות השקעה והון סיכון - כמו אבי זאבי (קרן כרמל), גדעון ורטהייזר (מנכ"ל CEVA), טל קינן (מקים קרן KCPS), מודי רוזן (שותף מנהל בקרון הון הסיכון מגמה) ואחרים.

עם שובם של הסטודנטים לארה"ב מוצמד לכל אחד מהם מנטור אמריקאי, שהינו איש עסקים בכיר ופילנתרופ הפעיל למען הקהילה היהודית ומדינת ישראל. תפקיד המנטור הינו לייעץ למשתתפים בנוגע לעתידם המקצועי, אך בעיקר לחברם עוד יותר לזהות היהודית, לקשר למדינת ישראל ולמשמעות של אחריות חברתית ופילנתרופית.

מימין לשמאל: פרופסור יוג'ין קנדל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה בישראל, לין שוסטרמן, יו"ר קרן צ'ארלס ולין שוסטרמן, שעזרה במימון הפרויקט, וגידי מרק, מנכ"ל תגליתמימין לשמאל: פרופסור יוג'ין קנדל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה בישראל, לין שוסטרמן, יו"ר קרן צ'ארלס ולין שוסטרמן, שעזרה במימון הפרויקט, וגידי מרק, מנכ"ל "תגלית"

 

גידי מרק, מנכ"ל "תגלית", מסביר כי הרעיון הוא ליצור קשרים בין צעירים יהודים-אמריקאים ועולם העסקים הישראלי, במגמה שבחלוף השנים התוכנית תתרום לחיזוק הקשרים העסקיים והאקדמאיים בין ישראל וארה"ב ובין הקהילות היהודיות בארה"ב ובישראל".

הנואם המרכזי באירוע היה פרופסור יוג'ין קנדל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה בישראל, שעודד את בוגרי התכנית מצד אחד ליזמות עסקית ומצד שני להיות גורם אקטיבי בקירוב ישראל לעולם".

פרויקט Birthright Israel Excel מתקיים זו השנה השלישית, והוא אחד הפרויקטים המושקעים ביותר של הארגון, שהביא ב-13 שנותיו 350,000 צעירים יהודים (מתוכם כ- 65,00 ישראלים) מ-60 מדינות לטיול להכרת מדינת ישראל.

עשרות אלפי צעירים יהודים נמצאים כיום ברשימות ההמתנה להשתתפות בפרויקט הציוני המצליח והגדול ביותר בעולם היהודי. המממן העיקרי של המפעל הזה הוא, כידוע, איל הקזינו שלדון אדלסון מלאס וגאס.

מחקר שנערך ע"י באוניברסיטת ברנדייס, הוכיח כי לסיור בארץ יש השפעה ארוכת טווח על יהודי התפוצות: לגבי זהותם היהודית, הקשר שלהם לישראל ויכולתם להיות פעילים בהסברה למען המדינה.

כל הכבוד!

 

יוזמה חדשה לצעירים ישראלים-אמריקנים בלוס אנג'לס: מועדון "מתחברים לנוער"... מועדון חדש לגיבוש בני ובנות נוער בני 11 עד 14 ברוח התרבות הישראלית והמסורת היהודית, נפתח ב"מרכז מתחברים" בסן פרנדדו ואלי; מיזם שהקהילה בלוס אנג'לס מחכה לו מזה שנים

 

ישראלי-אמריקני מפלורידה העפיל לגמר אליפות העולם בפוקר בלאס וגאס (וידאו)... מאז שהמהנדס אמיר להבות (37) לקח חופש מהעבודה ונדלק על פוקר, הוא הרוויח כ-2.25 מיליון $. אם יקח את האליפות, שאליה הוא נכנס כמספר 2, זה יהיה סיפור אחר

 

קבלן ישראלי-אמריקני ו-3 נשים נעצרו בפרשת ביצוע חוזי שיפוצים ללא רישיון בדרום קליפורניה... בעוד הנאשם הראשי בפרשה, אבי גוזלן, נעצר לאחר שהיפר את תנאי הערבות שלו, התובע בוונטורה קאונטי הורה על חקירות ומעצרים נוספים בחשדות של קשירת קשר להונאה

 

לעמוד הראשי

 

הוסף תגובה חדשה