התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - חברה ופוליטיקה

לראשונה בארה"ב: הקהילה הישראלית-אמריקאית מתארגנת מחוף-אל-חוף
שרות ILUSA | פורסם: 15.09.2013 11:54
ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שנוסד לפני כ-6 שנים בלוס אנג'לס מתרחב לכל היבשת, וינסה לשרת ולאחד כ-800,000 ישראלים-אמריקאים החיים בארה"ב

חברי מועצת המנהלים ותורמים בכירים של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית  בלוס אנג'לס מרימים כוס להצלחת תכנית ההתרחבות הארצית, באירוע שהתקיים בביתו של יו"ר הארגון, שרון אבן חייםחברי מועצת המנהלים ותורמים בכירים של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) בלוס אנג'לס מרימים כוס להצלחת תכנית ההתרחבות הארצית, באירוע שהתקיים בביתו של יו"ר הארגון, שרון אבן חיים

 

ביום ראשון האחרון, במהלך קבלת פנים שנערכה בלוס אנג'לס לציון ראש השנה, הכריז ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) על תוכנית ההתרחבות הארצית שלו, תכנית 'היסטורית', ראשונה מסוגה שמטרתה ליצור ארגון-על ל-800,000 הישראלים החיים בארה"ב.

מאות חברים ב-IAC, תורמים ואורחים, לרבות חברי קונגרס והקונסול הכללי של ישראל באל.איי, נאספו בביתו של יו"ר ה-IAC, שון (שרון) אבן חיים בלוס אנג'לס כדי לשמוע את ההודעה.

תוכנית ההתרחבות של IAC כוללת הקמת מטה מרכזי ארצי לארגון ומספר סניפים ברחבי ארצות הברית, אשר יספקו מבנה קהילתי מקומי וארצי לכלל הישראלים האמריקאים בארה"ב.  התוכניות המוצעות יכללו פעילויות תרבות, חינוך, חברה, אירועים והסברה פרו-ישראלית. 

ה-IAC מעוניין לעבוד בשיתוף עם ארגונים אחרים ויציע ליווי ומימון ליוזמות ישראליות-אמריקאיות וכאלה התומכות בישראל אשר תופעלנה ברחבי המדינה.

חבר מועצת המנהלים של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית בלוס אנג'לס, אדם מילשטיין, מציג למיליארדר שלדון אדלסון ולאשתו מרים את פרטי תכנית ההתרחבות של הארגון. האדלסונים יתרמוחבר מועצת המנהלים של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית בלוס אנג'לס, אדם מילשטיין, מציג למיליארדר שלדון אדלסון ולאשתו מרים את פרטי תכנית ההתרחבות של הארגון. האדלסונים יתרמו

 

לפי ההערכות שהושמעו במהלך האירוע, מספר הישראלים האמריקאים וילדיהם המתגוררים בארה"ב עומד על 800,000. מרבית בני הקהילה מתרכזים בשלושה אזורים גיאוגרפיים עיקריים: לוס אנג'לס, ניו יורק/ניו ג'רזי ופלורידה. קהילות נוספות קיימות גם בשיקאגו, סן פרנסיסקו, הסיליקון ואלי, סן דייגו, פורטלנד, סיאטל, פניקס, לאס וגאס, דנבר, דאלאס, בוסטון, קונטיקט, אטלנטה, קליבלנד, פילדלפיה, וושינגטון DC, בולטימור ועוד.

ארגון IAC, שהוקם ב-2007 על ידי קבוצת אנשי עסקים מצליחים מהקהילה הישראלית-אמריקאית בלוס אנג'לס, והפך לארגון הישראלי-אמריקאי הגדול ביותר בארה"ב, פועל להקמת קהילה ישראלית-אמריקאית חזקה ומגובשת, שתהפוך למוקד דומיננטי של תמיכה בישראל ושל חיזוק הקשר בין מדינת ישראל וארה"ב. כמו כן הציב הארגון בין מטרותיו את שימור הזיקה למורשת היהודית והתרבות הישראלית והנחלתה לבני הדור השני והשלישי של ישראלים-אמריקאים ויצירת גשרים בין הישראלים-האמריקאים לבין הקהילות היהודיות בארה"ב.

יו"ר ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית בלוס אנג'לס, שרון אבן חיים (מימין) ומנכ"ל הארגון שגיא בלשה (משמאל), עם אורחי הכבוד באירוע פתיחת השנה החדשה מרים ושלדון אדלסוןיו"ר ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית בלוס אנג'לס, שרון אבן חיים (מימין) ומנכ"ל הארגון שגיא בלשה (משמאל), עם אורחי הכבוד באירוע פתיחת השנה החדשה מרים ושלדון אדלסון

 

יו"ר הארגון, שרון אבן חיים, פירט את תכנית ההתרחבות של הארגון:  "ב-5 השנים הראשונות נקים מטה IAC ארצי ו-8 סניפים ברחבי ארה"ב, במרכזים בהם ניתן למצוא ריכוזים גדולים של אוכלוסיה ישראלית-אמריקאית. כל הסניפים יפעלו על פי אותו חזון ויעדים, יונחו ע"י מועצות מנהלים מקומיות ויזכו לתמיכה מהמטה הארצי. 

"בכוונתנו ליצור מגוון תוכניות ופעילויות לכל שכבות הגילאים כמו גם לקהילה באופן כללי, כך שכל סניף יוכל לבחור את התוכניות והפעילויות שהכי מתאימות לקהילה שלו. אנו מתחילים לזהות מנהיגות בקהילות ישראליות-אמריקאיות ברחבי המדינה, אשר תסייע לנו בהקמת מועצות המנהלים המקומיות והארציות". 

אבן חיים הדגיש את המבנה היחודי של IAC כפי שהוא פועל באל.איי: מועצת המנהלים של הארגון פעילה ברמה היומיומית והחברים בה - ישראלים-אמריקאים החיים שנים רבות בלוס אנג'לס, שהצליחו בעסקיהם ותורמים ופעילים למען כלל הקהילה - המשקיעים מכספם, זמנם וקשריהם למימוש החזון של הארגון ולטובת הקהילה. במועצת המנהלים של ה- IAC חברים כיום שון (שרון) אבן חיים, אדם מילשטיין, נתי סיידוף, מירי שפר, דני אלפרט ויוסי רבינוביץ.

 

פתרונות יצירתיים

אדם מילשטיין, יו"ר ועדת ההתרחבות של IAC: "אחת הסיבות העיקריות ליישום מאמצי ההתרחבות היא הצורך החיוני להשיק קמפיין משמעותי בקהילות ישראליות-אמריקאיות; קמפיין אשר יבטיח שישראלים-אמריקאים וילדיהם ממשיכים להשקיע מאמצים בחיזוק מדינת ישראל וביטחונה הלאומי; להיות מחוברים לישראלים ולתרבות הישראלית; ולהיות מחויבים לערכים היהודיים ולמורשת שלנו... ישראלים-אמריקאים רבים, כמו יהודים-אמריקאים, מוטרדים מאוד מהתרופפות הקשר של ילדיהם עם ישראל והיהדות, ולכן אנו מחפשים מבנה קהילתי המבוסס על אורח החיים והתרבות היהודית, כמו גם על קשר חזק עם מדינת ישראל. תוכנית ההתרחבות של ה-IAC שואפת לספק פתרונות יצירתיים להתמודדות עם אתגרים אלה".

"חובתנו כישראלים אמריקאים לתמוך במדינת ישראל, זה המעט שאנחנו יכולים לעשות במקום שירות מילואים", הכריז עוד אחד מהדוברים באירוע, דני אלפרט, לשעבר יו"ר משותף ב-IAC. "האהבה והמחויבות שלנו למדינת ועם ישראל הם חד משמעיים. עלינו מוטלת האחריות לשמר את כל זה עבור ילדינו ואנו מוכנים לשאת במשימה".

IAC בלוס אנג'לס צמח במהירות בשנים האחרונות.  לדברי מנכ"ל הארגון, שגיא בלשה, למעלה מ-50,000 ישראליפ-אמריקאים השתתפו בפעילויות שהופקו, לרבות פסטיבלים ואירועי ענק ותוכניות רחבות היקף לכל חתכי הגילאים. בנוסף, סיפר בלשה, ה-IAC תומך כבר כיום ב-21 ארגונים שונים המזוהים עם המטרות והיעדים שלו.

 

המממנים הגדולים

תוכניות IAC כוללות כיום את "צו 8" (גיוס אלפים לעצרות תמיכה פרו-ישראליות); מימון שליחים ישראלים לאוניברסיטאות; ארגון ומימון פסטיבל יום העצמאות הישראלי בלוס אנג'לס – הפסטיבל היהודי הגדול ביותר בצפון אמריקה, וכן עשרות טקסים, חגים ואירועים המוניים עבור הקהילה; תוכנית ספריית פיג'מה באמריקה, באמצעותה 10,000 משפחות ברחבי ארצות הברית נהנות מספרים בעברית הנשלחים לילדים בגיל הרך בדואר, על בסיס חודשי וללא תשלום; מועדון IAC-BINA, הכולל כ-1,500 צעירים ישראלים ויהודים אמריקאים אשר מתכנסים לדיונים ופעילויות בנושא הזהות היהודית ותמיכה בישראל; הקמה ומימון פרויקט IAC-Care, בו אלפים מהקהילה מתנדבים ומארגנים התרמות נרחבות; ו"משלנו" (תוכנית המנהיגות לסטודנטים ישראלים-אמריקאים).

פעילות ה-IAC ממומנת על ידי מועצת המנהלים, חברי הארגון ותורמים רבים מקרב בני הקהילה הישראלית וקהילות אמריקאיות פרו ישראליות, לרבות שלדון ומירי אדלסון, חיים ושריל סבן, בני ואדל אלג'ם, ליאו ורות דיוויד ודוד וינר. בנוסף, מקבל הארגון תמיכה ממספר קרנות יהודיות-אמריקאיות בארה"ב.

בחודש נובמבר הקרוב, ישתתפו נציגי ה-IAC בפאנל מיוחד שיתכנס בירושלים באסיפה הכללית של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה (GA), שם הם יקיימו פגישות עם בכירים בממשל הישראלי ועם חברים בהנהגה היהודית האמריקאית.

חזק וברוך.

 

כל הסיפורים החמים על ישראלים בארצות הברית: ישראלים באמריקה בחדשות, בעסקים, בחברה, בפוליטיקה, בפילנטרופיה

 

"ישראלים בלוס אנג'לס" - המגזין המצולם של IsraeliLifeUSA... מנחים: מאיר דורון ודרור עינב; מרואיינים: אדם מילשטיין, קארן מזרחי-קלוגמן, גל מאירי והזמרת אליסה שארפ; במאי: אילן פרנק

 

כל החדשות מארה"ב בזמן אמת
 

לעמוד הראשי

 

הוסף תגובה חדשה