התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - חברה ופוליטיקה

"רוצים שהילד ידבר עברית" (וידאו)
מאת: מאיר דורון, העורך הראשי | פורסם: 08.08.2013 21:00
גורל הדור השני של הישראלים-האמריקאים הוא אג'נדה מרכזית בקהילות בארה"ב. לדבר עברית בבית או ללמוד בבי"ס של יום ראשון לא ינחיל את השפה. מזל שיש eTeacher

eTeacher

שאלת הדור השני של הישראלים-האמריקאים - אחת האג'נדות המרכזיות בקהילות ברחבי היבשת, מלווה בראש ובראשונה בחשש שהילדים, החיים ולומדים בארה"ב, יאבדו את השפה, ועמה את התרבות והישראליות, ואולי בעקבותיהם גם את היהדות.

לצד עשרות פעילויות קהילתיות מחוף-אל-חוף שנועדו להתמודד עם הבעיה - מבתי ספר לעברית של שעות אחה"צ כמו עמ"י בלוס אנג'לס ועד "מועדוני הנוער" שיוצר ארגון "מתחברים", האופציה 'המקצועית' והבטוחה ביותר להבטיח את שימור השפה העברית בדור הבא של הישראלים באמריקה היא eTeacher.

eTeacherשום "מדברים עברית בבית" או השתפשפות של פעם בשבוע בביה"ס של יום ראשון, לא ינחילו לילדים את השפה כמו שמציעה חברת eTeacher, זכיינית משרד החוץ הישראלי להוראת עברית באינטרנט, שביחד עם מט"ח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית בישראל), מפעילות יחדיו בית ספר המתמחה בהוראת עברית לישראלים ויהודים מחוץ לישראל.

תכנית הלימודים מיושמת מזה 5 שנים על ילדי הדיפלומטים של ישראל ועל מאות תלמידים ביותר מ-50 מדינות ברחבי העולם, שלומדים עברית בתקשורת חיה דרך האינטרנט הביתי שלהם עם מורה מישראל, באמצעות כלי אינטראקציה ייחודיים - כולל וידיאו, לוח גרפי, גלישה משותפת באינטרנט ועוד. הדגשי הלימוד הם על קריאה, כתיבה, האזנה ודיבור למטרות שונות, וניתן להגיע באמצעות התכנית של eTeacher עד לרמת בגרות בעברית.

 

עברית גם לצרכים חברתיים

אורנה פבסנר, מנהלת סגל ההוראהאורנה פבסנר (בתצלום מימין), מנהלת סגל ההוראה של eTeacher, היא בעלת התמחות מיוחדת מבית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית בירושלים בתחום מחשבים בחינוך, וניהלה במשך 10 שנים בתי ספר בטל שחר ובמעלה אדומים. פבסנר מיינה מאות מועמדות ובחרה בכ-20 מורות מוסמכות ומדופלמות, בעלות נסיון עשיר בהוראה בבתי ספר מובילים בארץ. (לסגל ההוראה הקישו כאן)

המתודיקה של תכנית הלימודים עובדת על חיזוק הידע הלשוני הקיים של הסטודנט הצעיר, בניית ידע חדש בהתאמה לרמתו, ופיתוח הכשירות הלשונית הנדרשת לתפקוד בהצלחה אם לצורך לימודי, ואם לצרכים חברתיים ותרבותיים.

בתכנית של eTeacher יחידות לימוד שונות, המותאמות לרמות ידע לשוני שונה של קהלי יעד שונים - החל מרמת הכנה לכיתה א' ועד הכנה לבגרות במקצועות אזרחות, לשון והבעה. ותכני הלימוד פותחו למצגות ייחודיות שכוללות שירים, אתרי אינטרנט, קטעי עיתונות ופעילויות שפותחו על ידי אנשי התוכן של eTeacher.

עבור דוברי שפה זרה המעוניינים ללמוד עברית פותחו יחידות אולפן לילדים ולמבוגרים, שמטרתם להקנות כשירות לשונית בסיסית בעברית של יומיום; מצוין למשפחות שבהם אחד מבני הזוג אינו דובר עברית כלל.

eTeacher

סיפורי ההצלחה של eTeacher נפרשים על כמה עמודים באתר האינטרנט שלהם. והעדות הכי יפה למיזם היא כאשר תלמידים ותלמידים לשעבר שמבקרים בישראל נפגשים עם מוריהם - לא כחובה, אלא בכיף.

eTeacher פועלת בארה"ב עם שני קהלי יעד עיקריים:

ילדי ישראלים דוברי עברית, או ליתר דיוק עם הוריהם המעוניינים לשמר או להקנות את יסודות הקריאה והכתיבה לילדיהם בכיתות יסוד ולטפח יכולות הבנה והבעה בגילאים גדולים יותר.

ותלמידים (ילדים ומבוגרים) ששפת האם שלהם אינה עברית אלא שפה שנייה או שלישית.

לפרטים נוספים הקליקו כאן

צפו בהדגמה של שיעור:

 

 
יוזמה חדשה לצעירים ישראלים-אמריקנים בלוס אנג'לס: מועדון "מתחברים לנוער"... מועדון חדש לגיבוש בני ובנות נוער בני 11 עד 14 ברוח התרבות הישראלית והמסורת היהודית, נפתח ב"מרכז מתחברים" בסן פרנדדו ואלי; מיזם שהקהילה בלוס אנג'לס מחכה לו מזה שנים

 

 
מחמם את הלב: עתודת העסקים של "תגלית"... תכנית המנהיגות הצעירה העסקית של פרויקט קירוב הללבות לישראל הביאה השנה 36 סטודנטים יהודים-אמריקנים מצטיינים לקבל חניכה עסקית ואישית בחברות מובילות בארץ

 

לעמוד הראשי

 

 

הוסף תגובה חדשה