התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - חברה ופוליטיקה

נתניהו הורה על הפסקת סקר נאמנות לישראלים ויהודים אמריקנים
מאת כתבי ILUSA | פורסם: 29.10.2013 06:38
במי תתמכו בפומבי במקרה של משבר ביחסי ישראל-ארה"ב? זו אחת השאלות בסקר שהופץ בין עשרות-אלפים. על מה יצא הזעם? ראו את השאלות ה"בעייתיות" והפרובוקטיביות

סקר הנאמנות "הבעייתי" - הגיע אליכם?סקר הנאמנות "הבעייתי" - הגיע אליכם?

לא בכל יום מתערב ראש הממשלה בכבודו ובעצמו בפעילויות יומיומיות של משרדי ממשלה ישראלים בחו"ל. אבל היום הורה בנימין נתניהו אישית למשרדי הקליטה והחוץ להפסיק לאלתר להפיץ בקרב עשרות-אלפי ישראלים ויהודים אמריקנים סקר שבוחן את מידת הנאמנות שלהם, למי היא נוטה יותר - למדינת היהודים או לארה"ב.

הוראתו של נתניהו התקבלה לאחר שללשכתו בירושלים הגיעו תלונות מארגונים יהודיים מובילים בארה"ב, שמחו על כמה מהשאלות שלדעתם היו "בעייתיות" ו"פרובוקטיביות" מדי.

גם בישראל הושמעו תמיהות על מהות הסקר, אותן הוביל ח״כ נחמן שי ממפלגת העבודה, שאמר בפנייתו לנתניהו: ״שוב משרד הקליטה מתפרץ כמו פיל בחנות חרסינה לעולמם המורכב והמסובך של ישראלים בארה״ב... בחדירתו למתחם הסגור של סוגיות כמו נאמנות כפולה או מעורבות בפוליטיקה האמריקנית מפגין המשרד אטימות ובורות באשר לקהילה זו. חשוב שישראל ונציגיה בארה״ב יחזקו את יחסיהם עם הקהילה היהודית בארה״ב, אבל אסור שפעולות אלה יעשו בגמלוניות ובחוסר רגישות״.

אלו השאלות שהציתו את הדרישה לחדול מהסקר:

* במי תתמכו בפומבי במקרה של משבר ביחסי ישראל-ארה"ב?

* באיזו מידה השפיעה עמדתו של מועמד לנשיאות בארה"ב בסוגיות הנוגעות לישראל על החלטתך האם להצביע עבורו?

* האם יהודים-אמריקנים צריכים לתמוך בישראל גם אם הם לא מסכימים עם מדיניותה?

* האם ליהודים-אמריקנים יש השפעה על כוחה של מדינת ישראל?

* מהי מידת ההשפעה של יהדות ארה"ב על המדיניות האמריקנית?

*עד כמה קשור המושג יהודי למדינת ישראל?

(השיבו בסקר השבועי בטור השמאלי באתר: מה דעתכם, האם הסקר ראוי או בלתי-ראוי)

הסקר הופץ בימים האחרונים ע"י ארגונים ישראלים ויהודים, קונסוליות ישראליות בארה"ב ונציגים של משרד הקליטה, שהתבקשו להעביר את הסקר לנמעניהם כמה פעמים, כדי לנסות להשיג מכסימום תשובות. ההנחיות להפיץ את הסקר לרשימות האי-מיילים המצויות בקונסוליות הישראליות ברחבי היבשת הוצאו מהשגרירות בוושינגטון. ההנחיות לנציגי משרד הקליטה בארה"ב יצאו ממנהלת המחלקה לתושבים חוזרים במשרד הקליטה.

בכותרת הסקר סמלי מדינת ישראל ו"הבית הישראלי" שמופעל ע"י משרד הקליטה בערים מרכזיות בארה"ב, ולצידם הלוגיים של ארגון IAC - המועצה הישראלית-אמריקנית בלוס אנג'לס, אחד הארגונים הישראלים הגדולים והפעילים בארה"ב, הנתמכת ע"י אישים משמאל (חיים סבן) ומימין (שלדון אדלסון); "מועצה מקומית ניו יורק" - ארגון חדש יחסית; וארגון המרכזים הקהילתיים היהודיים. עיתון "הארץ" טוען כי הסקר היה יוזמה של IAC, שגם מימנה אותו.

 

לראשונה בארה"ב: הקהילה הישראלית-אמריקאית מתארגנת מחוף-אל-חוף... ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שנוסד לפני כ-6 שנים בלוס אנג'לס מתרחב לכל היבשת, וינסה לשרת ולאחד כ-800,000 ישראלים-אמריקאים החיים בארה"ב
 

איך הביא ארגון ישראלי-אמריקני לשינוי היסטורי ביחס המדינה לישראלים בארה"ב
 

כ-100 ארגונים ישתפו פעולה ליצירת חגיגת יום העצמאות הישראלי באל.איי... נציגי הארגונים היהודים והישראלים נפגשו תחת גג מועצת הישראלים האמריקאים (IAC) במטרה לשדרג את האירוע הישראלי-אמריקאי השנתי הגדול ביותר
 

"מועצה מקומית ניו יורק" יוצאת לדרך... ארגון הגג הראשון לישראלים המתגוררים בעיר ובסביבתה הוקם על ידי כ-40 מנהיגים ישראלים מקומיים
 

אדלסון (שוב) עושה גלים: מציע לאובמה לאיים בפצצת אטום על איראן... הטייקון היהודי-אמריקני בן ה-80 לא מפסיק להפתיע, ובהופעה ב"ישיבה יוניברסיטי" בניו יורק הוא הטיל פצצת אטום (מילולית)

למוסף ישראלים באמריקה

מומלצי החודש בבתי הקולנוע בארה"ב וחדשים ב-DVD

למוסף סגנון חיים - בריאות, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות, על השולחן

 

לעמוד הראשי


עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

 

הוסף תגובה חדשה