התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - חברה ופוליטיקה

כ-100 ארגונים ישתפו פעולה ליצירת חגיגת יום העצמאות הישראלי באל.איי
מאת: מאיר דורון / צילם: פטריק בסטיאן | פורסם: 03.10.2013 09:22
נציגי הארגונים היהודים והישראלים נפגשו תחת גג מועצת הישראלים האמריקאים (IAC) במטרה לשדרג את האירוע הישראלי-אמריקאי השנתי הגדול ביותר

נציגי כ-100 ארגונים שישתפו פעולה ליצירת חגיגת יום העצמאות הישראלי באל.איי

"אנחנו רוצים להיות הפסטיבל של כולם", אמר נשיא מועצת הישראלים האמריקאים (Israeli American Council - IAC), שון (שרון) אבן-חיים, כשהסביר את סיבת המפגש יוצא הדופן, שהתקיים השבוע בלוס אנג'לס ושזימן אליו נציגים מכ-100 ארגונים ומוסדות יהודים וישראליים, בתי כנסת ובתי ספר יהודיים, תנועות נוער וארגוני סטודנטים יהודיים  - מיקס מעניין של צעירים לצד מבוגרים, ראשי ארגונים חדשים לצד ראשי ארגונים ותיקים.

"אנחנו רוצים שהפסטיבל לא יהיה יוזמה של ארגון אחד, או כמה אנשים שתורמים למטרה זו, אלא הזדמנות לכל רבדי הקהילה היהודית והישראלית, לבטא את עצמם, לתרום, לעזור, להביא את החזון שלהם לפסטיבל", הוסיף אבן-חיים.

המיקרופון עבר מנציג ארגון לראש קהילה, מישראלי ליהודי, ורבים תרמו רעיונות, שאם רק מיעוטם ייושמו נחווה ב-18 במאי 2014 את אחד האירועים הישראלים-יהודים הגדולים ביותר שהיו אי פעם בארה"ב.

"המטרה היא ליצור חגיגה מהנה שעניינה המרכזי הוא ישראל ושכל אחד ימצא בה את עצמו", אמר מנכ"ל  IAC, שגיא בלשה. "להפוך את האירוע לפסטיבל לא רק של ישראלים אלא של כל היהודים בלוס אנג'לס".

משמאל לימין: איש העסקים נתי סיידוף, המפיק והמממן הראשי של פסטיבל העצמאות הישראלי באל.איי; הקונסול הכללי דוד סיגל; נשיא מועצת הישראלים האמריקאים, שון אבן-חיים, ומנכ"ל הארגון שגיא בלשהמשמאל לימין: איש העסקים נתי סיידוף, המפיק והמממן הראשי של פסטיבל העצמאות הישראלי באל.איי; הקונסול הכללי דוד סיגל; נשיא מועצת הישראלים האמריקאים, שון אבן-חיים, ומנכ"ל הארגון שגיא בלשה

המפגש - נדיר במינו בעיר שבה הקהילה הישראלית לא ממש מחוברת לקהילה היהודית - נערך בביתם של דבי ואיש העסקים נתי סיידוף, שעוזרים זו השנה השלישית בהפקת ומימון אישי של פסטיבל העצמאות הישראלי באל.איי. בחייהם האישיים, דבי, יהודיה-אמריקאית, ונתי, ישראלי ברמ"ח איבריו, מגלמים את החזון של IAC - ליצור שילוב מנצח בין שתי הקהילות.

"בעולם מפולג וחצוי, התמיכה בישראל היא המכנה המשותף של כולנו כקהילה. זה משהו שאנחנו יכולים וחייבים להתאחד סביבו", אמר סיידוף.

חיים לינדר, ממייסדי מסורת פסטיבל העצמאות הישראלי בלוס אנג'לס ונשיא ארגון הישראלים הראשון באל.איי, מציע

הקונסול הכללי באל.איי, דוד סיגל, בירך על היוזמה ועודד את המשתתפים ליצור פסטיבל בלתי נשכח, שיפגין לא רק תמיכה במדינת ישראל אלא גם את החותמת של מכלול הקהילה היהודית בלוס אנג'לס.

בסיומו, מארגני המפגש דירבנו אישית את עשרות המשתתפים לא להסתפק בדברים שהשמיעו ולהפוך אותם למעשים, במטרה להקים מועצה רחבה שתייצג כל גוף או קבוצה שמעוניינת במעורבות אירוע הישראלי-אמריקאי השנתי הגדול ביותר .


לראשונה בארה"ב: הקהילה הישראלית-אמריקאית מתארגנת מחוף-אל-חוף... המועצה הישראלית-אמריקאית (IAC), שנוסדה לפני כ-6 שנים בלוס אנג'לס, מתרחבת לכל היבשת, ותנסה לשרת ולאחד כ-800,000 ישראלים-אמריקאים החיים בארה"ב
 

אלפי ישראלים בחגיגת סוכות בפארק... ישראל שגיב מתאר בילוי משפחתי ב-12 סוכות שהיוו את ליבו של יריד חג קהילתי ישראלי, בהפקת ארגון IAC... וזוהי רק ההתחלה של יום קסום שבו הוא נפרד מאל.איי

 

למוסף ישראלים באמריקה - בחדשות, בעסקים ובכלכלה, בחברה, בפוליטיקה ובפילנטרופיה
 

למוסף סגנון חיים - בריאות, רוחניות, יחסים, הורות, צרכנות, מטעמים
 

למוסף לוס אנג'לס

לעמוד הראשי

 

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו מדי יום

הוסף תגובה חדשה