התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - חברה ופוליטיקה

"היורדים": לא נפולת של נמושות אלא נכס אסטרטגי לישראל
מאת: שגיא בלשה, מנכ"ל IAC | פורסם: 14.10.2013 20:29
"מדינות לא אוהבות להרגיש כי נטשו אותן לטובת מקום טוב יותר. אבל עם כל הרגשות המעורבים בכך, יש להכיר בעובדה כי כמיליון ישראלים חיים כיום מחוץ למדינה"

שגיא בלשה, מנכ"ל ארגון Israeli American Council (IAC) מחבר המאמר, שגיא בלשה, מנכ"ל ארגון Israeli American Council - IAC, חי בלוס אנג'לס, ארה"ב, מאז 2011.

 

בימים האחרונים רועשים ורוגשים התקשורת ועמודי ה"פייסבוק" לאור סדרת הכתבות של מתן חודורוב בערוץ 10 הנקראת "היורדים החדשים". הסטטיסטיקות הנזכרות בכתבות, הסיורים בסופרמרקט של ברלין ובגן הילדים העברי בניו ג'רזי, מעוררים את עם ישראל והפוליטיקאים להגיב תגובות מלאות-רגש; והויכוח הישן האם ישראלים שעזבו את ישראל, או בשם הגנאי "יורדים", הם בוגדים ונתעבים, "נפולת של נמושות" - או שמא אלו הם אנשים שהחיים גלגלו אותם מסיבות שונות אל מחוץ לגבולות הארץ, והם קהילה לגיטימית ואפילו קהילה שיכולה לתרום למדינת ישראל תרומה ניכרת.

אף אדם לא אוהב להרגיש ננטש. גם מדינות לא אוהבות להרגיש כי נטשו אותן לטובת מקום טוב יותר, נוח יותר, שקט יותר. טבעי שישראלים העוזבים את ישראל יעוררו כעס בקרב הנשארים. אבל עם כל הרגשות המעורבים בכך, יש להכיר בעובדה כי כמיליון ישראלים חיים כיום מחוץ למדינת ישראל.

אז מה עושים עם הקבוצה העצומה הזאת? איך על העם היושב בציון ועל ממשלתו להתייחס אלינו? איך ניתן להפיק מאיתנו תועלת?

הנה כמה הנחות בסיס:

* הישראלים החיים בחו"ל בחרו לעזוב את ישראל אך לעולם לא נטשו את אהבתם העמוקה לישראל.

* רבים מהם שיפרו את רמת חייהם במעבר לחו"ל, אך הם משלמים על כך מחיר של געגוע עז ונפש חצויה בנוסח שירו של רבי יהודה הלוי "ליבי במזרח ואנוכי בסוף מערב".

* רבים מאוד אינם רואים במעבר לחו"ל סוף פסוק ורואים את עצמם שבים למולדת האהובה ביום מהימים.

* רובם ככולם יעשו הכל בכדי שילדיהם יספגו ישראליות, ידברו עברית ויירשו את האהבה העזה של הוריהם לישראל.

* וההורים? הם מתרפקים על התרבות העברית, מעודכנים בנעשה, חיים את החיים בישראל בכל מובן ודרך אפשרית, מלבד המובן הגיאוגראפי, ומחוברים לטבורה של ישראל בכל אמצאי המדיה שמאפשרת המאה ה-21. רבים מאוד חוסכים דולר לדולר בכדי לאפשר למשפחתם את חופשת הקיץ המיוחלת בישראל. אם תעקבו למשל אחרי עמודי הפיסבוק של "יורדים" תגלו כי עמודים אלה נוטפים אהבה אינסופית למולדת הישנה, ישראל.

הפגנה פרו-ישראלית של ישראלים-אמריקנים בלוס אנג'לס, נובמבר 2012הפגנה פרו-ישראלית של ישראלים-אמריקנים בלוס אנג'לס, נובמבר 2012

צבא מיומן של מיליון אוהבי ישראל

ה"יורדים" הם למעשה צבא מיומן של מיליון אוהבי ישראל הנמצאים בכל מקום חשוב בגלובוס. בכל מקום בו מתקבלות החלטות הרות גורל לישראל, בכל מקום בו נאבקת ישראל על מעמדה הבינלאומי, בכל מקום בו קורים דברים שישפיעו עמוקות על ביטחונה וקיומה של ישראל.

איש לא יוכל לשטוף את מוחם או לספר להם מעשיות איזה עם אכזר, כובש ומדכא יושב בציון. רק מי שגדל בארץ ושירת בצבא יידע להתמודד ולהסתכל בעיניים לאמירות הקשות מנשוא הנאמרות כלפי מדינת ישראל בחזית ההסברה העויינת בכל מקום בחו"ל.

ואכן, כיום מעורבים ישראלים לשעבר בפעילות פרו ישראלית עניפה. בין התורמים הגדולים של הלובי הפרו ישראלי אייפ"ק בארה"ב נמצאים ישראלים שהיגרו לארה"ב.  אנשים אלו משקיעים מיליוני דולרים מדי שנה בהגנה על ישראל.

זאת ועוד, ישראלים לשעבר נמצאים כיום בהרבה מאוד עמדות מפתח או עשו כסף רב, במיוחד בארה"ב, ומקדישים את חייהם למען מדינת ישראל.

ארגון ה-Israeli American Council הינו ארגון גדול שהוקם ע"י ישראלים לשעבר ומגייס מיליוני דולרים בשנה מישראלים החיים בארה"ב להפעיל ולחבר רבבות ישראלים-אמריקאים בפעילות פרו ישראלית.

ישראלי ארה"ב - באהבה לישראלהישראלים החיים בחו"ל הם בחזקת האחים הקרובים ביותר לישראלים החיים בציון. אנו הראשונים שנקום להגן ולהסביר, אנו הראשונים שניחלץ בעת צרה, אנו הראשונים שנכאב את כאבה ונשמח עם הצלחותיה הרבות.

הקהילות הישראליות החיות בחו"ל הינן נכס אסטרטגי למדינת ישראל.

אין זה אומר כי על ישראל לעודד ירידה, חלילה. אבל על ישראל להכיר בעובדת קיומה של קהילה אוהבת זאת ולהחליף את אותות הקין וההוקעה בחיבוק והושטת יד.

 

 

כתבות רקע:

לפיד: "פגשתי בארה"ב ישראלים לשעבר שנעלבו ממה שאמרתי"... שר האוצר הישראלי משנה כיוון בעקבות ביקורת מישראלים החיים בחו"ל: "אנחנו זקוקים למיליון היורדים שחיים בחו"ל. הם פוטנציאל אנושי אדיר" + וידאו מניו יורק

יאיר לפיד חסר סובלנות כלפי הישראלים בחו"ל, אבל בא לגייס תרומות... בביקורו הראשון בניו יורק, שר האוצר החדש הופיע בפני ישראלים, אך התחמק משאלות על התבטאויותיו בגנות הישראלים החיים בחו"ל
 

לראשונה בארה"ב: הקהילה הישראלית-אמריקאית מתארגנת מחוף-אל-חוף... ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שנוסד לפני כ-6 שנים בלוס אנג'לס מתרחב לכל היבשת, וינסה לשרת ולאחד כ-800,000 ישראלים-אמריקאים החיים בארה"ב


שר החיוך מגיע ללוס אנג'לס... הרב הנודע שלום ארוש יככב בכנס ענק בלוס אנג'לס, שכולו התעוררות, שמחה ואמונה. מי האיש ששירת ב-669 והצטיין בלימודי כלכלה והפך לאחד מרבני ברסלב האהודים
 

כ-100 ארגונים ישתפו פעולה ליצירת חגיגת יום העצמאות הישראלי באל.איי... נציגי הארגונים היהודים והישראלים נפגשו תחת גג מועצת הישראלים האמריקאים (IAC) במטרה לשדרג את האירוע הישראלי-אמריקאי השנתי הגדול ביותר
 

יהודי ארה"ב מגיבים בקרירות על מותו של מרן הרב עובדיה יוסף... "זה לא סוד שחלקנו על הרבה מהתבטאויותיו", אמר אייב פוקסמן, יו"ר הליגה היהודית נגד השמצה. "דבריו עמדו לפעמים בסתירה לערכי היהדות", אמר מנהיג רפורמי

 

לעמוד הראשי

צילומים: IAC

הוסף תגובה חדשה